Forum Takie pogaduszki...


8032 odpowiedzi | Ostatni wpis

Eluniu ale szalejesz  Smile szarlotke wyprubuje - mam ksiazke ale jeszcze tego ciacha nie robilam. Buzka

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Hej  Sloneczka  Smile Mamcia dziekuje za zyczenia. Bylo fajnie , milo i rodzinnie  :D lubie takie spotkania. Siedze teraz w pracy i jestem dzisiaj strasznie zmulona normalnie oczy mi sie zamykaja. A spalam normalnie. Nie wiem co jest grane ostatnio chodze jakas taka spiaca i zmeczona. Pewnie to wina pogody, niech juz bedzie wiosna ech... chyba zrobie sobie w piatek dzien wolny i sie porzadnie wyspie. Kurcze teraz patrze ze jak pisze z neta na telefonie to nie mam polskich znakow  hihihi ale numer. No coz musicie czytac z lamiglowkami  :D pozdrowionka i milego dzionka Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


  :D   :D  Głowę niestety mamy jedną, małą a tyle spraw i rzeczy do przemyślenia, zapamiętania musimy w niej pomieścić...  Smile   Smile  Dlatego wcale się nie dziwię, że Ci "wyleciała" szarlotka.  Bigsmile  Ale dobrze, że sobie przypomniałaś  Love  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Elu, ciapa ze mnie Shock :O  Ksiazke mam i przepis tez Bigsmile :bigsmile:  Wczoraj, jak wylaczylam kompa, cos mi sie w glowie zaswiecilo, ze ja ten przepis skas znam.... Poszlam zobaczyc ksiazki, no i jest Bigsmile :bigsmile:  Robilam go juz, zaraz jak dostalam ksiazke Smile :)  Ale glowa Shock Shock

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Grażynko, ja też myślę, że drugi kielich bardzo ułatwiłby mi życie  Smile  Ciekawe jak go wykorzystuje zwycięzca niedawnego konkursu "Thermimx to dla mnie..." ? Na szczęście mam dwie córki, które od czasu do czasu chętnie pomagają i jak potrzeba umyć i wysuszyć kielich to robią to szybko  :D  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Smile Elu, ale jesteś wprawiona i zorganizowana w kuchni :D Bigsmile Czasami zastanawiam się nad kupnem drugiego kielicha ;)  Bigsmile Cooking  1 Pozdrawiam serdecznie Love Love


Poczekam kochanie cierpliwie na przepis i na inne przepisy tez Smile Smile :)  Nie przejmuj sie, nie ma pospiechu Bigsmile Bigsmile Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


U mnie jest problem z transferem i dlatego lepiej jest takie "operacje" wstawiania czegokolwiek do neta, robić po północy. A często jest tak, że czekam do 23:30 i już nie mam siły dłużej i idę spać bo rano o 5:40 dzwoni budzik i muszę wstać -nie ma zmiłuj!  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Veroniko, przepis na szarlotkę po kasztelańsku jest w książcze "Nasi przedstawiciele polecają" ale to jest polska wersja, więc Ty jej chyba nie masz. Chętnie ją wpiszę. Zresztą powinnam wpisać nie tylko ten przepis. Ostatnio dużo eksperymentowałam w kuchni i prawie wszystko fotografowałam ale nie mam kiedy tego wpisać na Przepisownię. Przez jakiś czas coś się działo z kompem ale już jest ok!

 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Poprosze przepis na szarlotke po kasztelansku Tongue Tongue Tongue Love Love Love   Ja zas siedze przy kompie i opijam sie woda, bo za malo pilam dzisiaj Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Teraz siedzę przed kompem z filiżanką pysznej herbatki jabłkowej z cynamonem, z dodatkiem soku z czarnego bzu  Smile  Pycha!  Love  Dobrze jest zrobić latem zapasy w słoiki a zimą rozkoszować się ich smakiem  Love  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Niedziela się kończy... Dobrze mieć taki dzień odpoczynku od obowiązków, pracy, sprzątania... ale nie gotowania  Love  Tego nie traktuję jako obowiązku, tylko przyjemność w dogadzaniu rodzince ( i sobie też  Wink  )

A dziś zaszalałam: rano piekłam bułeczki, masło, pasta z kurczaka, soki... Na obiad pomidorowa z ryżem; karkóweczka po karkonosku z drożdżowymi kluskami na parze i duszona kapusta  Bigsmile   Bigsmile  

A po spacerze szarlotka po kasztelańsku (niebo w gęgie -robiłam pierwszy raz! ) i capucino! 

Kolacji już nie jadłam  Smile   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Milego wypoczynku Magi, zyczenia dla Solenizantki Party Party Party . Trzymam kciuki za Krzysia i moc buziakòw Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Niusiu Junior dobrze, zadowolony  Smile czeka teraz cierpliwie na wyniki :D moze sie uda Smile ten konkurs to nie kangurek - bral w nim juz udzial. Teraz to konkurs na tytul orla matematycznego  Smile Niusiu z TM przygotujesz wszystko szybko i smacznie. Kochane w wekend wyjezdzam do Rodzicow, moja Mamunia ma urodzinki  Smile zycze wszystkim udanego i milego wekendu. Verciu a Tobie duzo zdrowia, niech juz nic sie do Ciebie nie przyczepia kochana. Buziaki

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Gabi, na szczęście mama przyjeżdża z odsieczą Smile no i mamy TM! muszę powoli zacząć planować.

Przypomniałaś mi Gabi, że ja też kiedyś brałam udział w Kangurze Wink w liceum, to był świetny konkurs :), Magi, jak tam Junior ?

Verciu, bardzo Ci współczuję, moje ręce tylko pękają od mrozu, często im dokładam jeszcze lateksowymi rękawiczkami, na szczęście mam w pracy taki profesjonalny krem z witaminami, który ratuje moje łapki. Może dodatkowo spróbuj brać tabletki z wit. A+E to pomaga w regeneracji skóry.

 


Verciu kochana, jak ja Ci współczuję... Nic mądrego tu nie dodam, bo nie wiem. Nie mam takich problemów. Jak czytam ile Cię dopadło od początku roku, to zaczynam bardziej doceniać własne zdrowie. Trzymaj się kochana, jesteś dzielna, więc przetrwasz i to. Pozdrawiam serdecznie  :)  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Veroniko czy próbowałaś palec porządnie namydlić mydłem lub wazeliną i wtedy spróbować zdjąć obrączkę i pierścionek ? Serdecznie współczuję Shock :O  Marzenko możesz być Dumna z Krzysia Bigsmile Love Mądry i dobry z niego chłopiec Smile Trzymam Kciuki za Krzysia i Anię Love Bigsmile Love Życzę Wszystkim zdrówkai  miłego wieczoru :D Bigsmile Love


Gabrysiu, problem wlasnie w tym, ze obraczki nijak nie da sie zdjac Shock Shock :O  Nawet jak palec jest mniej spuchniety ... Chyba tylko przecinac... Kurcze, ale mi szkoda ciac obraczke i pierscionek Aw Aw

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Veroniczko, współczuję Ci z tym palcem, ale nic mądrego nie umiem poradzić. Musisz jednak stosować się do zaleceń lekarki no i trochę dbać więcej o siebie. Czy nie byłoby dobrze , na czas leczenia  , zdjąć obrączkę, bo może ona dodatkowo powoduje ucisk i  utrudnia krążenie?

Magi, czy ten konkurs to "Kangurek"?  Znam to, moja wnuczka kiedys brała w nim udzial i zapowiadała się na niezłą matematyczkę. Teraz jej "przeszło" i jest namiętną polonistką. |Okazuje się, że ma wiele talentów. Problem - który rozwijać? No, ale życzę Krzysiowi  sukcesów , a Tobie wiele radości.

Aniu, ten bankiet to masz zamiar sama przygotować? Podziwiam, no ale jesteś młoda, więc dasz radę!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


magi1 wrote:

Oj Verciu Smile bidulko niestety nie wiem co mam Ci poradzic na ten palec nigdy jeszcze takie coś mnie nie spotkało, ale może dziewwczyny cos pomogą Smile

A wiesz co, moja mamcia ostatnio miała zapalenie nerwu trójdzielnego, bolała ją głowa i ucho ale już jest dobrze, męczyła się kilka dni i chodziła jak śnięta i na tabletkach, paskudzctwo Aw

A muszę się Wam pochwalić, mój Krzysiu brał udział w konkursie szkolnym z matematyki i zakwalifikował sie do konkursu między-szkolnego i jutro jedziemy do innej szkoły na dalszy ciąg :D jestem z niego taka dumna, bardzo lubi matematykę i wszystko szybko liczy, nie wiem po kim tak ma bo ja matematyki nienawidzę, ja jestem humanistką a Junior to scisły umysł :D trzymajcie kciuki kochane Smile Smile Smile

Aniu życzę powodzenia, napewno będzie bardzo dobrze, wręcz super :D a o bankiecie to jeszcze pogadamy daj znać kiedy planujesz :D :D to razem coś wymyślimy :D :D :D :D

Miłego wieczorku kochane, ja zaraz idę poćwiczyć :D :D :D :D :D

Magi, pozdròw Mame :)  Zycze zdrowia Bigsmile :bigsmile:  Biedna z ta glowa tez, jak ja ja rozumiem .... Chcialoby sie odciac glowe i wyrzucic, jak boli .... Buziaki Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Dziewczyny, o tym siusianiu, to wiedzialam, niestety, nie pomoglo nawet to Aw Jadziu, kremòw do rak mam 5 , w tym tez ten, o ktòrym mòwisz. Ogòlnie na rece kazdy jest super, wieczorem to juz nakladam bardzo duza ilosc, na rano jest ok Smile Rece gladkie. Potem w dzien znòw sie robia chropowate, ale nie jest az tak zle. Jak przejdzie zimno, to wròca do normy. Jedynie ten palec sie uwzial.... ani krem, ani nic nie pomaga. Wczoraj smarowalam na noc, owinelam, jak kazala pani doktor, na dzisiaj rano nie bylo jeszcze poprawy i zauwazylam, ze zaczyna pekac jeszcze w innym miejscu.... piernik jasny.... W dodatku to palec, na ktòrym mam obraczke... Jak jest mocniej spuchniety ( rano i wieczorem), to i obraczka przeszkadza.

Magi, daj znac, jak poszlo Krzysiowi Bigsmile Bigsmile Bigsmile :love:  Jestesmy z Wami Love Love Party Party Party

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Trzymamy Magi! Smile masz bardzo zdolnego syna oby tak dalej, umysły ścisłe zawsze są w cenie !

Verciu. Potwierdzam kurację Hanny, moja babcia też zawsze kazała nasiusiać Smile i wbrew pozorom to bardzo higieniczne, bo mocz jest sterylny.

Za to moja mama na wszystko stosuje maść nagietkową i też pomaga, świetnie goi i natłuszcza, na gorsze stany to robiona maść z witaminą E i kwasem bornym, ale trzeba uważać w przypadku ran, nie zawsze można stosować.

Jeśli chodzi o mój bankiet to będzie zaraz po obronie i mam nadzieję że przygotowywanie jedzenia będzie mnie odstresowywać Wink

Love Love Love


Dzieki dziewczyny  Love przekaze Juniorowi ze Wy tez trzymacie za niego kciuki. Wlasnie jestesmy na konkursie siedzi i glowka intensywnie pracuje. Za godzine koniec  Love pozdrowionka

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Czasem domowe sposoby nie pomogą i trzeba wziąć leki. Moja siostra tak sobie zlekceważyla lekkie odmrożenie dłoni i do tej pory gdy trochę zmarznie ma posiwiałe palce ;o( Lekarz zabronił jej moczenia dłoni w bardzo zimnej i bardzo gorącej wodzie, bo wtedy jak się sama o tym przekonała odczuwa ból w rękach - taki jak bóle reumatyczne. Kazał jej też, zwłaszcza jak jest chłodno, natłuszczać ręce specjalnymi kremami. Stosuje krem Neutrogena Formuła Norweska - Krem do rąk. Mogę go polecic, bo sama stosuję go w zimie (mam bardzo wysuszoną i pękającą skórę dloni) i dla mnie jest super.  

;o)


:DAle masz w tym roku wzięcie Veronico miejmy nadzeję ,że to ostatnie dolegliwości.Moja babcia zawsze mi powtarzała ,że mocz na takie przypadłości .Nie jest to może higieniczne ,ale skuteczne.Ja w  dzieciństwie zawsze zimą przechodziłam tą kurację ,bo często nie nosiłam rękawiczek.Najlepiej wieczorem po prostu nasikać na ręce, pozwolić wsiąknąć i po Smile dwóch -trzech zabiegach tego typu jest poprawa.Ja czasami jeszcze ten zabieg stosuję z powodzeniem.Nie zawsze lekarz mi był w stanie pomóc.Teraz zaczynam od babcinego leczenia i nie muszę biegać do lekarzy.Ale nie ma przymusu ,bo to taki "zabobon: babci - zielachy Wink Cool

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Magi, gratuluje i trzymam kciuki Party Party Party   I zycze wytrwalego wspinania sie na szczyt Bigsmile Bigsmile Bigsmile Love Love

Z palcem bylam juz 2 razy u lekarza, nic nie pomoglo, pròbowalam wieloma domowymi sposobami, nic. Ale dzis po poludniu znowu poszlam do lekarza. Antybiotyk w tabletkach i masc z antybiotykiem do smarowania na palec. Mam nadzieje, ze pomoze. Palec wyglada okropnie.

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Veroniko powinnaś pójść do lekarza, jeśli tego do tej pory nie zrobilaś. Z takimi dolegliwościami nie ma żartów :o(

;o)


Love Aniu trzymam kciuki rownież za Ciebie, życzę wytrwania na " ostatniej prostej" będzie dobrze, a ile będzie radości jak już znajdziesz się na "Mecie" Bigsmile Bigsmile Love Powodzenia i Buziaczki Love


Smile Marzenko moje gratulacje i trzymam kciuki za Juniora  Smile :D Bigsmile Love Verciu ale jesteś pechowa Crazy Przykro mi ,ale nie wiem co mam powiedzieć, nigdy nie spotkałam sie z taką przypadłością Shock :O  Pozdrawiam ciepluchno Love  


Oj Verciu Smile bidulko niestety nie wiem co mam Ci poradzic na ten palec nigdy jeszcze takie coś mnie nie spotkało, ale może dziewwczyny cos pomogą Smile

A wiesz co, moja mamcia ostatnio miała zapalenie nerwu trójdzielnego, bolała ją głowa i ucho ale już jest dobrze, męczyła się kilka dni i chodziła jak śnięta i na tabletkach, paskudzctwo Aw

A muszę się Wam pochwalić, mój Krzysiu brał udział w konkursie szkolnym z matematyki i zakwalifikował sie do konkursu między-szkolnego i jutro jedziemy do innej szkoły na dalszy ciąg :D jestem z niego taka dumna, bardzo lubi matematykę i wszystko szybko liczy, nie wiem po kim tak ma bo ja matematyki nienawidzę, ja jestem humanistką a Junior to scisły umysł :D trzymajcie kciuki kochane Smile Smile Smile

Aniu życzę powodzenia, napewno będzie bardzo dobrze, wręcz super :D a o bankiecie to jeszcze pogadamy daj znać kiedy planujesz :D :D to razem coś wymyślimy :D :D :D :D

Miłego wieczorku kochane, ja zaraz idę poćwiczyć :D :D :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Aniu, jeszcze nie gratuluje, bo zawczasu sie nie sklada gratulacji, ale trzymam kciuki Love Love Love   Poradzisz sobie swietnie, jestem pewna Bigsmile Bigsmile Bigsmile   Wiec kiedy ten bankiet, zebym sie zorganizowala na czas Wink Wink ;)  ??? U nas sniegu nie bylo i raczej juz w tym roku nie bedzie. Dzis piekna pogoda, na sloncu ok. 15°, a za 2-3h bedzie pewnie i wiecej Bigsmile Bigsmile . Po poludniu pòjde na spacer, no i do weterynarza z psiakiem, na taka spokojna kontrol.... zdrowy juz jest, jak ryba, na szczescie Bigsmile Bigsmile Bigsmile   I wazy 22kg Shock Shock :O  , ten mòj kochany slon Bigsmile :bigsmile:  , a ma dopiero 6m-cy z groszami Wink Wink Wink . Ja walczylam z okropna migrena, z zimna . Zlapalo caly nerw tròjdzielny, twarz, ucho, oko, zeby, tyl glowy, szyje... bòl niesamowity, mdlosci i karuzela w glowie. Jechalam caly czas na tabletkach przeciwbòlowych. Okropnosc, zwariowac mozna, ale juz lepiej Bigsmile Bigsmile Bigsmile . Teraz walcze jeszcze, od miesiaca z palcem, tez z zimna. Odmrozil sie, siny, spuchniety, bolacy, caly popekany w ranach, nie moge go niczym wyleczyc Shock Shock Shock Masci, oklady, pierdoly..... nie wiem juz sama... Znacie moze jakis dobry wypròbowany sposòb ? To sie tak zrobilo, bo na okraglo myje rece ( taki juz mòj charakter ), i zmiana temp., w domu na dworzu, czasem rece niedosuszone dobrze, i szl... trafil palec. Kto mi cos poradzi ???? Buziaczki Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Jejciu, Vercia, coś Ci nie mogą odpuścić te choróbska Aw

Troszkę nas zasypało Wink zima nie odpuszcza, byle do wiosny!

Dostałam wczoraj drugą recenzję, obie baaardzo pozytywne, przygotowuję się już do obrony, jeszcze troszeczkę pracy ale to już ostatnia prosta Smile

Pozstanowiłam zrobić przyjęcie po obronie w stylu bankietowym, mam nadzieję że podsuniecie mi jakieś pomysły Smile

Trzymajcie się ciepło w tej śnieżycy. Love


Love Bigsmile Bigsmile Rzeczywiście, Veroniczko. Strona identyczna. A już myslałam , że to u nas w Polsce tak się wyróżnili. Waszych opisów oczywiście nie rozumiem, ale czy aby to nie jest reklama kredytu o%  na zakup TM? Jak to u Was jest?

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Znalazlam !!!!! Party Party Party   Strona jest identyczna, tylko ma inne napisy, ale podaje, to same zobaczycie Bigsmile Bigsmile

http://bimby.vorwerk.it/it/home/

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


O mamma mia, dziewczyny, pogubilam sie.... Shock :O  Jaka stronka ??? Nie mam zielonego pojecia gdzie tego szukac Shock Shock :O  U mnie zadnej nowej stronki nie widac Shock :O  Pomocy !!!!

I milej niedzieli Bigsmile Bigsmile Love :love:  Znowu bylam chora, od wtorku do soboty, ale juz odzywam Bigsmile Bigsmile Buziaczki Love Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Hej dziewczyny :D  nowa stronka super, fajnie, że się coś dzieje, zmienia :D nareszcie piatek i wekend. Miałam ciężki tydzień w pracy i z radością powitalam piatek ufff troszku odpoczynku :D jutro planuje zakupy duuuże bo pustki wszedzie w szafkach :D a w niedziele upiekę Verci bułeczki serdeuszka, nie wytrzymam bez smakołyków :D

Dziewczyny a jak tam Wasza dietka ???? Trzymacie się ????

Ja sie trzymam, jem lekko, nie jem chleba, nie objadam się i ćwiczę intensywnie i wytrwale :D i ostatnio już usłyszałam że schudłam a to motywuje do dalszego działania :D jem dużo sałatek warzywnych typu sałaty różnego rodzaju, z papryką, marchewką, ogórkiem, kukurydzą i łyżką jogurtu naturalnego, takie sałatki robie sobie codziennie wieczorem do pracy i są efekty :D :D :D poza tym lepiej sie czuje sama ze sobą jak ćwiczę i nie dokucza mi już kręgosłup jedynie mam zakwasy :D ale jak to mówią jak boli to znaczy, ze działa :D :D :D :D :D

Życzę wszystkim wspaniałego wekendu, dużo radości i wypoczynku i samych pozytywnych myśli :D :D :D :D buziaczki Love Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Masz rację Gabrysiu, nowa strona Vorwerku wygląda super!  Smile  Nowocześnie, z pomysłem... mnie też najbardziej podoba się ta scenka  :D   Bigsmile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Bigsmile Love Hej, Kochane....

Czy widziałyście nową stronkę Vorwerka? Piękna, nareszcie! Mnie się najlepiej podoba scenka z  mnóstwem pomocy kuchennych, które "składają " sie w thermomix. Fajny pomysł. Veroniczko, jak u Was wygląda strona firmy? Podaj linka, popatrzymy. Jestem bardzo ciekawa.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Bigsmile Bigsmile Veroniczko, dziękuję, że podałaś za mnie linka do mąki. Chwilę mnie tu nie było, zwariowany był tydzień. Dziś i wczoraj walczyłam w kuchni  wieńcząc dzieła Twoimi wspaniałymi rożkami (komentarz napisałam). Oj, ja też wzdycham do wiosny!!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Smile Vercia cieszę się że u Ciebie wirusy prawie przepędzone Bigsmile U nas temperatura w nocy była -3*C ,a teraz jest -1*C Shock Shock Zapowiadają nawrót zimy :)  wszyscy czekamy na przyjście wiosny :D Bigsmile   Życzę Wszystkim udanego, miłego i cieplutkiego Wtorku Bigsmile Party Love   Buziaczki Love


Aniu, wirusy prawie przepedzone, mam taka nadzieje, przynajmniej :)  W Zakopanym to ja juz kuuuuupe lat nie bylam, z checia bym sie wybrala Bigsmile   Fajna masz prace, ze jezdzisz sobie Bigsmile  

Dziewczyny, milej niedzieli Love :love:  U nas slonecznie,  ale zimno jak diabli Shock :O  Dzisiaj rano byly tylko 3°C Shock Shock Shock Teraz jest 12° na sloncu, a 9° w cieniu Shock Shock :O  Brrrrr...... zimno...... Tak ma byc do srody, a potem ma sie ocieplic.... Juz nie moge sie doczekac wiosny Bigsmile Bigsmile Love Love

Buziaczki wszystkim i trzymajcie sie cieplo Bigsmile Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Witajcie Słoneczka :D :D :D :D

Oj oj oj ja po tłustym czwartku ćwiczyłam dłuuugo żeby zgubić dodatkowe kalorie hihihihi ale co tam karnawał to karnawał i dzisiaj upichciłam z Juniorem ciacho Smile bardzo pyszne mniam polecam hihihi :D

Oj oj oj mąką "0" super, zamówię i wykorzystam :D dzieki Gabrysiu :D :D :D :D

Verciu ciesze się, że lepiej z Tobą i psiulkiem :D a córcią opiekuj się czule a szybko wyzdrowieje :D u mnie też w rodzinie chorują - na szczęście nie u mnie w domku, chora jest siostra i jej synek, mój tato i mamcia cos prycha, ale sie kurują taka jakaś pogoda sprzyjająca zarazkom Aw trzeba na siebie uważać.

Niusiu hmmmm Zakopane -super, widziałam w tv ile tam napadało śniegu, piękne widoczki Smile tylko pozazdrościć Smile Smile Smile Smile

Haniu cieszę się, ze racuszki smakowały :D my je bardzo lubimy, hmmm a czego my nie lubimy Smile wiem wątróbki nie lubimy i flaczków Tongue a tak to wszystko :D niestety hihihi :D

Miłego wekendu moje kochane TM-maniaczki :D :D :D :D :D buziole Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Hej Dziewczęta, widzę że dużo się działo jak mnie nie było Wink mam nadzieję że wszyscy zdrowi i Vercia przepędziła już wszelkie wirusy z domu.

Zostałam niespodziewanie wysłana w delegację do Zakopanego Smile i całkiem nas zasypało ! nigdy w życiu nie widziałam tyle śniegu! cudowne widoki i świetna przygoda!


Dziewczyny, pòki co, podam Wam link, ktòry mi podeslala Gabrysia wczesniej:

http://allegro.pl/maka-in-s-cosma-novella-manitoba-farina-0-1kg-i2970184151.html

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Gabrysiu ja rownież jestem zainteresowana kupnem mąki :)   Cooking  7     Dziewczyny jak trudno jest zachować dietę w obecnym czasie Wink Bigsmile :D z kuchni nie wychodzę, rodzinie dogadzam, probuję przepisy na pączki ,faworki, ciasteczka  Bigsmile aby wytrwać do wtorku Wink Bigsmile Od środy dieta i post Smile Pozdrawiam serdecznie Kochane Kuchareczki Cooking  1 Party Love


Gabrysiu przez jaką stronę kupiłaś tą mąkę? Próbowałam sama znaleźć ale chyba nie umiem szukać  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Gabrysiu, kupilas make Bigsmile Bigsmile Bigsmile !!!!!  Ciesze sie Bigsmile :love:  Maka pomaga duzo w pieczeniu wypiekòw drozdzowych, lepiej rosna i sa pulchniejsze Smile Mam nadzieje, ze niedlugo pojawi sie w polskich sklepach, bedzie dostepna dla wszystkich, i dla wszystkich kieszeni Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Dziewczyny, a ja  wypróbowałam do wypieków drożdżowych mąkę MANITOBA "0" włoskiego producenta. To za sprawą Veroniki.;) Mąkę kupiłam u nas , przez internet na allegro. Powiem Wam, że to rewelacja! Cooking  7 Nie dziwię się teraz, że wypieki Veroniki są takie fantastyczne. Spróbujcie, a już nigdy z niej nie zrezygnujecie. Oczywiście , nie jest tania, ale ja dodaję jej tylko 100g na 500g ogółem . . Różnica jest ewidentna w jakości wypieków.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Haniu, sprawa jest taka: w niektòrych przepisach potrzebna jest  "+ .....", np. jak robisz kopytka, bulki drozdzowe....itd, tzn, gdzie potrzeba bedzie uzyc dodatkowo maki, do podsypania...itd. W niektòrych zas przepisach, nie jest to potrzebne, gdyz autor przepisu ( zdarza sie !!), wstawiajac przepis, nie zauwazyl, ze samo sie wpisalo z podpowiedzi, ktòre podaje komp, umieszczajac skladniki. Jesli nie jestes pewna, pytaj autora, albo porusz sprawe, to zawsze ktòras kuchareczka podpowie Bigsmile Bigsmile

Dziewczyny, dzieki Bigsmile Bigsmile Love :love:  Piesek dzis konczy 6 miesiecy, skonczyl antybiotyk, je, bawi sie i jest zdrowiutki Bigsmile :bigsmile:  Mnie bable zeszly, grypa minela, biore tylko kilka pierdòlek na wyregulowanie przewodu pokarmowego, po calych tych przebojach... Ale dobrze jest Bigsmile :bigsmile:  Kari z kolei, bierze antybiotyk, bo zrobila sie angina :(  Siedzi w domu w oplakanym stanie Aw Aw Aw . Trzeba cierpliwosci przez kilka dni, a przejdzie :)  Trudno.... Pòki co, skacze nad nia, jak nad malym dzieckiem, jak kazda mama Wink Wink Buziaczki wszystkim Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Ja piekłam racuchy  Magi podwójną porcję i też nic nie zostało .Są rewelacyjne.Dziewczyny nie śmiejcie się ze mnie ,ale zrobiłam się nie rozumna jak blondynka (jestem nią od urodzenia).W niektórych przepisach jest coś takiego jak dodatkowa porcja np.200g mąki plus dodatkowa porcja ,albo 1,5 łyżeczki soli plus dodatkowa porcja: no a ja za diabła nie kumam o co chodzi :(  czy to jest dodatek obowiązkowy  czy obcjonalny.Jeżeli obowiązkowy to kiedy go dawać od razu czy pod koniec. Smile Proszę o  łopatologię stosowaną :D Love

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.