thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
4min
Czas całkowity
4min
porcja/porcje/porcji
2 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

napój energetyczny burak

 • 250-300 g burak surowy, obrany, lub dwa średnie buraki
 • 100-150 g jabłek, obranych, lub jedno jabłko
 • 1/4 łyżeczki soli
 • 500-600 g wody

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Koszyczek
  Koszyczek
  kup teraz
 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Wszystkie skladniki włożyć do TM ustawic czas 50s/5obr. Zwiększać do 9obr. Zalozyc koszyczek przelać do szklanek.      Działanie napoju odczuwac po 20 min. Po tygodniu poziom amoniaku w organizmie spada o 17% (amoniak-efekt rozpadu białka). Sok z buraka surowego musi być rozcieczony wodą bo sam czysty sok jest źle tolerowany przez organizm. Smacznego!!!

Porady

Napój poprawia transport tlenu w organizmie odczuwamy mniejsze zmeczenie.. Ma właściwości anty nowotworowe anty depresyjne i przeciwzapalne. I wskazany w anemii czego nie trzeba wsppminac. pijemy tylko jedną szklankę dziennie!!! Nie wiecej.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

napój z surowego buraka energetyk

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?