thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
15min
Czas całkowity
15min
porcja/porcje/porcji
4 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy
 • TM 5
opublikowany: 04/11/17
zmieniono dnia: 11/11/17

Składniki

Owsianka

 • 120g płatków owsianych
 • 4szt włoskie orzechy
 • 6szt moreli suszonych, bez pestek
 • 300g wody
 • 700g mleka

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  Owsianka śniadaniowa
 1. Morele i orzechy włóż doBlokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" zmiksuj 4s/obr. 6. Wyjmij do osobnego naczynia. Ustaw Obroty wsteczne"Obroty wsteczne" obroty wlej wodę i gotuj przez 5 min/100°C/obr. 2 po tym czsie dolej mleko 3.5 % i gotuj jeszcze 10 min/100°C/obr. 2. Owsiankę podawaj w miseczcelubna talerzu na wierzch wsyprozrdobnione orzechy z morelą. Jeśli masz świeżą miętę lub melisę dodaj kilka rozdrobnionych listków jak lubisz.

Porady

Można też namoczuć nasionka chia na noc i dodac do gotowej owsianki. Morele można zastapić sezonowymi owocami ten wariant jest całoroczny, dla odmiany można morele i orzechy zastąpić całą żórawiną bez rozdrabniania. Dodatki mozna używać bez ograniczeń, banany i czekolada, kokosowe wiórki i rodzynki, jagody goi i syrop klonowy, gorzka czekolada i cukier trzcinowy, jako dodatek ulubiony drzem do samej owsianki.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Owsianka na każdą porę roku

Wydrukuj:

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?