thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
3h 0min
Czas całkowity
4h 0min
porcja/porcje/porcji
12 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy
 • TM 5
opublikowany: 03/26/17
zmieniono dnia: 03/27/17

Składniki

Kotlety sojowe mielone

 • 400 g ziaren soi
 • 100 g cebuli
 • 1 bułka
 • 1 jajko surowe, do masy sojowej
 • 5 g soli
 • 50 g bułka tarta, do panierowania

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Po przejrzeniu wielu rozmaitych portali internetowych, książek do Thermomixów i rozmowach ze znajomymi, postanowiłem przygotować sojowe kotlety mielone, gdyż nie ma ich nigdzie opisanych. Tak więc - do dzieła!
 2. Paczkę soi namaczamy na noc (co najmniej 12 godzin).
  Po zmiękczeniu odlewamy wodę, zalewamy nową (może być niezbędna zmiana garnka, bo soja pęcznieje) i gotujemy około 1,5 godziny.
 3. Obieramy 3-4 niewielkie cebule, mielimy 5 s - obroty 5, zalewamy oliwą i dusimy przez 4 minuty w 100 stopniach.
 4. Następnie dodajemy odciśniętą bułkę i mielimy (w zależności od konsystencji bułki, ja dałem 8 sekund, obroty 6,5).
 5. Do dużej, uprzednio przygotowanej miski wybieramy kopystką mieszaninę zmielonej cebuli i bułki, dodajemy sól i ewentualnie inne przyprawy do smaku, według gustu (np. pieprz).
 6. Do opróżnionego Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" wrzucamy soję i mielimy. Ja mieliłem ją około 45 sekund na obrotach od 5 do 8. Trzeba sprawdzać, ewentualnie wspomóc kopystką.
 7. Zmieloną soję przerzucamy do miski, w której już jest cebula, bułka, jajko i przyprawy i wyrabiamy ciasto analogicznie jak na kotlety mielone.
 8. Z wyrobionego ciasta powstaje około 12 - 15 średniej wielkości kotletów, które należy obtoczyć w bułce tartej (kotlety są dość wilgotne i nie trzeba ich dodatkowo zamaczać w jajku).
 9. Smażymy na oleju pamiętając, żeby po każdym smażeniu zebrać z patelni resztki obsmażonej soi.
  Smacznego!

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Kotlety sojowe mielone

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY