thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
20min
Czas całkowity
1h 0min
porcja/porcje/porcji
0 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

kruszonka

  • 100 g wiórki kokosowe
  • 100 g cukru pudru
  • 100 g masła
  • 100 g mąki
  • opcjonalnie:, płatki migdałowe do posypania zamiast kruszonki

owoce

  • 300 g opcjonalnie:, wybranych owoców sezonowych
  • 300 g śliwki węgierki, wypestkowane przekrojone na pół

ciasto

  • 1 opakowania cukier waniliowy (16 g)
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 6 jajka
  • 300 g mąki
  • 300 g masła, roztopione
  • 250 g cukru

Akcesoria, których potrzebujesz

  • Motylek
    Motylek kup teraz
  • Kopystka
    Kopystka kup teraz
  • Naczynie miksujące kompletne premium
    Naczynie miksujące kompletne premium kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

    Ciasto
  1. Masło roztopić , 3min/37st./obr.2 . Zostawić chwile do ostudzenia .

    Dodać  cukier , żółtka, cukier , cukier waniliowy . Ubić 40 sekund/obr.7.

    Dodać mąkę wraz z proszkiem do pieczenia, wymieszać 20sekund /obr.5.

    Białka dodać do ciasta i delikatnie wymieszać.

     

    Do formy wyłożonej papierem do pieczenia ( lub wysmarowana masłem i wysypana mąką ) przełożyć ciasto, równo rozłożyć, na wierzchu poukładać śliwki przecięciem do góry .

     

  2. Kruszonka 

    Skladniki na kruszonke  włożyć do naczynia  10 sek .obroty 6

  3. Pieczenie
  4. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 160 C piec 40 -50 minut. Po ok 15 minutach od wstawienia do piekarnika  posypać przygotowana kruszonką .

  5. Piana
  6. Wpisz tutaj kroki przygotowania przepisu

  7.  Zakładamy motylek i do naczynia  dajemy białka ze szczyptą  soli.Ubijamy na sztywną pianę czas ok.3 min/obr.4. Gotową piane przekladamy do miseczki i odstawiamy.

Porady

Porcja jest na dużą , prostokątną blache . Na tortownice ok.20 cm , mozna zmiejszyć proporcje o 1/3. Ciasto wychodzi dośc słodkie , polecam ew. zmniejszyć ilosc cukru .    

                                                                            Zamiast kruszonki , można śliwki przed pieczeniem posypać płatkami migdałowymi.

Model urządzenia Thermomix®

  • Appliance TM 5 image
    Przepis jest tworzony dla
    TM 5
    Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
    W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
    Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Maślane ciasto z owocami sezonowymi

Wydrukuj:

Komentarze

  • sierpnia 12, 2020 at 07:05

    Ciasto przepyszne polecam

  • maja 11, 2019 at 05:33

    Uwielbiam te ciasto ale...po długiej przerwie pieczenia przeoczyłam jako 1 krok ubić białka...Puzzleddobrze by było to edytować ..Bo z automatu wrzuciłam bezmyślnie nieubite🙈 hehe.. mam nadzieję że mimo wszystko wyjdzie😊

  • sierpnia 12, 2018 at 13:48

    Upieczone, zjedzone. Zrobiłam ze śliwkami, wyszło lekko zakalcowate, prawie nie było tego widać, ale w smaku pyszne, wilgotne. Kruszonkę będę musiala nastęnym razem nieco dłużej miksować, ewentualnie chwię zagnieść ręką, bo w połowie była całkiem sypka. Na pewno będzie powtórzone.

  • października 25, 2016 at 20:42

    Pieklam wczoraj wiec czekalam z opinia na domownikow. Rewelacja, swietny nie skomplikowany przepis. Ciasto wysmienite.

  • października 16, 2016 at 12:45

    własnie upiekłamale jakies śliwki miałam mało soczyste  i brakuje smaku,  a i tak dałam ich dużo więcej niż w przepisie. Ciasto smaczne kruszonka niekoniecznie tmrc_emoticons.) 

  • września 30, 2016 at 20:38
    5.0

    Rewelacyjne ciasto. Kierując się opiniami zrobiłam podwójną kruszonkę. Pyszne, puszyste, chociaż piana trochę siadła a kruszonkę nasypałam przed pieczeniem ( nie doczytałam). A i cukier do kruszonki dałam kryształ.  

  • sierpnia 16, 2016 at 13:58
    5.0

    przepyszne ciasto !!! tmrc_emoticons.)

    ja od razu zawsze robię podwójną porcję kruszonki (rodziną ją uwielbia), owoców śmiało też można dać podwójną porcję. Zawsze wychodzi, a jak pachnie podczas pieczenia ....

  • sierpnia 15, 2016 at 10:33

    Czy ciasto też ucieramy  z motylkiem czy już bez?

  • sierpnia 1, 2016 at 06:55

    Pyszne, nie docztytałam o dużej blasze, musiałam dłużej piec.

  • lipca 5, 2016 at 08:30

    zrobiłam ze świeżymi truskawkami - pychotka tmrc_emoticons.)

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY

Znajdź podobne: