thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
5min
Czas całkowity
25min
porcja/porcje/porcji
90 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

faworki walentynkowe

 • 300 g mąka, przesiana
 • 4 żółtka
 • 80 g śmietany, 18 % (gęstej)
 • 1 łyżeczki wódki, (octu)
 • 16 g cukier waniliowy

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" wsypujemy przesiana make, wbijamy żółtka i śmietanę, dodajemy odrobinę wódki (octu) 3 min /Ciasto"Ciasto" , Zostawiamy je na 30 minut by odpoczęło. Ciasto przekroic na połowę i wałkowc, Wykrawamy foremką serduszka i wrzucamy na gorący olej, moment i przekręcamy na drugą stronę. Serduszka rosną i super wyglądają. Kiedy nam się lekko brązowią przewracamy je i za monet wyjmujemy. Kładziemy na recznik papierowy by odciekły z tłuszczu. Chłodne przekładamy na talerz i posypujemy cukrem pudrem.

  SMACZNEGO

Porady

tłuszcz do smażenia

foremka serduszko do wykrawania

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?