thumbnail image 1
thumbnail image 2
thumbnail image 1 thumbnail image 2
Czas przygotowania
2h 30min
Czas całkowity
2h 45min
porcja/porcje/porcji
15 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

ciasto

 • 30 g drożdże świeże
 • 370 g mleko 3,2%
 • 60 g cukru
 • 600 g mąki pszennej
 • 1 szczypty soli
 • 1 jajko całe, roztrzepane
 • 270 g masło 82%

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  Wykonanie
 1. 1.Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego"  włóż drożdże, mleko i cukier wymieszaj 5 sek/obr 6Następnie 2 min/37 stopni/ Mieszanie"Mieszanie" 1.5

  2. Dodaj mąke wymieszaj 5 sek/ obr 6.

  Następnie 3min Ciasto"Ciasto"

  3. Tak przygotowane ciasto wyjąć i zostawić na 30 min do wyrośniecia.

  W międzyczasie rozwałkuj masło (najlepiej  zrobić to przy pomocy papieru do pieczenia, wkładamy masło między dwa arkusze) na kwadrat grubości 1 cm i włóż do lodówki.

  4. Rozwałkuj ciasto na kwadrat o grubości 2 cm, połóż na nim masło oraz zegnij rogi ciasta do środka przykrywając masło oraz tworząc kopertę.

  Rozwałkuj delikatnie na prostokąt. Złóż ponownie ciasto składajac prostokąt na 3 do środka. Delikatnie rozwałkuj zawiń w folię spożywczą i włóż do lodówki na 30 min. Powtórz czynność min 2 razy.

  Ciasto w ten sposób powinno tworzyć warstwy.

  Przed pieczeniem wyciągnij ciasto i rozwałkuj na grubośc 2 cm.  Pokroić w trójkąty dodać nadzienie (czekolada, marmolada, dżem etc) lub zwinąć bez nadzienia formując  rogaliki.

  Rozgrzać piekarnik 200 stopni.

  Posmarować rogaliki roztrzepanym jajkiem i włożyć do piekarnika na 15 min.

  Najlepsze są na ciepło zaraz po upieczeniu tmrc_emoticons.)

  Smacznego!

  Ciasto można mrozić lub przechować w lodówce przez noc.Najważniejsze jest by w trakcie wyrabiania warst chłodzić ciasto i zachować stała konsystencję masła( jak zacznie topnieć bedzie trudno je wałkować).

   

   

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

croissant, ciasto francuskie

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?