thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
15min
Czas całkowity
1h 15min
porcja/porcje/porcji
12 kawałek/kawałki/kawałków
Poziom
Łatwy
 • TM 5
opublikowany: 11/23/15
zmieniono dnia: 09/2/17

Składniki

Ciasto

 • 250 g Migdałów
 • 250 g masła, w temperaturze pokojowej, pokrojonego na kawałki
 • 6 jajek
 • 1 łyżki proszku do pieczenie
 • 50 g likieru Amaretto, (opcjonalnie)
 • 1 łyżki gorzkiego kakao
 • 250 g cukru trzcinowego
 • 250 g gorzkiej czekolady 70%-towej

Polewa

 • 100 g gorzkiej czekolady
 • 80 g śmietanki 30-36%

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  Polewa
 1. Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" włożyć czekoladę, rozdrobnić 10s/obr 9. Czekoladę zgarnąć ze ścianek na dno Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" .

 2. Dodać śmietanę, podgrzać 2 min./50st./obr 3. Polewą polać ciasto, po zatygnięciu kroić i podawać. 

 3. Ciasto
 4. Rozgrzać piekarnik do 180 st. C. Tortownicę o średnicy 24-25 cm wyłożyć papierem do pieczenia, a boki natłuścić masłem.

 5. Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" włożyć czekoladę, rozdrobnić 10 s/obr 9. Przełożyć do innego naczynia, odstawić. 

 6. Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" włożyć migdały, rozdrobnić 8 s/obr 6. Przełożyć do naczynia z rozdrobnioną czekoladą, odstawić. 

 7. Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" wsypać cukier, dodać masło, jajka, proszek do pieczenia, kakao, likier, wymieszać 20 s/obr 7

 8. Dodać rozdrobnioną czekoladę i migdały, wymieszać 30s/obr 6. W razie potrzeby składniki zgarnąć kopystką na dno Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" , ponownie wymieszać 10s/obr 6.

 9. Masę przełożyć do formy. Piec 1 godz. w temp. 180 st. C. Sprawdzić patyczkiem konsystencję (patyczek powinien być suchy), w razie potrzeby przedłużyć czas pieczenia o 5-10 min. Odstawić do ostygnięcia na min. 30 min. 

Porady

Można zredukować ilość cukru do 150g. 

Patyczek przy sprawdzaniu ciasta nie będzie zupełnie, idealnie suchy, tak jak w przypadku ciast z mąką. Ważne, aby ciasto się do niego nie lepiło.

Przepis pochodzi z książki "Kuchnia śródziemnomorska" na TM5. 

CIasto jest przepyszne, mocno czekoladowe i mokre, polecam!

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Migdałowe Ciasto Czekoladowe

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY

Znajdź podobne: