Forum Thermomix a Speedcook


165 odpowiedzi | Ostatni wpis

 :) Smile  Gatuluję wyboru Smile  Jeżeli nie możesz wziąć kredytu to odkładaj a może jak odłożysz połowę to na resztę weźmiesz kredyt? 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Eh.. Wy BABY!! Wink

Juz się cieszyłam, że dokonałam wyboru i będę mieć nowy sprzęt w kuchni ale...  przekonałyście mnie do zmiany decyzji. Jednak dluga obecność TM na rynku przeważyła szalę.

Niestety zakup muszę odłożyć do przyszłego roku bo właśnie ruszyliśmy z budową ale wiem, że to będzie Thermomix.

ps. musze też przyznac, ze bardzo zaimponowałyście mi się poziomem dyskusji;) miałam lekką obawę czy zakładając ten temat nie wbijam przysłowiowego 'kija w mrowisko' i posypie się na mnie fala krytyki ale dzięki Bogu nic takiego mnie nie spotkało;) Same rzeczowe argumenty dzieki którym wiem na czym stoję;) DZIĘKUJĘ za pomoc i zaczynam powolutku odkładać pieniążki!

POZDRAWIAM!!

ps. gabi wybacz ale na prawdę nie cierpię żadnych prezentacji, co zrobić, taki model Wink


Aw Skyfall, podjęłaś decyzję, Twoja sprawa. Ja jednak muszę Ci wyjasnic, że na prezentacjach thermomixa nie ma wyuczonych nudnych tekstów. Teraźniejsza prezentacja to wspólna zabawa i na dodatek na koszt przedstawiciela. Nigdy nie poznasz możliwości urządzenia patrząc jak coś gotuje koleżanka. To był Twój błąd. Jak już kupisz tego speedcooka, to pochwal się swoimi doświadczeniami z zastosowaniem naszych  przepisów. Speedcook ma inne techniczne parametry i myslę, że nie wszystko będzie takie udane jak z TM. Poza tym książki TM można zdobyć bez wykładania pieniędzy, własnie organizując taka prezentację, której Ty "nie cierpisz", a która jest formą zabawy. Nie widziałaś jej, więc nie oceniaj.

Tutaj podaję link do artykułou oceniającego podobne urządzenia. Nie jest to artykuł sponsorowany, a więc obiektywny. Przeczytajcie, warto, pozwoli Wam podjąć właściwe decyzje zakupowe.

http://rtvagd.wp.pl/kat,1032165,title,Thermomix-Kohersen-czy-Kenwood-Chef-Porownanie-drogich-robotow-kuchennych,wid,15436860,wiadomosc.html?ticaid=11071b

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dzięki Elu za przybliżenie sytuacji :) 

Każdy sam podejmuje decyzje, nie znam nikogo kto ma w domu speedcook`a i bardzo chętnie poznam o nim opinie kilkuletnich użytkowników. U nas decyzję podjął mąż, a to najkonkretniejszy facet jakiego znam;) więc wiem, że bubla nie wybrał hehe wszystkie decyzje które podjął do tej pory były bardzo dobre, a najlepszą była ta, aby wybrać mnie na żone hehehe Wink żart oczywiści Wink Ale prawda jest taka, że u nas w decyzji góre wzieła jednak długość obecności TM na rynku i wiem, że się nie zawiode :D

 

 

 

 


Elu tak dokładnie to  nie wiem od ilu lat to urządzenie jest na rynku ale wiem, że w 2006 roku zaczęli eksparymentować z jego produkcją i nie od razu im wszystko wychodziło. Podstawową produkcją tego zakładu jest przetwórstwo tworzyw sztucznych... czyli nie wysokiej jakości urządzenia mechaniczne i elektroniczne... Przed zakupem Termosia, trochę czytałam o tym robocie ale ze względu na tylko jedną książkę, niepewną jakość i brak kontaktu z przedstawicielem po zakupie -wybrałam Thermomix  Smile  Tak bardzo mi się spodobał, że poszłam do pracy jako przedstawiciel, bo używając go codziennie mogłam z czystym sumieniem o nim opowiadać i polecać go każdemu. Z wieloma swoimi klientami jestem w ciągłym kontakcie; wielu z nich to moi przyjaciele  Smile  Gdyby zawiedli się na Termosiu to zamiast przyjaciól miałabym wrogów...  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dziewczyki a jak długo ten speedcook jest na rynku?? Mnie skłoniło do TM to, że znam ludzi, którzy mają TM już  ok 15 lat i są nadal bardzo zadowoleni z jego pracy - na inne nawet nie patrzyłam. 

Chętnie jednak poznam opinie skyfall na temat speedcooka teraz i za pare lat. 

 

 

 

 

 


Smile Prawda co napisały Dziewczyny :)  Vorwerk gwarantuje nam stałą opiekę nad urządzeniem, nie tylko na gwarancji Smile Skyfall szkoda, że nie skorzystałaś z darmowej prezentacji z Przedstawicielem Smile Ostatnio zadano mi pytanie "jeżeli dam 4000zł ,czy odda pani swój Thermomix ???" Bigsmile Bigsmile uświadomiłam sobie, że ja tak naprawdę nie mogę już żyć bez termosia Bigsmile :bigsmile:  i za żadne pieniądze go nie oddam Cooking  1  

Pozdrawiam serdecznie Smile Love


Popieram Dziewczyny. Czasami warto wydać parę groszy więcej i naprawdę się cieszyć długo - ja już 13 lat - i działa bez zarzutu :D poza tym współpraca jest wspaniała, przepisy, pomoc i fachowa  obsługa zawsze i wszędzie :D ale każdy ma prawo podejmowac własne decyzje i najwyżej potem tego żałować Wink

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Podobna sprawa zdarzyla sie u nas ze sprzetem.... xxx.... niewazne... I tez przepisy pasuja, niestety.... Otworzono nawet Forum, ktòre obejrzalam z ciekawosci. Przepisòw 5 i tak zostalo. Potem zaczelo sie narzekanie, ze podany nr nie odpowiada, ze Forum stanelo w miejscu i nie dziala...itd. I wszyscy na Przepisownie wloska po przepisy. Napisalam niestety, bo nie umniejszajac nic nikomu, wg mnie, jak producent decyduje sie na jakikolwiek sprzet, powinien zapewnic wszystko. Kosztuje mniej, ksiazka tylko jedna, przepisy z "innego garnka"... A przedstawiciel jakis jest ? Nie wiem, co to za robot, nie widzialam, wiec o dzialaniu nic nie moge powiedziec, ale obslugi pelnej nie ma...  U nas jeszcze jedna firma wystartowala z czyms podobnym, K...... , nie podaje pelnej nazwy, jest bardzo znana. Dzialac , dziala, kosztuje niby mniej, ale ma 1500 czesci. I podliczajac wszystko razem, kosztuje o wiele wiecej, i zajmuje mnòstwo miejsca.Gotuje, ale przepisòw tez malo, nie ma takiej "opieki", jaka gwarantuje Vorwerk....  Tu jest przedstawiciel, na ktòrego mozna liczyc, sa czasopisma, pokazy, kursy wraz z nowymi przepisami, Przepisownia, moc przepisòw, i nr glòwnej siedziby aktywny. No i sprzet maly i dziala bez zarzutu. Dlatego wybralam TM i jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam Smile I powodzenia Smile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


skyfall 

a czy speedcook ma swoje forum i miejsce, gdzie jego sympatycy wymieniają się przepisami? Czy raczej korzystają z tego, że Przepisownia jest otwarta dla każdego?

Wybór zawsze zależy do kupującego. Ja bym się na takie obcinanie kosztów nie zdecydowała, bo chociaż często wybieram polskie produkty, to wiem, że nie zawsze firmy utrzymują się na tyle długo na rynku, żeby potem można było skorzystać z serwisu pogwarancyjnego  Puzzled  Myślę, że Mielec to poważna firma ale w takim sprzęcie dopiero zdobywa doświadczenie... Znam rodziny, gdzie Thermomix pracuje bez zarzutu przez 14 lat i kolejne pokolenie decyduje się właśnie na niego -sprawdzonego  Smile  Ale tego o speedcooku póki co powiedzieć nie można.

Pozdrawiam i życzę radości z korzystania  Smile  

 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


widziałam, porównałam, wybrałam;)

tak jak doradziła gabi49 obejrzałam obie maszyny. ale nie na przezntacji bo nie cierpie wyuczonych kwestii prezenterów. umówiłam się ze znajomymi którzy mają te maszyny, zeby zobaczyc jak działają one w dzien powszedni. i tak jak się spodziewałam - każdy zadowolony ze swojego sprzętu;) każdy swoje chwali, choc mówią jedym glosem - tu i tu miska powinna byc wieksza!! Smile

wybrałam ostatecznie speedcooka, ponieważ:

ma mniejsze gabaryty, jest produkowany w Polsce, w Mielcu i przede wszystkim ma przystępną cenę (chociaż też szałowa nie jest ale cena TM zakrawa już na naciągactwo ale to moje zdanie). no i ksiazki z TM do niego pasują, ma tez wbudowaną wlasną ksiązke;)

 

 


Może źle się wyraziłam, że speedcook to kopia TM.  On jest  wzorowany na thermomixie, ale mechanizmy ma inne. Wyglądem tylko przypomina poprzedni model TM21.  To tyle sprostowania.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Nie mam i nie widziałam speedcooka w realu. Czytałam tylko o jego funkcjach i budowie. Różnice są baardzo duże w budowie, szczególnie silnika, co składa się na jego trwałość. Wygląd zewnętrzny - to skopiowany nasz TM21. Brak obrotów wstecznych (drobny , ale b.ważny szczegół). Wiesz, taką dyskusję możemy prowadzić bardzo długo. Najlepiej po prostu umów sobie prezentacje jednego, potem drugiego , potem poczytaj o ich budowie i sama ocenisz , no, może z pomocą  kogoś , kto zna sie trochę na silnikach. Silnik jest sercem tych maszyn. TM ma 31 patentów.Jest wyrobem niemieckim, firmy , która działa na rynku od 1883 roku. Speedcook jest polską  kopią TM i nie mam pewności gdzie są produkowane jego elementy.  Ja wyznaję zasadę, że to co tanie , z czasem okazuje się drogie. No, ale nie każdy tak musi uważać.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Zaznaczam od razu, że nie posiadam ani jednego ani drugiego. Rozważam zakup któregoś z urządzen i w związku z tym mam pytanie do uzytkowników TM:

czy ktoś ma porównanie tych dwóch u maszyn? w czym TM jest lepszy niż Speedcook?

biorąc pod uwagę funkcje i aspekt finansowy: funkcje te same a cena różna

no to jak?? Wink