Forum Pytania techniczne


205 odpowiedzi | Ostatni wpis

Robiłam koncentrat bulionu drobiowego i mięsnego i faktycznie miałam takie żółte przypalenie od dołu. Nie wiem, może kawałek mięsa, czy warzywa dostaje się pod nóż i pod wpływem tarcia zatacza takie koła na dnie. Bo to nie jest miejscowe przypalenie. Wydaje  mi się, że to przez wysoką temperaturę.

Potem jest to ciężko umyć. Ja zawsze rozkręcam naczynie i gąbeczką, dłuższą chwilę muszę trzeć dno.

 


Dziewczyny i bardzo Was proszę piszcie na bierząco jak te Wasze problemy są rozwiązywane, czy usterki mijają? Mam wrażenie, że zadają pytania osoby, którym coś się złego zadziało a te zadowolone milczą Smile Na ilość sprzedanych TM5 od 5 września tych wad jest naprawdę mało, bo prawda jest taka, że TM5 idą jak przysłowiowe ciepłe bułeczki  Smile  Do tego stopnia, że centrala nie nadąża ze sprowadzaniem urządzeń z fabryki do magazynu  Smile  

Może Ci zadowoleni zaczną pisać? Zachęcam  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


pooula, ja używam swojego TM5 od dwóch miesięcy (prawie) i już wielokrotnie robiłam koncentrat bulionu: warzywnego, brobiowego i rybnego i... nic mi się nie przypaliło. Zupy kremy, budyż, owsianka... nic się nie przypala. Jeżeli robisz wszystko zgodnie z przepisem w książce lub z nośnika a pomomo to naczynie przypala się na kolor brązowy, to koniecznie zgłoś to swojemu przedstawicielowi lub wypełnij formularz zgłoszeniowy do serwisu:

https://thermomix.vorwerk.pl/uslugi/formularz-zgloszenia-serwisowego/

Pozdrawiam, Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


pooula a czy łatwo udało Ci się potem to naczynie umyć czy miałaś z tym problem?   Jak czytam Was to jestem przerażona bo koncentrat warzywny i mięsny też gotowałam w TM31 i nic mi się nie przypaliło :/


Ja jestem użytkownikiem TM5 od tygodnia i też przypalił mi się kielich jak gotowałam koncentrat bulionu warzywnego i co mam zrobić jak misię będzie dalej przypalało  Puzzled


Czyżby pojawiła się kolejna niedoskonałość modelu TM5? Ja w T31 gotowałam różne rzeczy i zupy krem także i mi się nic nie przypalało. Raz mi się tylko przypaliło dno (nie pamiętam teraz co gotowałam) ale woda,płyn i zmywaczek sobie poradził. 

Czy to oznacza że garnek w TM5 został wyprodukowany z innego materiału?

 

 


A propos przypalania. Mnie przypalił sie dzbanek naprawdę na kolor ciemnobrązowy, tak, że nie mogłam go domyć. Nie szorowałam, natomiast dodałam soli i płynu do mycia. Stało toto przez dwa dni i dopiero sie domył. Ale za każdym razem, kiedy gotuję zupę krem to mi się przypapal. Czy tak już bedzie zawsze?. Czy podlega to pod reklamację? Bo jeśli ma mi się przypalać zawsze to dziękuję za taki wynalazek. Chociaż moja córka ma TM 31 i jest bardzo zadowolona. ja za jej namową kupiłam TM 5 i zaczynam mieć wątpliwości.

Pozdrawiam

Weronika


Gotowałam zupę krem z ziemniaków


Weroniko, na temat przypalonego (z osadem...) dna kielicha pisaliśmy już wielokrotnie na tym forum. To samo co dotyczyło w tym temacie TM31 jest aktualne przy TM5 Przejrzyj proszę ten wątek:

http://www.przepisownia.pl/content/dno-kielicha-dziwny-osad

Najważniejsze, żeby nie szorować dna czymś ostrym tylko zastosować delikatne sposoby. 

Pozdrawiam, Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


weronika1609 moglabys napisać podczas gotowania jakiej potrawy to się stało?


Witam

Jestem posiadaczką thermomixa TM5 od miesiąca. Robię wszystko zgodnie z przepisami i przypaliła mi się miska. Teraz wszystkie kremy( zupy) mi sie przypalają. Co mam zrobić?

Ratujcie. Czy mogę zgłosić reklamację?

 

 


Wczoraj pojechalam do serwisu i wszystko naprawione , mam wymienione 2 części po 2 miesiacach uzywania , zobaczymy jak bedzie dalej


Dzięki dziewczyny - jeszcze pewnie kwestia kilku dni i nocy i się zdecyduję bo mama już zaciera ręce na mojego TM31, powiedziała że tego nowego nie chce Wink


nullka,  na razie mój TM5działa inaczej sie włacza jak na poczatku, ale działa

Lamka


właśnie , godz 22:30

oglądam PANIĄ GADGET  pokazuje TM5  i jak włacza nie ma żadnego rozbłysku !!!!!

 

Lamka


Nullka,  nie zrażaj się . Takie pechowe egzemplarze się zdarzają w każdym sprzęcie co nie może świadczyć źle o wszystkich. W końcu jest 2 lata gwarancji i usterka będzie usunięta.  Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Lamka jak widać porady techników ciężko się doprosić Aw Szkoda że takie kwiatki wychodzą z tym TM5 u niektórych z Was.

Ja bardzo chciałabym zakupić TM5 ale jak czytam takie wpisy jak Lamka umieściła i tego że nikt nie odpisuje na jej maile to mój zapał do kupna trochę stygnie. Jest piękny to prawda, nowoczesny ale co z tą awaryjnością wyświetlacza??? Tego sie właśnie obawiam - mówią że był wiele lat testowany więc suma sumarum taki ekran nie powinien wariować od wstrząsów przy kruszeniu lodu czy mrożonych truskawek .

 


Anull25 - napisz proszę na kontakt@vorwerk.pl lub wypełnij zgłoszenie serwisowe na: https://thermomix.vorwerk.pl/uslugi/formularz-zgloszenia-serwisowego/

 


Anull25 - napisz proszę na kontakt@vorwerk.pl lub wypełnij zgłoszenie serwisowe na: https://thermomix.vorwerk.pl/uslugi/formularz-zgloszenia-serwisowego/

 


czy ktoś z techników  ma coś do powiedzenia  i mógłby nam odpowiedzieć na pytania techniczne , dlaczego dzieje sie to co  się dzieje, to o czym pisaliśmy  w poprzednich postach ....?!

 

jaki ma  wpływ ogrom wstrząsow np. podczas kruszenia  kostek lodu, czy mrozonych owoców , na elektronikę?  

mnie  monitor zaczoł rozbłyskiwać dopiero po tym jak kruszyłam zamrozone truskawki.

Lamka


klik wrote:

Po drugie, ma to niekorzystny wplyw na zwierzeta domowe, szczegolnie psy, ktore musza sluchac tego "metalicznego" dzwieku przez kilka godzin. 

Ja bym w życiu nie zostawiła TM samego w domu, podczas, gdy gotuje się w nim obiad. Może się stać mnóstwo rzeczy, moim zdaniem jest to zwyczajnie nieodpowiedzialne. Tak samo nie zostawiam piorącej pralki, włączonego piekarnika etc.

klik wrote:

No i jeszcze jedna sytuacja, kiedy po nastawiniu obiadu, pani domu zle sie czuje i chce sie polozyc, no nie pospi, dopoki nie wylaczy.................... i po spaniu:(

Wiesz, bez przesady, obiad w TM robi się ok 20-30 minut, nawet jak pani domu się chce położyć, to może obiad zrobić przed drzemką lub po wstaniu, bo zajmuje to tak krótko, że nie jest to problemem.

klik wrote:

Pytanie do uzytkownikow: czy, zeby uzywac panelu dotykowego, rece musza byc suche?

Raczej tak, bo zauważyłam, że jak mam mokre, to nie zawsze je 'łapie', podobnie jest z telefonami, tabletami etc.


Dz.db. mam pytanie czy kotoś wie  co znaczy błąd c160 mam termomix od wrzesnie ten nowy i czesto przy miksowaniu wyswietla sie wlasnie ten błąd wtedy urzadzenie staje i automatycznie sie wyłacza , robie wszystko zgodnie z przepisem np zupa krem z pomidorow czy z dyni , na napojach nie wiem o co chodzi ?????


a  u mnie myje sie sam, wlewam wodę  2 krople płynu i włączam  2min/ 50 C/ obr 5<7 i ok

Lamka


można mieć mokre ręce,  ja często robie nawet upapranymi .  

a mnie  sygnał dżwiękowy nie przeszkadza i moim kotom też nie. 

co do opoźniacza, a tym samym pozostaiwnia bez opieki,  coś co kreci , miksuje pozostawione same sobie ..... ja bym nie ryzykowała, co innego aparat do chleba . Bałabym się zostawić i wyjść.  

mnie brakuje  nośnika , który byśmy sami sobie redagowali.  

Lamka


........ nooo, to nie dobrze, ze tak szybko wychodza wady tego "cacka":( ja poki co, i pewnie jeszcze  dlugo, nie mam problemow z TM 31. Ciesze sie, ze wszedl nowy model, chociaz mysle, ze za wczsnie, ale to nie ja decyduje. Jednak jestem rozczrowana tym, ze, prawdopodobniej, firma nie bardzo wziela sobie do serca uwagi klientow, nie che powiedziec, ze je ignoruje, bo to napewno nieprawda. Bylam, prawie, pewna, ze jak pojawi sie nowy model, to bedzie mozliwosc zaprogramowania z opoznionym zalaczeniem ( wspominalam o tym wczesniej)- to nie jest zadna filozofia. Druga funkcja, jakiej sie spodziewali klienci, to skrocenie czasu sygnalu zakonczenia gotowania, np do 15 minut, czyli do czasu, kiedy spadnie temperatura - to logiczne. Mozna by powiedziec: nie ma potrzeby, bo jak nie jestes w domu, to i tak tego nie slyszysz, ale sasiedzi w bloku - tak. Po drugie, ma to niekorzystny wplyw na zwierzeta domowe, szczegolnie psy, ktore musza sluchac tego "metalicznego" dzwieku przez kilka godzin. Dlaczego przez kilka godzin? bo jak wychodze do pracy to nastawiam obiad dla dzieci, ktore wroca ze szkoly za 3-4 godziny. No i jeszcze jedna sytuacja, kiedy po nastawiniu obiadu, pani domu zle sie czuje i chce sie polozyc, no nie pospi, dopoki nie wylaczy.................... i po spaniu:(.

....... szkoda, ze zamiast konkretnych zmian, ktore by jeszcze bardziej usprawnily tak swietne urzadzenie i zadowolily klientow, mamy "swiat eloktroniki", ktory sie zmienia co kilka m-cy.

Pytanie do uzytkownikow: czy, zeby uzywac panelu dotykowego, rece musza byc suche?

 

 

 

 

 


mam pytanie:  przy włączaniu na ekranie pojawia sie rozbłysk niczym spięcie , gaśnie natychmiast , robi sie ciemny i po chwili pojawia sie strona otwierajaca program. 

TEN ROZBŁYSK MNIE MARTWI ,  bo na poczatku tego nie było.  Boje się że sie zepsuje 

Lamka


Czy możesz mi napisać prywatną wiadomość? Postaram się odnaleźć zgłoszenie serwisowe i przekazać informację kiedy możesz spodziewać się odwiedzin serwisanta.

 

Pozdrawiam Mixi


Reaguje jak chcę! I nikomu nic do tego. Jak tobie zepsuje się ten 'super' sprzęt po niespełna mieiącu to inaczej bedziesz pisać. A serwis milczy......... kolejka do naprawy M5 jest długa


MUF1 - w profilu podałeś(-łaś), że masz TM31.

A jeżeli kupisz komputer albo telefon i coś zaszwankuje to też będziesz tak reagować?

 

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Mój wyświtlacz także pulsuje, ale i zawiesza się. Wtedy jestem zmuszona go wyłczyć i włączyć.Nowy TM5  ma niezłą wadę!!!! Moi znajomi też odkryli ten problem.Sądzę że cała partia jest wadliwa. Serwis od kilku dni milczy, moje zgłoszenie czeka w kolejce, ciekawi mnie jak długo jeszcze.

Ten sprzęt nie jest wart tych pieniędzy. Mówiono mi na prezentcji że to Mercedes i właśnie teraz to wyszło. Dodam, że mam TM5 od miesiąca i żałuję że wydałam tyle pieniędzy. Nie polecę go nikomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pozdrawiam Mixi


Dlaczego mój wyświetlacz miga, pulsuje, dyskotekę sobie robi????


Talula, na uciążliwe zapachy polecam sodę oczyszczoną Smile Kup sobie opakowanie i wsyp do dzbanka + nalej trochę wody, żeby się rozpuściła. Zostaw na jakiś czas - pochłonie Ci cały niechciany zapach. Pokrywę możesz po prostu umyć przy pomocy sody Smile


Dokładnie - to takie "merdanie" w  Mixingbowl closed przy pomocy Soft   Wink


Witaj. Ekspertem nie jestem ale jak maszyna pracuje to przez ten otwór w pokrywie wkładasz kopystke z zgarniasz ze ścianek  to co sie miksuje 


co to znaczy "wyrabiać za pomocą kopystki". Jak można tak wyrabiać?

Mam od kilku dni TM 5 i nie wiem jak to zrobić. Pomóżcie proszę.


Ja pokrywę również myję w zmywarce.

Jeżeli zostają jakieś przebarwienia po owocach, warzywach lub ziołach zostawiam pokrywę na parapecie na słońcu i przebarwienia schodzą.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką TM5. Zrobiłam już kilka zup i deserów, ale mam mały problem.

Po zrobieniu kostki rosołowej warzywnej pokrywa zazieleniła się od ziół i nie mogę jej domyć. Dodatkowo po gotowaniu kapuśniaku, pokrywa przeszła zapachem zupy i jak robiłam grochówkę, pachniało kapuśniakiem.

Czy części, które mają styczność z jedzeniem nie powinny być z jakiś lepszych materiałów, które nie przyjmują zapachów? Jak myjecie swoje pokrywy. Czy jak teraz będę robiła ciasto to będzie pachniało kapuśniakiem, grochówką i ogókową, które robiłam wcześniej?

 

 


smileys Alu, ja swojego TM21 też myje w zmywarce ponieważ po zdjęciu noży zostaje sam dzbanek.smileys

smileys TM5 ma wystające bolce elektryczne i dlatego podeszłam z dystansem,ale skoro w książce pisze "można myć w zmywarce" i póki TM jest na gwarancji to próbe zrobiłam ;) Jest wszystko OK :)


Moniczko - swój dzbanek od TM31 myję w zmywarce od 2005 roku i nic się z nim nie dzieje, nóż też myję w zmywarce, tylko wkładam ostrzami do góry. Ponieważ jest ciągle w użyciu to dokupiłam jeszcze jeden dzbanek i mam na zmianę. Dzbanka od TM5 jeszcze w zmywarce nie myłam, ale sądzę, że będę to robiła - jak dotąd nie miałam potrzeby, bo "lecę" na starym TM, gdyż tak mi wygodniej. Do zmywarki używam zarówno proszku jak i tabletek.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Nigdy nie myję w zmywarce, bo naczynie jest mi potrzebne w zasadzie bez przerwy. Myję je zwykle ręcznie, co nie sprawia większego problemu. Pewnie to kwestia użytych materiałów, ale naprawdę  Mixingbowl closed myje się lepiej niż jakikolwiek garnek.


Moniczko, ja odradzam mycie naczynia w zmywarce. Bigsmile Szarzeje potem uchwyt (rączka). Lepiej stosować metodę mycia z płynem na wysokich obrotach,  przemiennie z wstecznymi. Używaj wstecznych w trakcie mycia , nie bój się , to tylko dotyk palcem. Wiem, że w TM21  ich nie było i może jeszcze się do nich nie przyzwyczaiłaś. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


zmywanie Mixi mam drobne pytanie techniczne -

     choć przeczytałam w książce, ale dla 100% pewności pytam :

zmywanie  Czy dzbanek z TM5 napewno mogę myć w zmywarce

                  - boję się troszke o te bolce zmywanie


Dzięki za odpowiedź Smile


Wrzucasz składniki według podpowiedzi z nośnika, a TM już wie co z nimi zrobić... i tak krok po kroku: raz TM, raz ty...fajna współpraca  Smile

Książka " ABC..." jest dołączona w wersji tradycyjnej i na nośniku w cenie TM.


Hej, mam pytanie odnośnie tej książki cyfrowej - jak to działa?  Coś wyczytałam, że mogę wrzucić wszystkie składniki, a TM bazując na tym przepisie, sam wszystko zrobi (?).

Czy z cyfrowych książek dostępna jest na razie ta podstawowa? Czy ona jest w cenie TM5? Czy tylko wersja papierowa, lub odwrotnie - tylko cyfrowa bez papierowej?

a drugie - jeśli zamówię teraz, kiedy mniej więcej otrzymam TM?


Zgadzam się z GaBi, bo również żałuję, że nie można wgrać zakupionych kolekcji z platformy. Przez to trzeba korzystać z urządzeń mobilnych, zamiast skupić się tylko na wyświetlaczu Thermomixa. Kolekcje na nośnikach to rewelacyjny pomysł Smile

Mańka - najpiękniejsza z całej wsi Smile


Klik, takiej opcji z opóźnieniem TM5 nie ma. Myślę, że to melodia przyszłości. Wink

Nośnik przepisów jest fajny, ale byłoby jeszcze lepiej gdyby to była pamięć do której można wgrać kupione na Platformie kolekcje. W dotychczasowej wersji   kupione kolekcje pozostają tylko w pamięci na własnym profilu na platformie i można je tylko wysłać mailowo lub czytać z ekranu komputera/laptopa/tabletu itp. . Mnie to nie zadowala, wolę książkę papierową. Może z czasem więcej przepisów i kolekcje będą na nośnikach. Wtedy pełnia szczęścia. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Widze, ze coraz wiecej osob ma jakies watpliwosci, co do uzytkowania TM 5: wymaga duzej intuicji, moze spowalniac z uwagi na zastosowanie panela dotykowego. Zdaje sobie sprawe, ze nie dotyczy to wszystkich, ale podzielam obawy, szczegolnie wsrod ludzi, ktorzy nie obsugiwali zadnych wynalazkow najnowszej technologii.Mam natomiast pytanie z zakresu technicznego: czy, jezeli skorzystam z jakies przepisu, ktory jest zaprogramowany w TM, wrzuce wszystkie skladniki i........ nacisne start, wowczas bedzie to wykonane ze wszystkimi parametrami jakie sa zaprogramowane - czy tak?, zeby bylo jasniej- nie lubie duzego stopnia rozdrabniania, zwsze uzywam duzo nizszych obrotow niz jest zalecane w ksiazce. Wiec, jezeli ten stopien rozdrobnienia mi nie pasuje, (ten. ktory jest juz zaprogramowany), rozumiem, ze wowczas, musze ustawic sobie sama wszystkie  parametry (predkosc, czas itd).Mam nadzieje, ze wyrazilam sie mniej skomplikowanie niz jet TM5. Zeby nie bylo- ciesze sie, ze jest nowy TM5, ale bylam przekonana, ze firma w nastepnym modelu uwzgledni sugestie(pobozne zyczenia), zeby TM byl zaopatrzony w mozliwosc ustawiania przygotowania posilku(chodzi szczegolnie o gotowanie), z opoznieniem. Rano wrzucam wszystko na ulubiona zupke, programuje go, zeby zaczal gotowac o 4.30, bo z pracy wracam o 5-tej, wiec szybko zjem i gonie dalej. Duzo osob o to pytalo i dzisiaj, kiedy wiedza, ze juz jest nowy TM w Europie, pytaja mnie, czy ten model ma juz taka opcje? Pytam Was, czy ma?, bo moze tak, tylko nikt do tej pory nie zauwazyl? Pozdrawiam:)

 

 

 


Zarówno nośnik jak i ekran dotykowy są zabezpieczone przed zachlapaniem, np. podczas gotowania zkupy. TM31 już nie jest w sprzedaży, natomiast nadal będą dostępne do niego części. Produkowany jest w Niemczech.

Sama obsługa nowego Thermomixa jest bardzo intuicyjna - jak zostało to potwierdzone przez pierwszych użytkowników.

 

Pozdrawiam Mixi