3
 • thumbnail image 1
Wyślij do wydruku
[X]

Wyślij do wydruku

CHLEBEK NA WODZIE FERMENTACYJNEJ


Wydrukuj:
4

Składniki

450 g wody fermentacyjnej 300 g maki orkiszowej 50 g jogurtu bez laktozy 250 g maki orkiszowej pelnoziarnistej 100 g maki zytniej 2 lyzeczki soli 1 lyzke Balsamico 2 lyzki slonecznika 2 lyzki siemienia lnianego 2 lyzki ziaren dyni

 • 6
  48h 40min
  Czas całkowity 48h 0min
  Pieczenie / Gotowanie
 • 7
  Średni
  Czas całkowity
 • 8
  • Appliance TM 5 image
   Przepis jest tworzony dla
   TM 5
   Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
   W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
5

Przygotowanie

 1. Wode fermentacyjna wlac do Blokada naczynia miksującego Termomix, jogurt oraz make orkiszowa, Blokada naczynia miksującegoprzykryc pokrywa i odstawic na noc w cieple miejsce aby utworzyl się zakwas. Rano do Blokada naczynia miksującego Termomix z zakwasem dodac make orkiszowa pelnoziarnista i make zytnia, sol, balsamico ustawic na 3 min./37°C/CiastoOdstawic na caly dzien do wyrosniecia. Po tym czasie ponownie ustawic na 1min./Ciastoi dodawac ziarna po 2 lyzki: slonecznik, siemie lniane i pestki dyni. Gotowe ciasto chlebowe przelozyc do foremki wylozonej papierem i odstawic do ponownego wyrosniecia. Wieczorem upiec w piekarniku nagrzanym do 220°C przez 15 minut (gora-dol), następnie zmniejszyc do 190°C i piec kolejne 25 minut.

  *Chlebek jest bardzo zdrowy, na zakwasie z wody fermentacyjnej, przygotowuje się na bazie daktyli (przepis podalam w nastepnej publikacji) . Troche dlugo to trwa ale co się nie robi dla zdrowia. Chlebek jest bardzo smaczny. Polecam.10

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz
11

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY…


Komentarze

Odpowiedz
 • Nie ma żadnych komentarzy