Forum PRAKTYCZNA PANI DOMU - RADY - PORADY


387 odpowiedzi | Ostatni wpis

pomysł Vol. 227


pomysł Vol. 226

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10676120_315949265259406_2390309069181080265_n.jpg?oh=ad91cbd21a63c487747151f4818a2a4f&oe=54FCF160&__gda__=1427523516_e797402aec51d7d5ac5baf6c650f1ce2


pomysł Vol.225


pomysł Vol.224


pomysł Vol.223


pomysł Vol.222


pomysł Vol.221


pomysł Vol.220


pomysł Vol.219


pomysł Vol.218


pomysł Vol.217


pomysł Vol.216


pomysł Vol.215


pomysł Vol.214


pomysł Vol.213


pomysł Vol.212


pomysł Vol.211


pomysł Vol.210


pomysł Vol. 209


http://www.przepisownia.pl/content/sos-dla-nowicjuszy

Witaj Lwico to jest link który Ciebie zainteresuje Love

Pozdrawiam Grażyna Love


kochani mam problem, robilam wTM31 ketchup i zafarbowala mi od pomidorow pokrywa termomixa i nie wiem jak ja doczysci?

 


pomysł Vol. 208


pomysł Vol. 207


pomysł Vol. 206


pomysł Vol. 205


smileys To fajnie, że prosty sposób na przedłużenie życia bananów się sprawdził smileys ;)


Tak, Moniczko, sprawdził się. Wprawdzie banany dojrzały, ale nie były "przejrzałe".  No, ale przecież nie można ich trzymać w nieskończoność.

Nie wiem dlaczego nie mogę wstawić emotikonek . Teraz piszę ten komentarz jako odpowiedź. Jak piszę całkiem nowy -to emotikonki sie otwierają i mogę wybrać. Dziwne.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


smileys Gabrysiu i jak sprawdził się patent z bananami ? smileys


Moniczko, świetne rady. Ja już idę banany zaopatrzyć folią. Dzięki. Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Love Moniś, ale Kopalnia informacji  Bigsmile Dziękuję KOchana  Love


pomysł Vol. 204


pomysł Vol. 203

1. Cebula przechowywana w rajstopach zachowa świeżość nawet do 8 miesięcy. Włóż kilka cebul do rajstop i zawiąż pomiędzy nimi supełki.

2. Przechowuj zieloną cebulkę w plastikowej butelce. Cebulkę drobno posiekaj, wsyp do butelki i przechowuj w zamrażalce. Zanim ją zamrozisz upewnij się ze jest zupełnie sucha.

3. Zaopatrz się w pochłaniacz etylenu. Etylen to hormon wzrostu wydzielany przez owoce i warzywa. Dzięki pochłaniaczowi spowolnisz dojrzewanie warzyw i owoców a tym samym ich psucie się.

4. Przechowuj delikatne zioła w woreczku foliowym związanym gumką recepturką. Jest to dobrzy sposób na przechowywanie pietruszki, bazylii, kolendry i szczypiorku.

5. Użyj roztworu octu aby zachować świeżość jagód, truskawek, malin, jeżyn i borówek. Wymieszaj jedną część octu (białego lub jabłkowego) i 10 części wody. Namocz w nim jagody, odcedź i osusz a następnie schowaj do lodówki. Roztwór ten jest bardzo rzadki zatem nie zmieni on smaku owoców a za to będą dłużej świeże np. maliny tydzień dłużej a truskawki prawie dwa tygodnie.

6. Skrop olejem resztki guacamole zanim schowasz je do lodówki. Istnieje mnóstwo sposobów na zachowanie świeżości awokado a olej jest jednym z nich.

7. Nie przechowuj cebuli z ziemniakami gdyż szybciej się psuje. Przechowuj cebulę w suchym miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza a zachowa świeżość przez 2-3 miesiące

8. Przechowuj ziemniaki z jabłkami aby zapobiec kiełkowaniu.

9. Aby ser żółty nie wysechł posmaruj go masłem.

10. Zamrażaj i przechowuj zioła w oliwie z oliwek. Podczas mrożenia oliwa przejdzie zapachem ziół. Takie aromatyczne kostki są świetne jako baza do potraw. Ten sposób jest najlepszy dla rozmarynu, szałwii, tymianku i oregano. Koperek, bazylia i mięta powinny zawsze być świeże

11. Przechowuj szparagi tak jak kwiaty cięte. Przytnij ich łodygi, włóż do wody, przykryj plastikowym workiem i wstaw do lodówki a zachowają świeżość przez tydzień lub dłużej. Jest to również dobry sposób na przechowywanie kolendry i natki pietruszki.

12. Owiń końcówki bananów plastikową folią a zachowają świeżość przez 3-5 dni dłużej niż zwykle. Jest to szczególnie dobry sposób na przechowywanie bananów organicznych. Banany wytwarzają więcej gazu etylenowego niż inne owoce zatem należy je przechowywać oddzielnie.

13. Nie przechowuj pomidorów w plastikowych pojemnikach. Gromadzący się w nich etylen sprawia, że dojrzewają i psują się szybciej niż powinny. Pomidory niedojrzałe powinny być przechowywane łodyżką w dół w papierowym worku lub kartonie do czasu aż zrobią się czerwone. Jeśli chcesz aby pomidory szybciej dojrzały to przechowuj je z owocami. Dojrzałe pomidory powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej z daleka od promieni słonecznych w taki sposób aby nie dotykały się nawzajem, łodyżką do góry. Bardzo dojrzałe pomidory przechowuj w lodówce jednak spożywaj je dopiero wówczas gdy ocieplą się do temperatury pokojowej.

14. Przechowuj imbir w lodówce. Dzięki temu łatwiej będzie go zetrzeć na tarce i zachowa dłużej świeżość.

15. Upraż orzechy od razu po przyniesieniu ich ze sklepu a następnie włóż do lodówki. Prażone orzechy mają więcej smaku i dłużej zachowują świeżość. Orzechy rozsyp na blasze i praż w piekarniku rozgrzanym do 170-180 stopni C przez 15 minut lub do czasu aż zrobią się złoto brązowe.

16. Grzyby przechowuj w worku papierowym a nie plastikowym. Folia nie przepuszcza wilgoci przez co grzyby szybko gniją. Przechowuj je w worku papierowym w lodówce lub w chłodnym i suchym miejscu.

 

 

Co trzymać w lodówce a co w spiżarce? Temperatura pokojowa lub spiżarka: awokado, morele, banany, cytrusy, czosnek, kiwi, melony, nektarynki, cebule, gruszki, brzoskwinie, śliwki, ananasy, ziemniaki. Lodówka: jabłka, fasola, jagody (w tym truskawki, maliny, jeżyny, borówki), brokuły, kapusta, marchewka, kalafior, seler, wiśnie, kukurydza, ogórek, bakłażan, imbir, winogrona, papryczki jalapeno, warzywa liściaste, grzyby, cukinia.

 


pomysł Vol.202


:D Prawda Agatko, można wyczarować różne cuda :D


Ach te butelki ile można z nich rzeczy wyczarować Smile

Jestem Agata Smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Antoine de Saint-Exupéry


pomysł Vol.201


Hanna Gręda wrote:

monika6500 wrote:

:D Haniu fajny sprzęt - ja mam troszke inny - wycina ogryzek i dzieli na części - też sprytne :D

Taki na ósemki to ja tez mam ale ten jest sprytniejszy Wink

:D Masz racje Haniu na części zawsze można pokroić nożem a bez środków mają swoje zalety  :D


monika6500 wrote:

:D Haniu fajny sprzęt - ja mam troszke inny - wycina ogryzek i dzieli na części - też sprytne :D

Taki na ósemki to ja tez mam ale ten jest sprytniejszy Wink

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


pomysł Vol.200


pomysł Vol.199


pomysł Vol.198


pomysł Vol.197

 


pomysł Vol.196


pomysł Vol.195


pomysł Vol.194


pomysł Vol.193


:D Haniu fajny sprzęt - ja mam troszke inny - wycina ogryzek i dzieli na części - też sprytne :D


 

pomysł Vol.191

No ten instrument jest super

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


pomysł Vol.192


pomysł Vol.191