Forum ORZECHY PIORĄCE?czy to mozliwe


Edytowane przez: agulinka na 01.08.2014 - 09:48

50 odpowiedzi | Ostatni wpis

Próbowałem kilka rodzajów orzechów i żadne nie wyprały tak dobrze jak tradycyjne proszki. To dla mnie wielka ściema i nie wiem jak można je zachwalać.


Dziewczyny, ja to widzę tak. Pranie w normalnym proszku typu persil, vizir itp plus płyny do płukania to bardzo silne i skuteczne w usuwaniu brudu proszki. Ładny zapach też skądś się bierze. Ma to też niestety przełożenie na skórę u badziej wrażliwych osób i dzieci. Ja duzo lat pralam w jelpie, bardzo drogi proszek ale żadnych alergii i odczynow po nim nie ma ale to przekłada się też na delikatność tego proszku jeżeli idzie o usuwanie brudu. Normalne dają dużo lepszy efekt. Coś za coś. Mysle, że z orzechami pioracymi jest tak samo. Delikatne ale już brak takiej siły pioracej która dają detergenty.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


nie w całości do pralki wkładamy do lnianego woreczka który jest w kartoniku a do zmywarki do kosza na sztućce

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


a ja jestem osobiście mega zadowolona Smile znikneły problemy skórne u synka i u mnie Smile korzystam również z nich do mycia w zmywarce Smile

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Mnie pranie w orzechach też nie powaliło, ale u nas jest twarda woda.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Coś się porobiło z informacjami na postach dlatego teraz dopiero odpowiadam .Kupując orzechy w opakowaniu jest specjalny worek ,ale jak już wspomniałam pranie mnie nie powaliło może to sprawa wody ,do zmywarki wrzucałam do koszyczka na sztućce kilka sztuk i tu jeżeli używasz sól i nabłyszczacz jest ok

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Dziewczyny czy Wy te orzechy mielicie w TM i jako proszek dajecie do szufladki czy jak?

Ja póki co piorę w kapsułkach bo pachną obłędnie lub też w proszku plus Lenor bo też cudnie pachnie.

wiem, że to nieekologiczne :P


:DOrzechy w zmywarce -jak najbardziej .Warto spróbowac Wink Moje spisały się super.

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


:)Agnieszko może to woda ale spróbuję jeszcze białe ze sodą czy z sodką bo to różnica i włożę je do zmywarki to  dam znać :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Hanna Gręda wrote:

:)No moje wrażenia jeśli chodzi o orzechy piorące są barrrrrrdzosceptyczne.Białe jest takie nijakie a kolorowe nie zachwyca jedynie fakt nie ma zapachu Puzzled

ja i wiekszosc moich znajomych są mega zadowoleni....do białego już było wspomniane dodac mozna sody oczyszczonej i masz biel mega!!!!

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


:)No moje wrażenia jeśli chodzi o orzechy piorące są barrrrrrdzosceptyczne.Białe jest takie nijakie a kolorowe nie zachwyca jedynie fakt nie ma zapachu Puzzled

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Ioana wrote:

Hi, I am new here and I need your help. I would like to buy organic soapnuts  Calaya from internet, do you know, they are good quality? Or you can recommend me others?

 

z tłumaczenia :Witam, jestem tu nowy i potrzebuję twojej pomocy. Chciałbym kupić organicznych soapnuts Calaya z internetu, czy wiesz, że są dobrej jakości? Albo możesz mi polecić innym?

czy dobrze rozumię chcesz kupic orzechy?tutaj masz sklep http://www.nokaut.pl/leki/organiczne-orzechy-piorace-1-kg-alergia-azs.html prosciej bys miał tak samo wbić w google i ci wyjdzie,jeśli jeszcze masz jakiś problem to proszę prztłumacz w google tekst na polski skopiuj i wklej na forum bo my tu piszemy po Polsku nie każdy rozumie angielski

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Ioana wrote:

Hi, I am new here and I need your help. I would like to buy organic soapnuts  Calaya from internet, do you know, they are good quality? Or you can recommend me others?

 

A nie można po polsku ?To jest polska wersja Wink

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Hi, I am new here and I need your help. I would like to buy organic soapnuts  Calaya from internet, do you know, they are good quality? Or you can recommend me others?

 


tak przesyłka 15ale ja zamawiam całą chemię i nie tylko także dużo mi przychodzi  Smile kupuj i próbuj będzies zzadowolona ja jestem zwłaszcza że alergik ze mnie i z syna

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


:DHej to w sumie 30 czyli jestem do przodu 10Chyba kupię i wypróbuję Bigsmile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Haniu 15 zl polecam super sklep ja tam wszystko zamawiam i najlepsze nie wychodze z domu na drugi dzien juz paczka  :D

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


:)Agnieszko a ile przesyłka?

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Haniu ja kupuję przez sklep internetowy w promocji nawet 17.99 udało mi raz kupic po 15zł Bigsmile w sklepie internetowym widizałam nawet 1kg w cenie 32zł Smile

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Bigsmile Dziewczyny w selgrosie dzisiaj widziałam orzechy po 20zł.za 500g opakowanie .To chyba dobra cena?

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


cieszę się że przydałam sie chociaż w kwesti prania Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Dziewczyny kupilam orzechy wczoraj na festiwalu wegetarianskim w Londynie. U mnie tez jest bardzo twarda woda, wiec do prania zgodnie z zaleceniami dalam 6 orzechow. Robilam biale z dodatkiem sody oczyszczonej i octu i kolorowe. Obydwa wyszly super! Jestem zachwycona efektami, a pranie pachnie po prostu czystoscia! Dzieki za podpowiedz Agnieszko! Polecam z czystym sumieniem! Bigsmile


Dziękuję Haniu. Wszystko jasne Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


:DSorry dziewczyny ,że się wtrancam ale może to coś wyjasni

FHPRA – filtr pralkowy. Chroni elementy urządzeń AGD (przed odkładaniem się na kamienia). Zwiększa wydajność detergentów do 30%. Filtr montuje się pomiędzy zaworem a wężem doprowadzającym wodę do pralki. Przyłącze filtra 3/4” GZ x 3/4” GW.

Jest to fragment instrukcji obsługi

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


no to juz nie wiem jak mam ci to wytłumaczyc Aw piszę z przecinkami nie rozumie o co chodzi (Piszesz Kochna bez znaków przestankowych)??

filt montujesz na zawór

pralka w składzie ma wąż tak?przykrecasz do pralki jeden koniec a drugi ,to na dół tego filtra i tyle :)jak masz problem to prościej zamów do montarzu fachowca to ci zrobi Smile Smile

http://aquafiltry-sklep.pl/go.live.php/PL-H10/produkty/66/filtr-pralkowyfhpra.html?title=Filtr%20pralkowy%20-%20FHPRA

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Chyba się Agnieszko nie dogadamy, albo ja tego nie rozumiem, albo Ty nie potrafisz mi tego przekazać. Piszesz Kochna bez znaków przestankowych i ja tego nie "łapię". Sorry. Wink Spróbuj raz jeszcze, powoli, co do czego się montuje? Puzzled

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


nie moja droga kupuje sie filtr mechaniczny i do niego montujesz rurke z pralki proste koszt takiego filtra był 20zł,tez mam taki jak ty ale to nie to i nie przejezyczyłam sie Gabrysiu

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Agnieszko, mam filtr założony do wpływającej wody do pralki, ale to nie jest filtr zmiękczający wodę. Chyba się przejęzyczyłaś, bo filtra na odpływie się nie instaluje. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


no to załóż sobie filtr zmiekczający na zawór tam gdzie woda do pralki wpływado tego filtra mam podłaczony odpływ z pralki mam go 7miesięcy i widzę jaki syf jest w nim juz w grudniu czeka wymiana koszt 20 ponad nie wiem ile teraz filtr mechaniczny to jest,ja tez mam twardą wodę  Bigsmile

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Niestety, wodę mam raczej twardą i to też ma wpływ. Jaki zmiękczacz wody założyłaś na zawór? Jak długo go masz?  Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


vanisha te z mozesz uzyć bo sol ma dzia,lanie wybielające,rozmawiałam z osobą która sprzedaje te orzechy bo sama sie tym interesowałam,podsumowujac jestem bardzo zadowolona oceniam na 5z plusem pranie białych,kolorowych i codziennych Gabi zwróć uwagę na wodę jaka masz bo to jest wazne ja załozyłam zmiekczacz wody na zawór i efekty duzo lepsze,pozdrawiam

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Kasiu, szampon dałam mojej córce. jeszcze go nie używała. Ja natomiast uprałam ręczniki i to pranie oceniam na 4. Gdzieś czytałam , że do białego radzą dodać sody oczyszczonej. Następnym razem tak zrobię. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


A co z twoim szamponem Gabrysiu? Probowalas juz? Szczerze mowiac to ze wzgledu na ten szampon jeszcze bardziej mnie neca Wink


Oj, nie Kochana, nie wszystkie z Nepalu. Poczytałam różne komentarze i opinie. Są oczywiście też negatywne. Ja oceniam pranie kolorów na 5. Reszta, z czasem. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


wszystkie maja takie samo diząłanie,wszytskie sa z nepalu

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Kasiu, to trudno powiedzieć jakie są lepsze. Trzeba byłoby gdzieś o nich poczytać.  Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


O kurcze znaczy sie to fajna sprawa jest! A czy to ma znaczenie od kogo kupie? Znaczy czy sa rozne te orzechy czy wszystkie takie same - bo u mnie ceny rozne za ta sama gramature i sie zastanawialam czy drozsze lepsze czy to bez znaczenia i moge kupic te tansze?!


mówiłam z białym też sobie poradzi tylko jak beda plamy to vanishu dodaj i też sobie poradzi

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Właśnie wyjęłam pranie z pralki. Shock Czyściutkie, nic  innego oprócz 4 szt. orzechów nie dodawałam. Jak ma być ekologicznie, to bez dodatków zapachowej chemii. Bigsmile To nie było białe pranie lecz kolory, ale w tym spodenki, skarpetki itp. Doprane. Zobaczę jeszcze jutro, na białym praniu.  Wink

Zrobiłam też od razu szampon gotując w 1 litrze , 5 min. 19 połówek orzechów. Wyobraźcie sobie, że sie pieni już przy samym przelewaniu do butelki. Włosów jeszcze nim nie myłam. To tak na początek moje wrażenia i opinie. Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


:DGabi ja też czekam na Twoją opinię

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Love Gabrysiu, daj znać jak wypróbujesz Love Pozdrawiam Love


kupuj i probuj nie pożałujesz

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Gabi,prosiłam tylko nie Aga Crazy Crazy

hahha a wracajac do orzechów naprawdę polecam ja mam i nie wracam na płyny i proszki,stosuję nawet do zmywarki wkładam do koszyczka na sztućce naczynia sa czysciutkie i lśniące

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Kupie i wyprobuje bo to ciekawe jest :D


Aga, dziś właśnie kupiłam sobie te orzechy  i niebawem będę próbować ich działanie. Love Bardzo to interesujące i oby tylko się sprawdziły. Mnie też zależy na używaniu ich jako szamponu do włosów. Ciekawa jestem bardzo. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


kasianeko wygląda to tak:do lnianego woreczka wkladam 4szt orzechów i ten woreczek skropic (parę kropli)lub do dozownika tam gdzie wlewa sie płyn do płukania.Te 4 szt starcza na kilka pran jesli pierzesz w 60st to na 4 razy bardzo wydajne sa ,pochodza z nepalu ja je kupuje w sklepie bdsklep przez internet cena 17zł za 500g przy praniu wydziela sie saponina która wnika w zabrudzenia jesli sa wieksze zabrudzenia dodaję vanish,po praniu maja naturalny zapach czasami dodaje taki olejek zapachowy do domków wiesz o co mi chodzi?piorę w tyg 2-3 razy i uzywam ich od maja i zuzylam zaledwie pare szt mam jeszcze ponad połowę,polecam naprawdę wypróbowane,aha woreczka nie odkrecaj po praniu wiąże na supeł ale taki zeby pozniej można rozwiązać,rozumim? Wink Smile Smile tutaj np są ale widzę juz cena wyzsza mozna trafic na promocję załapałam się bo były po 16.99 Smile

http://www.bdsklep.pl/triumf-500g-orzechy-piorace,id-5790

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Ja bym chetnie sprobowala - moze cos blizej napiszesz Agnieszko o tych orzechach np. na ile to starcza? I nie bardzo rozumiem co z tym kropieniem - to orzechy kropic, czy czyms pokropic zeby bardziej pachnialo?? Shock


pozwoliłam załozyc sobie ten temat,ponieważ jestem ciekawa co wy myslicie o tym...ja juz przetestowałam i przyznam szczerze że byłam mile zaskoczona... Love

naprawdę bardzo wydajne,przyjemne dla alergicznej skóry,łagodny naturalny zapach jeli chcesz aby bardziej pachniało to do dozownika lub woreczek z orzechami skroplic 4razy i do bębna,koszule jak i bielizna miłe w dotyku,polecam dziewczyny jesli jeszcze nie spróbowałyście to polecam

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com