3
 • thumbnail image 1
Wyślij do wydruku
[X]

Wyślij do wydruku

Kruche róże - hit karnawału wg przepisu Ani Starmach


Wydrukuj:
4

Składniki

 • 6
  2h 20min
  Czas całkowity 2h 0min
  Pieczenie / Gotowanie
 • 7
  Średni
  Czas całkowity
 • 8
  • Appliance TM 5 image
   Przepis jest tworzony dla
   TM 5
   Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!
5

Przygotowanie

  Kruche róże karnawałowe
 1. Zaskocz swoich gości pięknie wyglądającymi kruchymi różami karnawałowymi wg przepisu Ani Starmach tmrc_emoticons.-)

  Składniki:
  Ciasto:
  - 200 g mąki tortowej,
  - 200 g mąki krupczatki,
  - 1 kostka miękkiego masła (200 g),
  - 3 żółtka,
  - 3 łyżki śmietany 18 %,
  - 5 łyżek cukru pudru,
  - ziarna z 1 laski wanilii,

  Dodatkowo:
  - marmolada lub dowolne zwarte powidła.

  Włożyć wszystkie składniki na ciasto do naczynia miksującego i wyrabiać 2 minuty/Interwał. Przełożyć ciasto na folię spożywczą, zawinąć w kulkę i włożyć do zamrażalnika na 30 minut. Przygotować 3 okrągłe foremki o różnej średnicy lub 3 różne naczynia, którymi można wyciąć okrągłe kształty. (u mnie kubek, szklanka i kieliszek).
  Po wyjęciu ciasta z zamrażalnika, rozwałkować ciasto na obsypanym obficie mąką blacie na grubość ok. 3 mm i wycinać mniejsze i większe kółka. Na jedną różę – 3 różne kółka. Brzegi ciasta ponacinać i mniejsze kółka układać na środkach większych, następnie docisnąć aby połączyć wszystkie warstwy. Do środka nałożyć wybranej konfitury lub marmolady. Przygotowane róże ułożyć na blaszce wyłożonej papierze do pieczenia i piec ok. 20-25 min w temperaturze 180° (aż się zarumienią). Każdy piekarnik piecze inaczej więc proponuję pilnować by się zbyt mocno nie przypiekły.
  Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem. Z podanej porcji wychodzi ok. 30 sztuk.

  SMACZNEGO !

  wykonanie przepisu na filmiku:
  https://www.youtube.com/watch?v=wb3RtBy17TY&t=4s
10
11

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY…


Komentarze

Odpowiedz
 • Nie ma żadnych komentarzy