3
 • thumbnail image 1
Wyślij do wydruku
[X]

Wyślij do wydruku

Błyskawiczne ciasto czekoladowe


Wydrukuj:
4

Składniki

 • 6
 • 7
  Średni
  Czas całkowity
 • 8
  • Appliance TM 5 image
   Przepis jest tworzony dla
   TM 5
   Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!
5

Przygotowanie

 1. Cały przepis:

  Składniki:
  - 100 g mąki (u mnie pszenna typ 550 - Basia ekstra wypiek)
  - łyżeczka proszku do pieczenia,
  - szczypta soli,
  - 150 g masła,
  - 150 g cukru,
  - 6 jaj,
  - 100 g czekolady deserowej (1 tabliczka)
  - 100 g czekolady gorzkiej 70 % kakao (1 tabliczka).

  Rozgrzać piekarnik do 180°. Do naczynia miksującego włożyć czekoladę, rozdrobnić 5s./obr.7. Zawartość zgarnąć kopystką na dno naczynia miksującego, dodać masło i rozpuścić 4 minuty/60 stopni/obroty 2. Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i szczyptą soli (przesiać na sicie w tracie dodawania do naczynia miksującego), cukier i jajka. Wymieszać 15 s./obr. 5.
  Przełożyć do przygotowanej tortownicy (Ø 22 cm) wyłożonej papierem do pieczenia (papier do pieczenia tylko na spód, boki wysmarować masłem) i piec ok. 25 min w temperaturze 180° (do suchego patyczka).

  Link do przepisu video: https://youtu.be/MiOIZK8feJ8
10

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Miarka MT
  Miarka MT
  kup teraz
11

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY…


Komentarze

Odpowiedz
 • Nie ma żadnych komentarzy