3
 • thumbnail image 1
Wyślij do wydruku
[X]

Wyślij do wydruku

Dżem z mirabelek


Wydrukuj:
4

Składniki

4 słoik/słoiki/słoików

,

 • 1300-1500 g mirabelek
 • 330 g cukru
 • 1 opakowania dzemixu
 • 6
  25min
  Czas całkowity 25min
  Pieczenie / Gotowanie
 • 7
  Łatwy
  Czas całkowity
 • 8
  Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!
5

Przygotowanie

  1. przygotowanie musu
 1. Mirabelki myjemy.Napelniamy owocami naczynie miksujace do pelna- jest to ok.1,3kg-1,5kg. Nastawiamy obroty wsteczne, temp.100stopni, czas 10minut. W czasie gotowania mirabelek przygotowac nalezy koszyczek z podpieta kopystka. Koszyczek nalezy wlozyc do duzej miski. Po gotowaniu przelewamy mus do koszyczka i mieszamy mus lyzka tak dlugo az w koszyku zostana skorki i pestki

 2. 3. napelnianie sloikow
 3. Po zagotowaniu musu z dzemixem i cukrem przelewamy go do sloikow. Sloiki stawiamy dnem do gory przez pierwsze 10 minut.

  smacznego tmrc_emoticons.)

 4. 2. gotowanie musu z dzemixem i cukrem
 5. Mus mirabelkowy z miski wlewamy do naczynia miksujacego, przy wlaczonej wadze. I tutaj dalej nalezy postepowac wg zalecen na dzemixie w zaleznosci od wagi musu. Ja dodalam dzemix delecty, nastawilam, obroty 2, temp. 100st. czas 15 minut- i tutaj uwaga- nalezy obserwowac temperature, jak tylko mus z dzemixem osiagnie 98-100 stopni dodajemy 330g cukru i gotujemy calosc  tylko 2 minuty- postepowalam wg zalecen z dzemixu. Dlatego nastawiony wstepny czas 15 minut jest czasem orientacyjnym nastawionym pod wskazowki z dzemixu. Samo gotowanie trwa duzo krocej.

10

Akcesoria, których potrzebujesz

11

Porady

w zaleznosci od uzytego dzemixu dodajemy odpowiednia ilosc cukru, warto tez zwazyc wlewany mus mirabelkowy do naczynia i wtedy do jego wagi dobieramy ilosc dzemixu i cukru- wtenczas na 100% wyjdzie wspanialy dzem


Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY…


Komentarze

Odpowiedz
 • Dżem wyszedł super zamiast żelfixu dodałam...

  Zgłoszony przez AnetEn na sierpnia 18, 2018 at 22:37.

  Dżem wyszedł super tmrc_emoticons.) zamiast żelfixu dodałam taki bio z dodatkiem pektyny tmrc_emoticons.) znalazłam w sklepie ze zdrową żywnością tmrc_emoticons.)

  Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby dodawać komentarze
 • Jolanta Bakłażec: Jolu ja też unikam chemii jak...

  Zgłoszony przez asia.85 na kwietnia 18, 2017 at 07:43.

  Jolanta Bakłażec: Jolu ja też unikam chemii jak ognia, ale nie wiem czy w tym przypadku to ma sens. Tak długie gotowanie zabija bardzo dużo witamin, a lepiej mieć bomby witaminowe z odrobiną chemii czy jałowy dżem bez chemii. Nie wiem, to jest moje spostrzeżenie, jakiś fachowiec musiałby się wypowiedzieć.

  Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby dodawać komentarze
 • Cieszę się, że jako pierwsza

  Zgłoszony przez Jolanta Bakłażec na lipca 27, 2016 at 21:30.

  Cieszę się, że jako pierwsza podejmuję wyzwanie. Dostałam mirabelki i szkoda by było, żeby się zmarnowały. Nie dałam w prawdzie dżemfixu, ponieważ nie lubię "chemii", w zamian za to gotowałam 2 razy po 30 minut.

  Początkowo obawiałam się, jak usłyszałam "szczęk"pestek - obroty 0,5 - ale zaryzykowalam. Po przecedzeniu uzyskałam czysty skarb. Nieco płynny, ale uznałam, że i tak wypróbuję przepis dalej. 

  Smak, kolor i zapach - NIEPOWTARZALNE. Bez dżemfixu przypomina mi, co prawda, sok, ale mnie to nie przeszkadza. Pysznosci. Najwyżej bede dodawala do herbatki

  Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby dodawać komentarze