Forum Zdjęcia potraw



23 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dziękuję Smile


Proszę skopiować link do przeglądarki, aby obejrzeć filmik zw. z tworzeniem przepisów krok po kroku, a także dodawaniem zdjęć:

https://www.youtube.com/watch?v=d62N3UwK9k0

Pozdrawiam

Pozdrawiam Mixi


Głowne mi nie wchodzi ,choć widzę je ,ale jak zatwierdzam to go nie ma.A te krok po kroku to już w ogóle nie ogarniam  Smile Jakbyś miała czas któregoś dnia to bardzo proszę o pomoc :) 


Czy chodzi Ci o zdjęcia kroków przepisów?

Pozdrawiam Mixi


Kochani ja mam takie pytanie .Dlaczego nie wchodzi mi zdjęcie do przepisu? rozmiar jest ok a jednak przy opisie przepisu nie ma zdjęcia.Robię wszystko po kolei i nic po drodze się nie wyświetla ,że zdjęcie jest za duże,czy że nie można dodać .A może po dodaniu wpisu zdjęcie będzie widoczne? Pomóżcie proszę  Smile


MarcinEŁK wrote:

Je się oczami a faktycznie niektóre zdjęcia mimo ciekawego przepisu nie zachęcają do wypróbowania potraw, nie liczy się tyko co ale jak podajemy na talerzu

 

Masz rację.

Dodawanie zdjęcia tylko po to, żeby było nie ma sensu.

Nawet komórką można zrobić dobre foto. tylko trzeba mieć pomysł.

Dodanie  zdjęcia na którym potrawa wygląda jak pomyje albo jeszcze gorzej, zniechęca do wypróbowania  przepisu.

Nawet najgenialniejsze jedzonko podane (pokazane) byle jak nie smakuje.  JE SIĘ OCZAMI (...i nosem) - jeszcze zanim rozpocznie się degustację dania.

JUŻ LEPIEJ WKLEIĆ PRZEPIS BEZ FOTY.

 


Je się oczami a faktycznie niektóre zdjęcia mimo ciekawego przepisu nie zachęcają do wypróbowania potraw, nie liczy się tyko co ale jak podajemy na talerzu


Elu to 880 to w pixelach?

jakiego programu używasz?

 


Rzeczywiście SAM robi piękne zdjęcia i w dodatku każdy przepis jest klarownie wytłumaczony Smile Nigdy nie miałam problemu z jego przepisami  Smile  Wręcz przeciwnie wszystko, co zrobiłam było bardzo smaczne.

Jeżeli chodzi o zdjęcia, to w programie do obróbki zdjęć "zmiejszam je" najpierw kadrując a potem wpisuję wartość przy dłuższym boku 880. i jest dobrze  Smile  Nie mam problemu ze wstawianiem zdjęć. Inna sprawa to ich wartość artystyczna  Puzzled  Ale cały czas nad tym pracuję  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Smile Ja najczęściej swoje zdjęcia robię telefonem ,nie uważam ich za ósmy cud swiata ,ale wszystko widać tak jak chcę ,więc w temacie zdjęć nie mogę pomóc Wink

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Najlepszą pomoc można uzyskać od specjalistów, a za takiego zunawany jest SAM. Jego zdjęcia mówią same za siebie :http://www.przepisownia.pl/user/32979/myrecipes/all

Proponuję u niego uzyskać wskazówki.

Pozdrawiam Mixi


Nie jestem znawcą obsługi komputera , ale ze zdjęciami wstawianymi do przepisu nie mam problemów. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Czy inni uzytkownicy mają podobne problemy?

Pozdrawiam Mixi


Zdjęcia, które dodawane są do przepisów muszą byc w formacie jpg lub png i nie przekraczać 5 MB.

 

Pozdrawiam Mixi


Mixi, ja jestem "ZA".  Czekam na hasełko.  Party

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


gabi49 wrote:

Myśl, Mixi. Chyba na święta już nie zdążymy, ale jakas okazja może się zdarzyć. Chociaż, może też byc po świętach. Każdy cos na święta przygotowuje, więc niech pięknie fotografuje. Ale mi się "rymło" Ha, ha, 

 

Świątecznych przepisów mamy dostatek Smile Może uzupełnimy kategorię z mniejszą ilością przepisów i połączymy to z "profesjonalnymi" fotografiami?

 

 

 

Pozdrawiam Mixi


Myśl, Mixi. Chyba na święta już nie zdążymy, ale jakas okazja może się zdarzyć. Chociaż, może też byc po świętach. Każdy cos na święta przygotowuje, więc niech pięknie fotografuje. Ale mi się "rymło" Ha, ha, 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


gabi49 wrote:

Dzięki Pippi za podpowiedź i skierowanie na bardzo ciekawy blog greenmorning.pl   Rzeczywiście , oprócz pięknych zdjęć potraw , jest dużo porad i ciekawych wegetariańskich przepisów. Fajnie, że poruszyłas temat jakości publikowanych zdjęć, ale jak mówi sama blogerka, nie każdy musi być w tym dobry. To prawda, że nasze oczy też "jedzą". Może Twój pomysł zaowocuje konkursem fotografii dań świątecznych? MIXI, co sądzisz o takim upiększeniu naszej przepisowni?  Wink

Możemy o tym poważnie pomyśleć Smile

Pozdrawiam Mixi


gabi49 fajny pomysł z tym konkursem Smile nie wiem tylko, czy pojawią się chętni ale pewnie tak!


Dzięki Pippi za podpowiedź i skierowanie na bardzo ciekawy blog greenmorning.pl   Rzeczywiście , oprócz pięknych zdjęć potraw , jest dużo porad i ciekawych wegetariańskich przepisów. Fajnie, że poruszyłas temat jakości publikowanych zdjęć, ale jak mówi sama blogerka, nie każdy musi być w tym dobry. To prawda, że nasze oczy też "jedzą". Może Twój pomysł zaowocuje konkursem fotografii dań świątecznych? MIXI, co sądzisz o takim upiększeniu naszej przepisowni?  Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"



Przejrzałam przepisownię w poszukiwaniu natchnienia i niestety przykro mi to powiedziec ale jest tu dużo  zdjęć, ktore nie są apetyczne :(  (wiem, że nie każdy umie fotografować ale wszyscy bardzo się starają i że głowną atrakcją są przepisy)... no ale człowiek jednak "je oczami" też..   Może przy odrobienie zwrócenia większej uwagi na estetetyczną stronę potrawy będzie jeszcze wspanialej? Nie chodzi mi o sztuczne zdjęcia, fajnie utrzymać naturalny wygląd potraw.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, to takie moje przemyślenie w poszukiwaniu piękna...

Zainteresowanym polecam ciekawy opis (choć niestety pewnie długo nie osiągniemy takiej perfekcji ):

http://www.greenmorning.pl/stylizacja/