Ten przepis nie posiada zdjęcia
Czas przygotowania
20min
Czas całkowity
20min
porcja/porcje/porcji
15 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

Masa lodowa

 • 150 g cukru
 • 700 g śmietsnki 30%
 • 5 jajek
 • 200 g czekolady deserowej 70%

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Motylek
  Motylek
  kup teraz
 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. 1.Do suchego Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" włożyć kawałki czekolady, rozdrobnić na proszek ok 1min/obr 10. przesypać do miseczki.

  2.Do suchego Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" założyć motylek, włożyć jajka i cukier. ubijać 10min/80s/obr 4. Po tym czasie wsypywać stopniowo czekoladę podczymując obr 4. aż się rozpuści. Przełożyć do większej miski.

  2. Umyć i osuszyć Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" , założyć suchy motylek, wlać śmietankę i ubujać ok 1min obr 4.

  3. Do ubitej śmietany powoli wlewać masę czekoladową równocześnie mieszając obr 2.

  4. Gotową masę przelać do plastikowych kuwet i włożyć do zamrażarki na ok 10 godz. Po tym czasie zamrożone lody pokroić na kostki, wrzucić do naczynia i rozdrobnić 20s/obr 4.

  Smacznego

Porady

W taki sposób można przygotoiwać lody chałwowe, orzechowe, kawowe dodając tych składników zamiast czekolady.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

LODY CZEKOLADOWE

Wydrukuj:

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?