thumbnail image 1
thumbnail image 2
thumbnail image 3
thumbnail image 4
thumbnail image 5
thumbnail image 6
thumbnail image 7
thumbnail image 8
thumbnail image 9
thumbnail image 10
thumbnail image 11
thumbnail image 1 thumbnail image 2 thumbnail image 3 thumbnail image 4 thumbnail image 5 thumbnail image 6 thumbnail image 7 thumbnail image 8 thumbnail image 9 thumbnail image 10 thumbnail image 11
Czas przygotowania
4h 0min
Czas całkowity
4h 12min
porcja/porcje/porcji
16 kawałek/kawałki/kawałków
Poziom
Łatwy

Składniki

Pizza

 • 200 g ciepłej wody (ok. 40-50°C)
 • 8 g (1 łyżeczka) soli morskiej
 • 2 g (3/4 łyżeczki) aktywnych suchych drożdży
 • 4 g (1 łyżeczka) oliwy z oliwek extra vergine
 • 155 g mąki pszennej
 • 155 g mąki „00” na pizzę (koniecznie mąka „00”)

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1.  

  W misce wymieszaj obydwie mąki i sól (koniecznie użyj mąki „00”).

   

 2.  

   

   

   

  Mąkę należy przesiać lub wymieszać przy pomocy trzepaczki.

   

 3.  

   

  Do naczynia TM wlej 200 gramów ciepłej wody (ok. 40-50°C), drożdże i oliwę z oliwek, a następnie wsyp wymieszaną mąkę. Wyrabiaj aż składniki dobrze się połączą 3 min / obr. Ciasto"Ciasto" . Zostaw ciasto na 15 min, żeby odpoczęło.

   

 4.  

   

  Wyrabiaj jeszcze przez 3 min / obr. Ciasto"Ciasto" . Wyciągnij z naczynia TM i podziel na 2 równe części, robiąc z nich kule.

   

 5.  

   

  Stolnicę posyp obficie mąką, połóż na niej ciasto, przykryj wilgotną ściereczką i pozwól ciastu odpocząć i urosnąć ok. 3-4 godzin w temperaturze pokojowej lub przez 8-24 godzin w lodówce. (Jeśli ciasto było w lodówce, należy je wyciągnąć ok. 30-45 minut przed rozpoczęciem robienia pizzy).

   

 6.  

   

  Aby uformować pizzę, umieść każdą kulkę ciasta na stolnicy obficie posypanej mąką i rozciągaj ciasto palcami, aby nadać kształt okrągły lub prostokątny.

   

 7.  

   

  Można także palcami uformować rant na brzegu ciasta, a następnie przerzucać je z dłoni na dłoń (lub z pięści na pięść), żeby profesjonalnie uformować ciasto na pizzę.

   

   

 8.  

   

  Posmaruj ciasto sosem pomidorowym i nałóż ulubione składniki (nie za dużo!). Piecz w piekarniku rozgrzanym do 250°C przez ok.10-15 minut, aż brzegi będą się lekko przypalać. 

   

Porady

Aby wyciągnąć ciasto z naczynia TM, należy naczynie odwrócić (nad stolnicą) i pokręcić nasadką noży (zewnętrzna strona naczynia).

Przepis na sos pomidorowy: //www.przepisownia.pl/inne-dania-glowne-przepisy/pizza/fg2vh9xp-7dcd6-504978-cfcd2-c55kg3ar

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

PIZZA

Wydrukuj:

Komentarze

 • października 5, 2016 at 21:59

  Dziękuję bardzo za odpowiedź tmrc_emoticons.)
  Aktywne drożdże zamówione u znajomych z Anglii, jak tylko otrzymam to będę działać
  Już nie mogę się doczekać tmrc_emoticons.)

 • sierpnia 29, 2016 at 21:25
  5.0

  Ja mam suche aktywne drożdże od znajomych z zagranicy (Wieka Brytania). Przy każdej wizycie mi je przywożą. Po otwarciu puszki (pudełka) należy je wykorzystać w ciągu 4 miesięcy.

  Myślę, że także w Polsce można kupić te drożdże do wypieków w jakichś specjalistycznych sklepach. Na Zachodzie są powszechne. W ostateczności można użyć drożdży instant, ale trzeba ich użyć mniej i zastosować krótszy czas wyrastania ciasta.

  Dodam, że jest prosta zasada: 1 część świeżych drożdży = 1/2 części suchych aktywnych drożdży = 1/4 części suchych błyskawicznych drożdży (instant).

  Dołączam zdjęcie drożdży z Wlk. Brytanii.

  [[wysiwyg_imageupload:2706:]]

 • sierpnia 29, 2016 at 07:52

  Gdzie mogę znaleźć aktywne suche drożdże? Ewentualnie foto czego szukać tmrc_emoticons.)

 • czerwca 26, 2016 at 14:58
  5.0

  Wczoraj robiłam tę pizzę; użyłam polecanych suchych aktywnych drożdży, które dostałam od znajomych z UK. Świetne ciasto jak z prawdziwej włoskiej pizzerii.

Are you sure to delete this comment ?