Forum Przetwory


141 odpowiedzi | Ostatni wpis

Tak zgadzam się w grupie rażniej znosi się wszystko :D ja dzisiaj jakaś taka zmęczona, dużo pracy i ganiania Puzzled wróciłam zjadłam obiad i zasnęłam na siedząco - muszę chyba kupić sobie magnez i witaminy, dawno nie brałam, a wiadomo stres daje sie we znaki i kawa wyplukuję, a jak jest niedobór to człowiek chodzi taki śnięty i śpiący Puzzled Puzzled może to i też pogoda, bo się zmienia i dopada jakieś przesilenie Puzzled ale mam Was i jest mi już lepiej :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Racja Veroniko, dobrze mieć jakąś chwilę oddechu po tej gonitwie, chociaż w komputerze, ale w miłym towarzystwie Smile


Dziewczyny, jak ja Was rozumiem.... Koniec urlopu = ganianie:(  Trudno... Najwazniejsze, ze kazda znajdzie, mimo wszystko, chwilke, by tu "posiedziec" i pogadac choc troche:)  Razem jakos razniej:)  Milego dnia wszystkim Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Wczoraj przerobiłam 15 kg pomidorów i 8 kg brzoskwiń (dostałam od znajomej pani na targu takie lekko odgniecione albo z jakąś plamką  Smile  policzyła mi po 1zł za kg!!! Więc wzięłam z uśmiechem a potem siedziałam do późnego wieczora  Puzzled  

Oj! już 8:30!!! Definitywny koniec! Pozdrawiam i życzę miłego dnia  :D  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


No dziewczyny to poranne wstawanie jest koszmarne, ja muszę od jutra wstawać o 5:45, żeby się ze wszystkim wyrobić Wink

Byłam na tych zapisach, miejsca owszem były, ale godzina rozpoczęcia zajęć niezbyt zachęcająca, bo 15.00 - junior chciał na informatykę, ale niestety w poniedziałki jest w tym czasie jeszcze w szkole i lipa, no trudno się mówi, spróbujemy za rok, może plan bedzie inny Smile ale za to mam już zaklepany angielski i już jutro pierwsze zajęcia z aikido po wakacjach Smile junior już śpi, spakowany i gotowy do zajęć Smile tylko ja nie mogę się zebrać, bo jutro do pracy Puzzled ale nie ma co się smucić za parę dni wekend Wink

Milego wieczorku, spokojnej nocki i do jutra kochane :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


  Niusia ja jestem teraz na emeryturze, więc rano mogę sobie pospać :D Jak pracowałam to musiałam wstawać o 4:45 ,bo często chodziłam  do pracy na 6:00 :D Każdy wiek ma swoje uroki Wink Życzę wytrwania będzie dobrze,a zapach muffinek unosi się w powietrzu Bigsmile   :D  


Podziwiam Magi, że to wszystko ogarniasz, dzisiaj byłam w pracy pierwszy dzień po urlopie i jeszcze z drugiej pracy dzwonili żebym już podawała dyspozycyjność bo koniec wakacji :(, żeby odegnać myśli że nie dam rady upiekłam muffinki z malinami Smile mam nadzieję że ich zapach pozostanie do jutra i pomoże mi wstać (o 5:15!! Aw )


No i rozpoczeliśmy rok szkolny Smile no to koniec odpoczynku i czas do pracy Smile ja dzisiaj ostatni dzień urlopu od jutra tez już niestety ranne wstawanie i cały ten obłęd Smile junior poleciał po rozpoczęciu z kumplami na piłkę a ja siadłam z filiżanką kawy tutaj Smile jeszcze dzisiaj jedziemy żeby sie zapisać na zajęcia dodatkowe, dzisiaj pierwszy dzień zapisów a już jak dojedziemy na 15.00 to pewnie z połowa bedzie zajeta Wink my już się zgłosiliśmy w czerwcu więc mam nadzieję, że jeszcze coś znajdziemy, junior chce się zapisac na informatykę Smile i angielski trzeba zaplanować i aikido, bo junior chodzi już 4 rok Smile brakuję na wszystko czasu i jeszcze dochodzi nauka, ech doba jest za krótka Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Tak, od jutra i ja zaczynam pracowite życie  Smile  i trzeba będzie wstać o 6:00 Ja miałam napisać coś o przyprawach ale "rozgadałam" się z Magi, teraz z Tobą i jakoś czas upłyną na miłej konwersacji  :D   :D  Jak opublikujesz przepis to chyba jutro skorzystam  Smile Dobranoc i miłego powrotu do pracy po tej Labie  :D   

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Wiem Elu jak to jest z tymi wydatkami. Wierzę jednak, że Ty jesteś wspaniałą Gospodynią, Matką i żoną. To "bije " z Twoich wypowiedzi! Dasz ze wszystkim radę!  Siła w Rodzinie! Patrz, która juz godzina, a ja jutro do pracy, koniec laby w domu! Miałam opublikować przepis na nuggetsy. Może  zdążę przed północą? Pa... Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Gabrysiu, wiem co masz na myśli... od dawna planuję wymianę lodówki ale niestety, ciągle jest coś pilniejszego. Teraz dziewczyny idą do szkoły, więc priorytetem są książki i przybory szkolne, bilety miesięczne, karty miejskie po Warszawie... Wszystko razem wzięte to będzie 1-2 tys. Lodówka musi poczekać i ta, która jest niech chodzi jak najdłużej, do Gosia jest w klasie maturalnej a to są kolejne wydwtki: w styczniu studniówka.... Dzieci to inwestycja bez końca  Smile  Reszta czeka w kolejce na lepsze czasy  :D  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Elu, to dziwny zbieg okoliczności, ale mnie też właśnie wczoraj nawaliła zamrażarka. Jeszcze zuopełnie młoda, 3lata i to Whirpool1 Siedze w piwnicy i magluję ręczniki  i słyszę , że ona cały czas pracuje. Przecież to niemożliwe, bo dawno jej nie otwierałam. Chciałam otworzyć, a tu opór! Nie mogę, ciągnęłam z całej siły drzwiczki i wreszcie się otworzyła. Moim oczom ukazała się bryła lodu okalająca cały przód  tak, że szuflad nie było prawie widać. Oczywiście skończyło się całkowitym jej odmrażaniem. Na szczęscie było w niej niewiele mięsa, a raczej gnatów i skrzydełek z kurczków. Uratowałam to wszystko i przełożyłam do drugiej czynnej zamrażarki, która już nieco była opróżniona i pomieściła wszystko. No ale teraz trzeba ją zgłosić do naprawy i nie wiem czy to się będzie opłącało finansowo. Elu, jeżeli mogę Ci coś poradzić to wymień tę starą lodówkę radziecką na nową energooszczędną.To dziisaj  może wydatek spory ,ale w perspektywie wzrostu cen energii może się szybko zwrócić.;) Love  

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Bardzo współczuję awarii, ja bez mojej płyty do gotowania już szósty miesiąc .... ale dzięki TM i piekarnikowi dajemy radę Smile


Oj Eluniu ale miałaś pożar ech...współczuję, ale dobrze, ze udało Ci się wszystko uratować, ale bidulko miałas pracy, mnie by chyba szlak trafił hihihihi Wink ale plusem będą nowe przepisiki na dżemiki, zamieszczaj kochana wszystko Smile może jeszcze coś zrobię, choć dzisiaj sobie obiecałam, że z przetworami koniec, ale jestem szalona i nieobliczalna i różne rzeczy jeszcze mogą sie zdazyć hihihihi Smile

Ja dzisiaj cały dzien w kuchni, robiłam obiadek i sałatki warzywne na zimę.

Gabrysiu dziękuję jeszcze raz za przepisik, sałatka super a za jakiś czas jak sie przegryzie będzie jeszcze lepsza. Dostalam tez inny przepis od znajomej i zrobiłam w sumie dwie porcję , Gabrysi i mojej znajomej troszku ją modyfikując - dałam mniej marchewki i cebuli, w orginalnym przepisie było po 1 kg, ułatwiłam sobie tez pracę dzięki TM, zwariowałabym wszystko sztakując Bigsmile Bigsmile Bigsmile Bigsmile i tak powstały nowe tabuny słoiczków :D w zimie do obiadku lub kebaba domowego bedzie w sam raz :D :D :D :D

Pozdrowionka kochane Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


A teraz mnie czeka nadrobienie zaległości na Przepisowni  Smile  nawe wątki, dużo wpisów, Veronika czeka na moje wpisy o przyprawach... Trochę się tego nazbierało  Smile  Ale to już czysta przyjemność. Dziś wieczór mogę posiedzieć trochę przed kompem, to trochę poodpisuję   Love   

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Oj, dziewczny!!! na kilka dni musiałam zniknąć... niestety niałam w domu awarię a konkretnie popsuła mi się zamrażarka!!!  Crazy  Musiałam w tempie expresowym przerobić wszystko: warzywa, owoce i mięso... Na początku myślałam, że zwariuję i nie wiedziałam od czego zacząć, ale jakoś udało się nie wyrzucić zbyt wiele. Najbardziej ucieszyły się psy  Bigsmile  bo po klasyfikacji mięsnej zawartości, trochę smakołyków im się dostało  Smile  

Dobrą stroną tej awarii są nowe kombinacje na dżemy  Smile   Smile  Chyba niektóre opublikuję, bo wyszły super! Ale zmęczona jestem okropnie i trochę zła, bo to była stara zamrażarka (15 lat!) i już nie opłaca się jej naprawić. A póki co na nową nie mogę sobie teraz pozwolić. Lodówkę ma jeszcze starszą, kupioną na kredyt MM  Wink  i ma już prawie 28 lat  Shock  i cały czas na chodzie! Pożądna radziecka produkcja  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Tak Gabi, ida ciężkie czasy. W mediach trąbią, że nadchodzący rok bedzie najgorszy, bedzie drożej i będzie sie ciężej zylo, ponieważ nie będzie podwyżek. Stopa bezrobocia wzrośnie Aw trzeba bedzie zacisnąć pasa i przezyć Smile a dzieki TM będzie nam łatwiej, ale sytuacja przedstawicieli faktycznnie bedzie gorsza, ludzie juz teraz sie liczą z kazdym groszem Puzzled

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Tak właśnie Grażynko jest teraz najczęściej: zachwyceni, najedzeni i na tym się kończy. Dobrze, że to nie jest moim jedynym źródłem utrzymania. Firma dwoi się i troi, wymyśla różne sposoby i szkoli nas cały czas, ale rezultaty nie są oszałamiające. A ja z uporem maniaka powtarzam i będę powtarzać, że reklama w mediach (głównie TV) jest najsilniejsza. To jednak nie do przeskoczenia.! Może jestem w błędzie, ale juz trochę na tym świecie żyję, zajmowałam kiedyś w firmie wysokie stanowiska no i w końcu jestem ekonomistą z wykształcenia i praktyki. Mój glos jest tylko wołaniem na puszczy! Mam wrażenie, że wszyscy boją się tej oczywistej prawdy i salutuja jak żołnierze! Mnie to denerwuje. Niestety , idą czasy jeszcze trudniejsze, ludzie jeszcze bardziej będą liczyc każdy grosz i nie chcą się już zadłużać. Czy tak trudno zobaczyc perspektywy gospodarki w najbliższym okresie.?Jesień juz pokaże jak wzrośnie bezrobocie i jaki będzie przyrost gospodarczy. Niech ciesza się wszyscy posiadacze TM bo dzięki niemu mozna będzie zaoszczędzić, albo raczej żyć na przyzwoitym , niezmienionym poziomie. Aw

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Mixi ja kilka razy robiłam pokazy (nie jestem przedstawicilem) na działce (mam małe mieszkanko) Zaproszeni byli zachwyceni, najedzeni ,ale co do kupna to nie mimo że zachwalali zalety TM :(  mimo że finansowo mogli sobie pozwolić na kupno TM :)  Pozdrawiam Love


Mixi wrote:

@gabi rozumiem Twoje pragnienie stworzenia takiego programu Smile

Jeżeli chodzi natomiast o zrezygnowanie ze spotkań z ludźmi to uważam, że w tym tkwi siła TM i nie można z tego rezygnować mimo, że ludzie są tak zabiegani, wkrótce na pewno będą chcieli odpocząć Smile przy TM Smile

Mixi, nie zrozumiałaś mnie dobrze. Ja nie mówię o rezygnacji ze spotkań z ludźmi bo te są wspaniałe. Ja mam na myśli właśnie dotarcie do tych ludzi, ludzi, którzy się "zamykają", nie chcą u siebie gościć tego typu przedstawicieli. Takich na prawdę jest bardzo dużo! Żadne argumenty ich nie przekonują. Ja mam na myśli program, który pobudza wyobraźnie, ale  "nie podaje na talerzu". Na talerzu podaje właśnie przedstawiciel bezpośrednio u klienta, który zechce to zobaczyć! Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


I ja skorzystam:)  Dzieki Gabi Wink Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Napisze oczywiście :D :D :D bardzo lubie takie wynalazki :D do obiadku będą zimą super :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Cieszę się Magi i czekam na twoje wrażenia smakowe! Napisz! Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dziękuję Gabrysiu za przepisik :D mogę zatem brać się do roboty :D :D :D sałatka napewno jest pyszna :D pozdrawiam kochana :D :D :D Love :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


magi1 wrote:

Dobrze Gabrysiu, dziękuję. Jeszcze poczekam :D :D :D i tak jak już to wezmę się za nią jutro albo w sobotę  :D :D :D

Magi, trochę to trwało, ale już mam: kapustę poszatkować( w TM rozdrobnić) , posolic i zostawić na 2 godziny. Ugnieść ręką. Kapusta poszatkowana(rozdrobniona w TM) , przesypana solą, zostawiona na 2 godz, puści sok i do tego dodaje się pozostałe skladniki. nie potrzeba wody.  Wszystko wymieszać , wkładac do słoiczków (najlepsze od dżemu)ugniatać w słoiczkach i pasteryzować 60min. tradycyjnie.To jest przepis tradycyjny.Rozdrabnianie produktów oczywiście można wykonać w TM obroty 4-5 w/g gustu. Sałatka jest super! Spróbuj! Polecam! Bigsmile Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Mój Wujek jak zobaczył, że robię przetwory tez się smiał, że po co robię przecież teraz jest wszystko w sklepie itd, a jest dużo starszy ode mnie :D ale ja mu na to, że to lubię i wolę takie moje, zdrowsze, przynajmniej wiem co jem :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Gabrysiu zgadzam się z tobą odnośnie naszych obecnych czasów Aw Młodzi i nie tylko żyją dniem dzisiejszym.Mój sąsiad ok 30lat,widząc że wynoszę słoiki z przetworami do piwnicy wyśmiał mnie i powiedział " to nie te czasy żeby robić zapasy na zime,wszystko kupi pani w sklepie" Aw inna mentalność :D ja również Gabrysiu czekam na przepis Love    Bigsmile


Dobrze Gabrysiu, dziękuję. Jeszcze poczekam :D :D :D i tak jak już to wezmę się za nią jutro albo w sobotę  :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Magi, mam ten przepis, ale jeszcze sama mam niewiadome i jeszcze raz pytałam o uzupełnienie. Podam Ci składniki:

3 kapusty średnie

6 dużych cebul,

1,5 kg papryki różnej z przewagą czerwonej

1,5 kg marchewki

2 szkl cukru, 2 szkl.oleju, 1 szkl.octu, 4 łyżki soli.

Sposób wykonania uzupełnię po otrzymaniu wiadomości. Sałatka jest pyszna, ale trzeba zachowac takie ilości produktów. Robienie z mniejszej porcji może nie dac takiego efektu. Ja zjadam cały słoiczek (taki od dżemu) na jedno posiedzenie! Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Gabrysiu poczekam, warzywka schowane w lodówce, więc troszku wytrzymają :D :D :D myślę nad zrobieniem ogórków w curry, mama dała mi przepis a wiem, ze są pyszne bo już je robiła :D a i ogórków mam w zapasie :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


@gabi rozumiem Twoje pragnienie stworzenia takiego programu Smile

Jeżeli chodzi natomiast o zrezygnowanie ze spotkań z ludźmi to uważam, że w tym tkwi siła TM i nie można z tego rezygnować mimo, że ludzie są tak zabiegani, wkrótce na pewno będą chcieli odpocząć Smile przy TM Smile

Pozdrawiam Mixi


Counterclock Tak, tak, Grażynko, Ela jest prawdziwą, ciepłą Mamuśką i Żonką! Teraz takich kobiet trzeba ze świecą szukać! Szkoda ,że tak bardzo "małpujemy" złe nawyki z państw zachodnich (USA): praca-lunch na szybko-praca-wieczór-koniec dnia! Gdzie dzieci, rozmowy przy rodzinnym stole, spotkania rodzinne? Brak czasu! Na wszystko! Nawet nie chcą spotkania z TM, chociaż to nic ich nie kosztuje! Mam jednak nadzieję, że modne programy kulinarne w TVP (Magda Gessler, itp)  skierują myślenie o zdrowym odżywianiu na właściwe tory! Marzy mi się w TVP taki program kulinarny z TM! To byłoby szaleństwo! Wolałabym mieć mniejsze pieniądze, ale nie błagać o spotkanie i udawadniać, że TM to rewelacja! Chciałabym żeby to ludzie prosili nas o spotkanie, a umiejętnie zrobiony program tylko podsyciłby ich ciekawość i ułatwił podjęcie decyzji zakupu.Ludzie kupują takie badziewie z TV-SCHOP-u! Może kiedyś ktoś w Firmie zrozumie potęgę telewizji!  Póki co, wiem że to nierealne! A Szkoda!  Świat idzie z postępem, a reklama jest dźwignią handlu.! Obserwuję to na codzień i nikt mnie nie przekona, że tak nie jest. Gdybym była młoda..........:(  Dość marzeń, idę spać. Wam też życzę kolorowych snów! Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


magi1 wrote:

Dziewczyny ja z zapytaniem, czy macie może jakieś przepisy na sałatki, które można zamknąć w słoiczkach ????? Ja pamietam, że kiedyś moja Babcia robiła takie dobre z kapustą, papryką i innymi warzywami. Ja nigdy nie robiłam a dostałam troszku warzyw i zastanawiam się gdzie mam je upchnąć ?????? Będę wdzięczna za propozycję :D :D :D Love Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Postaram się zdobyć taki przepis , właśnie taki z kapustą, papryką itp. Cierpliwości , trochę to potrwa, ale może te warzywa Ci nie zwiędną? Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dziewczyny,słuchajcie, czy to niej jest u nas zabronione? Wy tak tutaj otwarcie? :O  Wiadomo, że to dla własnych celów zdrowotnych, ale,,,,,,,,:)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Veronika, ja nie mam (nie mam też miejsca na robienie "takich" rzeczy, ale u teściów znajdzie się i urządzenie i miejsce i winogrona Smile


Dziewczyny ja z zapytaniem, czy macie może jakieś przepisy na sałatki, które można zamknąć w słoiczkach ????? Ja pamietam, że kiedyś moja Babcia robiła takie dobre z kapustą, papryką i innymi warzywami. Ja nigdy nie robiłam a dostałam troszku warzyw i zastanawiam się gdzie mam je upchnąć ?????? Będę wdzięczna za propozycję :D :D :D Love Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Niusia, tez masz to " cudo" do gotowania ??? Smile Swietnie, z checia podesle przepis Bigsmile :bigsmile:  Tez wieczorem, jak dla Eli Bigsmile Bigsmile Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


mmmm grappa Smile Veroniko, też się uśmiecham o przepis Smile


wow wow Smile Smile

baaaaardzo dziękuje ElaK, chylę czoła

twoja wiedza jest niesamowita

Przepraszam, że tak zniknęłam, ale miałam zwariowany dzień załatwieniowo-jeżdżony, i padłam wieczorem...

Już się zabieram za pozostałą część jabłek, i przy tylu cudnych przepisach z utęsknieniem czekam na kolejne wiaderka jabłek itp.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Twoje dżemiki różne są pyszne! Cooking  1

pozdrawiam serdecznie

kasia 

Kasia Smile


Super Elu, ja popieram. A książka dla nastolatków to byłby strzał w 10 :D Mixi ma nowe zadanie :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


@ ElaK pomysł z nastolatkami jest trafiony w dziesiątkę. Już tworzę wątek, może jakiś nastolatek nam się trafi z cennymi uwagami Smile

Pozdrawiam Mixi


Love Love Dziękuję Wam za dzielenie się doświadczeniem  Bigsmile Jesteście Wyjątkowe  Love Ela dla mnie jest Cipłą Matuchną  Love Przepraszam że sie rozpisałam. Serdecznie pozdrawiam. :D


Gabrysiu dziękuję za podpowiedż, brak drukarki jest uciążliwy Aw Elu ja przepisy które mnie zaciekawiły niestety przepisuję do grubego zeszytu :D  i tak powstaje moja osobista książka  z przepisowni :D   Bigsmile   Love Jeżeli chodzi o pozostałe wiadomości to na końcu zeszytu piszę temat i nazwę pliku gdzie mam szukać .Zajmuje mi to dużo czasu ale jestem szczęśliwa że mam takie Wspaniałe Koleżanki które służą swoją wiedzą i pomagają innym Love Love Love


Mixi a ja mam pomysły na kolejne dwa wątki  Smile  jeden to trochę podobny: zastosowanie TM w kosmetyce -maseczki, napary, mieszanki do kąpieli, toniki na cerę trądzikową... itp  :)  Smile  

A drugi pomysł "padł" na ostatnim spotkaniu w biurze, jako potrzeba naszych klientów na książkę z przepisami dla nastolatków, np: Nastolatki gotują w TM  Smile  chodzi o takie proste przepisy z ciekawymi nazwami, zachęcającymi do   przygotowania potraw dla siebie i swoich kolegów z rozdziałami, np: śniadanie w domu, śniadanie do szkoły, desery i napoje, "coś" na spotkanie z kolegami / koleżankami...

I co Ty na to Mixi?

A Wy, dziewczyny, co myślicie o potrzebie takich wątków?

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ja też się cieszę. Oczywiście, że do jutra poczekam, nie budź męża :D   Smile   Mogę nawet poczekać do Twojego powrotu z wypoczynku bo i tak teraz nie mam winogron. One rosną u mojej Mamusi i dojrzałe są dopiero pod koniec września. Mam nadzieję, że takie ogrodowe, lekko różowe mogą być :))

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ciesze sie Bigsmile :bigsmile:  Podam Ci jutro, Elu, nie szkodzi? Poniewaz ja sie tym nie zajmuje, tylko mòj maz ( a juz spi), jutro mi podyktuje dokladnie, ze szczegòlami, co i jak, to Ci napisze, ok? Ja wiem bardzo ogòlnie, jak to sie robi, a on jest ekspertem;)  Wiec chcialabym podac przepis jak nalezy. Jutro wieczorem... Bigsmile :bigsmile:  I ciesze sie bardzo, ze masz to cudenko i Ty Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


mam  Smile stare ale jare  :D Poproszę o przepis  :) 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Zgadza sie !!!:)  Masz to " cos" ??? Bigsmile   Byloby fajnie, dalabym Ci przepis i dokladne wytlumaczenie Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Czy to jest cudo do gotowania i skraplania, gdzie na końcu wychodzi napój z %    Smile   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Nie jest trudny, Elu, troche czasu i cierpliwoci. Jedyne, co jest potrzebne, to specjany " garnek". Wrzucam Ci zdjecie, jak mòj maz byl u kolegi i robili grappa, to zobaczysz, co to za " sprzet". Jesli takie cudo macie, to podam Ci z checia przepis. Grappa wychodzi super, lepsza, niz w sklepie;)

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink