Forum PORADNIK przygotowania dań mięsnych



22 odpowiedzi | Ostatni wpis

Ciekawostka - własciwości ANANASA. 

 Co z tym ananasem? *Bromelina* zawarta w ananasie sprawia że mięso marynowaneplastrami ananasa przed gotowaniem czy pieczeniem będziebardzo kruche (bromelina to enzym który "nadtrawia" białko).Uzywaj więc ananasa (albo kiwi) w gulaszu i pieczeniach, tamwszędzie gdzie masz solidny kawał mięcha albo chcesz żebybyło *kruche*.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Swietne Bigsmile   Potwierdzam :)  Ja czasem uzywam rekawa do pieczenia, jak mam wiekszy kawal miecha i musze robic w piekarniku. Wychodzi calkiem calkiem Bigsmile Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Świetne porady i wytłumaczenie, niektóre rzeczy wiedzałam ale nigdy sie nie zastanawiałam dlaczego. Super dziękuję :D :D :D

 


:DNo ja też  i od teraz nie jest takie suche . Wink :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


O a tego nie wiedziałam - zawsze go wyciągam do wystudzenia i już Smile dzięki Haniu zapamiętam i zastosuje bo często piekę na kanapki :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Bigsmile Dorzucam Wam sprawdzony chwyt na soczystego schaba.Jak wiadomo pieczony  lub gotowany schab jest suchy ,a wystarczy po obróbce gorący zawinąć ciasno w folię aluminową i zostawić do całkowitego wystygnięcia.POLECAM!!! Bigsmile UWAGA nie zostawiamy zawiniętego stale we folię ,bo się nam popsuje ,ale się wymądrzam Wink hihihi (chyba o tym wiemy) Love

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


świetne porady Smile


:) Też tak myśle


Super te porady  Love   Bigsmile  

Jeśli coś Ci nie wychodzi użyj Thermomixa Wink


:)Gabi jeżeli  w pojemniczku zamarnujesz  to z blachą jak najbardziej po Twojemu będzie dobrze :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Gabrysiu, świetny pomysł a tym watkiem  :D  Na pewno i ja coś tu dorzucę  :D  Tylko przeszukam zeszyty Babci  Love  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Cieszę się, że mogę pomóc. Bigsmile Bigsmile Bigsmile Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Swietna sprawa, Gabrysiu, dzieki Bigsmile Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


świetny pomysł Cooking  1

Pozdrawiam Mixi


Super porady, bardzo przydatne na codzien.  :D dziekuje Gabrysiu i Haniu :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


HANIU,  super porada..  Bigsmile Czy mozna tę blachę posmarowac i posypac przyprawa tuż przed pieczeniem? Ja nie mam tyle miejsca w lodówce, żeby wlożyć blaszkę. Mięsko zaś zamarynuję w  pojemniczku i wyłożyłabym dopiero na blachę  do upieczenia. Może chyba tak być? Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Love Gabrysiu dziękuję za ten poradnik Love Love Love Love i za wszystkie komentarze Love Love Love Love Love Love


:)Moja rada na pieczonego kurczaka(ćwiartki, pałki, skrzydełka , udka):spód blachy  natrzyj olejem,posyp ulubioną przyprawą(w moim przypadku curry),ułóż obsypane przyprawą do drobiu części i przykryj folią spożywczą oraz aluminiową i odstaw w chłodne miejsce (lodówka ,chłodnia) na kilka -kilkanaście godzin.Rozpiętość jest duża bo im dłużej tym lepiej .Minimum to 4godz.Wstawimy do zimnego piekarnika nie zapominając zdjąć folii spożywczej.A o tym nigdy nie zapomnimy ,bo tuż przed wstawieniem smarujemy (polewamy)łyżką miodu (nie sztucznego)każdy element i posypujemy ostrą papryką(chili ja mam zrobioną własnoręcznie). Przykrywamy z powrotem folią aluminiową i siup do piekarnika.180*C opcja termoobieg na około 1,5godz.Jak zawsze trzeba sprawdzić ,bo czas zależy od mięsa .Inaczej będą piekły się skrzydełka ,a inaczej ćwiartki .Ja czas podaję dla ćwiartek.Jeżeli nie masz miodu posyp brązowym cukrem.Zakochasz się w tym smaku.Gwarantuję Cooking  1 Cooking  4 Tongue

 

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


:DGabi dzięki za ten poradnik :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Jeszcze kilka porad:

 Mięso duszoneJeżeli robisz *gulasz* wołowy dodaj do niego pół łyżeczkiproszku do pieczenia. Mięso będzie kruche i bogate w smaku.> Pieczeń duszona wyjdzie *lepsza* jeżeli dodasz do niej pokrojone kiwi albo kawałek ananasa. 

 

 Pieczeń będzie miała brązową skorupkęjeżeli posmarujesz ją musztardą zmieszaną z *miodem*.Podlewaj ją wyłącznie gorącym płynem! Zimny sprawi że będzietwarda! Po upieczeniu musi się wystudzić i "odpocząć".Najlepiej gdyby odpoczywała w jakimś sosie, zyska dodatkowysmak Smile

 

 Jeżeli robisz panierkę do kotletów, spróbuj zmieszać z bułką tartą *mielone* orzechy, parmezan,mak, sezam, pokruszone chipsy, krakersy albo nasionasłonecznika. Pamiętaj żeby smażyć od razu po panierowaniu,inaczej panierka nasiąknie i stanie się twarda po usmażeniu.

 

Tłuszcz w którym będziesz smażyć mięso (oliwa, olej, smalec)ma właściwą temperaturę jeżeli po *zanurzeniu* w nim łyżkitworzą się wokół pęcherzyki powietrza. Położenie mięsa nazimny tłuszcz sprawi że będzie się gorzej piekło i naciągnietłuszczu.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wklejam tutaj kilka porad dotyczacych przygotowania mięsa do różnych dań.

 Mięso gotowaneMięso do gotowania *należy* wkładać do wrzącej a nie dozimnej wody. Pory zamkną się natychmiast i smak pozostanie wmięsie. Dokładnie odwrotnie trzeba robić w przypadkubulionów i zup - wkładać mięso do zimnej wody bo jego smakma przejść do *zupy*.> A gdy chcesz je wyjąć i pokroić na porcje poczekaj aż *wystygnie*. Jeżeli pokroisz gorące stanie siętwarde i łykowate.Aha. Dodaj do gotowania plasterek cytryny albo troszkę octu- gotowane mięso będzie wówczas bardziej kruche.> Mięso smażoneWysmażenie steków czy polędwic poznasz widelcem gdy jenaciśniesz. Jeżeli nie powstanie zagłębienie - znaczy żemięso jest średnio *wysmażone*. Gdy robi się dołek ale pochwili znika - jest jeszcze różowe w środku. Jeżeli dołekpozostaje - jest krwiste (prawie surowe).> Pieczenie, polędwice i steki trzeba *szybko* smażyć Wyłącznie na dużym ogniu i bardzo rozgrzanym tłuszczu,równomiernie z każdej strony. Chodzi o to, żeby zamknąć porymięsa i zatrzymać sok. Wtedy mięso będzie smaczne i kruche.

 

Alu, w kontekście tej rady gotowania mięs, czy próbowałaś własnie w ten sposób gotować w/g Twojego przepisu? Co o tym sadzisz? Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"