Forum Gotowanie początkującej



23 odpowiedzi | Ostatni wpis

:D Nie ma za co :D Pozdrawiam


o, super, zatem poszukam takich gotowych Smile dzięki ! Smile


smileys emikaa warzywa suszone ( mix ) można kupić w hipermarketach, pakowane lub na wagę smileys Ja przynajmniej tak robię - sama nie suszę smileys Pozdrawiam


hey hey, mam pytanko odnośnie przyprawy uniwersalnej...:) proszę się nie śmiać - ja początkująca ;) w przepisie są suszone warzywka....hmmm....czy Wy suszycie same?:)a jak tak to w jaki sposób,najszybszy i najsprawniejszy ?:)Z góry dzięęęęki ! Pzdr


smileys anetawiczewska podaję Ci link do chlebka z ziemniakami...nie wiem czy go przeglądałaś smileys

http://www.przepisownia.pl/chleby-bu%25C5%2582ki-przepisy/chlebek-z-ziemniakami/464316


ja też od niedawna mam TM i wszystkiego dopiero się uczę, jeśli jesteśmy już w temacie chleba , powiedzcie mi czy macie może jakieś sprawdzone przepisy na chleb z ryżem lub ziemniakami?

Na razie piekłam tylko taki z płatkami, otrębami i nasionami.

Kusi mnie, aby spróbować czegoś innego, ale z tego co przeglądałam te przpisy to wszystkie miały jakieś wyszukane mąki czy dodatki. Może możecie coś polecic??


@kria - ta nauka na pewno będzie czytsą przyjemnością Smile :D  Cooking  2 Cooking  7


Kria Smile ja przeszłam przez trzy kolejne Thermomixy...jeden lepszy od drugiego. Życze milego uzytkowania. U mnie działa każdego dnia. pozdrawiam Aganiok

 

Kocham gotować Smile


Witam Wszystkich, jestem nowa i dopiero raczkuję w tym temacie. TM5 mam dopiero od wczoraj, więc wszystkiego muszę się nauczyć- pozdrawiam


Hej narobiłyście mi smaku na chlebek jutro chyba upiekę jakiś prosty a poźniej dam znać jak mi wyszedł pozdrawiam anna Wink


Dzieki , jutro sie zabieram. Moge ci podpowiedziec ze w Lidlu mozna kupic udka, juz bez kosci i skór, wtedy to łatwizna tylko pyk pyk rozdrobnic i luz....


magdolek - zrobiłam warzywny i drobiowy. Najwięcej korzystam z warzywnego. Oba mogę polecić, robiłam z książki ABC - tutaj są te same przepisy:

http://www.przepisownia.pl/przepisy-podstawowe-przepisy/bulion-warzywny/340042

http://www.przepisownia.pl/przepisy-podstawowe-przepisy/bulion-drobiowy/340043

 

Aha, warzywny robi się duzo prościej Smile bo do drobiowego trzeba te nozki kurczaka obierac i mnie to troche obrzydzalo, bo nie lubie sie babrac w miesie Smile

Najlepiej przejrzyj przepisy te, ktore Cie interesuja i zobacz, jaki najczesciej bulion jest uzywany. Moja dieta sie jakis czas temu zmienila i jem glownie warzywa, drob i ryby. Pewnie dlatego wlasnie wybralam takie buliony Smile

 

 


nathalie_m wrote:

U mnie jest podobnie, od dwóch tygodni nie było dnia, żebym nie wykorzystała TM kilka razy:)

A mój mąż odkrył swój nowy talent - do pieczenia chleba Smile

Nie kupujemy już w ogóle, tylko on piecze Smile

A jego tekst: "Kochanie, nie masz czegoś do czytania? Na pewno masz, usiądź sobie, ja zrobię obiad" <!!!> wcześniej takie zdanie - niemożliwe!

Mam już wszystkie zrobione przyprawy i koncentraty bulionów Smile i jestem totalnie zakochana w zupach-kremach!

 

 

 

Miłego dnia i dalszego eksperymentowania Smile

 

 

 nathalie ktory przepis na bulion miesny polecasz?


Dokładnie, to nic trudnego! ja odkąd mam thermomix, w ogóle nie kupuję pieczywa. Zaopatrzyłam się w różne mąki, płatki owsiane zawsze w domu mam, kiedys nakupiłam sezamu, siemienia lnianego, czarnuszki i teraz mam je chociaż do czego wykorzystać Smile sspróbuj, a nie pożałujesz Smile

U mnie w piekarniku właśnie chleb Hanny - orkiszowy Smile pachnie obłędnie Smile


Love Witaj Aniu Love Szkoda, że zrezygnowałaś z pieczenia chleba Smile Na Przepisowni są naprawdę bardzo dobre przepisy na pyszny i zdrowy chleb, trzeba czytać komentarze, które są bardzo pomocne przy pieczeniu własnego chleba Wink Jeżeli chodzi o dodatki typu siemie itd. możesz je śmiało ominąć  Smile Odwagi a będziesz zadowolona  Love

Pozdrawiam Grażyna Love


No ja jeszcze chleba jeszcze nie piekłam i długo się nie odważę no chyba, że będę miała jakiś suiper łatwy przepis bez ziaren sezamu i innych wynalazków Cooking  10


U mnie jest podobnie, od dwóch tygodni nie było dnia, żebym nie wykorzystała TM kilka razy:)

A mój mąż odkrył swój nowy talent - do pieczenia chleba Smile

Nie kupujemy już w ogóle, tylko on piecze Smile

A jego tekst: "Kochanie, nie masz czegoś do czytania? Na pewno masz, usiądź sobie, ja zrobię obiad" <!!!> wcześniej takie zdanie - niemożliwe!

Mam już wszystkie zrobione przyprawy i koncentraty bulionów Smile i jestem totalnie zakochana w zupach-kremach!

 

Miłego dnia i dalszego eksperymentowania Smile


Chyba masz rację  Nawet mój mąz zaczął gotować w tm bo do tej pory podchodził do tej maszyny bardzo sceptycznie ale jsak zrobił w niecałą minutę surówkę to go zachęciło Bigsmile i wracam do domu ciastem pachnie a On proszę szarlotkę zrobił i do tego jeszce ajerkoniak wszystko mniam teraz pewnie będziemy się bić o miejsce przed tm Bigsmile

 


Ta fascynacja nie mija bo TM jest bardzo pomocny. Cooking  7

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witaj bardzo dziękuję Dziś już zrobiłam nugetssy i ciasteczka maślane wszystko było pyszne i dzieciaki się zajadały a ja uż myślę co zrobić jeszcze a mąż mi mówi daj spokój siądź i odpocznij Bigsmile ANNA czesia to mój pseudo z pracy :D


Czesiu, każdą zupkę możesz sama zagęszczać , np. mąką ryżową (robisz ją w TM"), lub też kwaśną śmietaną, w/g własnego gustu.Równie dobrze mogłaś te warzywa gotować razem z barszczem czerwonym i byłby ten ukraiński. Nie bój się, eksperymentuj. Naczynie ma pojemność 2,2 litra. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


No jak już nadmieniłam wcześniej że zaczęłam eksperymentować. I od razu nasuwają mi się pytania. Zupajaką dziś robiłam a właściwie dwie w jednej wyszła mi rzadka co można zrobiś by były one gęściejsze. Zrobiłam barszcz zabielany i pseudo krupnik pseudo bo nie dałam kaszy tylko o wagę kaszy dołożyłam więcej warzyw. No właśnie jak już obie były gotowe dolałam tą jarzynową bo bez kaszy do tego barszczu zabielanego i wyszedł mi barszcz no powiedzmy że ukraiński. :big Wink smile: tylko że rzadki Czy można dawać więcej warzyw i do jakiej wagi by nie przekroczyć dopuszczalnej. Tak by te pyszne zupki były gęściejsze Puzzled