Forum Gdzie sie podziali prawdziwi fani Thermomixa !!!!!!!!!!????????????????


173 odpowiedzi | Ostatni wpis

Bylo super, dziewczyny Bigsmile :bigsmile:  Szkoda, ze sie skonczylo, jak wszystko dobre.... Wybawilam sie, nagadalam, jak to ja, bo byla nas cala banda znajomych, ktòrych widzimy dosc rzadko, poznalam nowych;) Wink ;)  Nazarlam sie, " jak swinia" , tzn. jak na moje mozliwosci ( sa niewielkie, bo zoladek na wiecej nie pozwoli), i schudlam 1kg w nagrode Wink ;)  Miejscowosc, gdzie bylismy, jest niewielka, wszyscy sie znaja ( mòj maz zostawil otwarty samochòd przez pomylke i ok), ludzie zostawiaja klucze w drzwiach Bigsmile :bigsmile:  Dlatego tam lubie jezdzic Bigsmile   Spokojnie, ale wesolo, mozna spotkac wszystkich znajomych, pogadac do woli, posiedziec razem do rana, wspòlne obiady, kolacje, popoludniowe drinki Bigsmile Bigsmile . Odpoczywa mi tam mòzg, przede wszystkim;)  Tutaj, w Rzymie, ganianie, stres, no i tak, jak mòwicie, trzeba miec oczy wszedzie, bo huliganstwo...

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Magi, ale w Bydgoszczy są piękne koncerty Laskowika i Malickiego. Ja je ogłądam w TVP. Uwielbiam i podziwiam wirtuozerię Malickiego. A jakie ma piękne muzykantki! Wow! Czy może zaliczyłaś któryś z koncertów? Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Oj tak Gabrysiu. Chociaz ja ostatnio jak byłam u rodziców to załapałam się na wiejski festyn i było super, wszyscy świetnie sie bawili i wszyscy byli zadowoleni :D były konkursy dla dzieci i dorosłych, różne atrakcje, jedzenie, picie i zespół śpiewający no i oczywiście tańce, zabawa do białego rana. Ale masz rację u mnie w mieście taka impreza by sie tak nie udała, jak już cos zorganizują to faktycznie huligaństwo, ale to pewnie dlatego, ze duże miasto i strasznie dużo osób wtedy przychodzi na takie imprezki. Teraz w sobotę mamy pożegnanie lata ale to nic ciekawego, można oczywiście pójść, posłuchać jak spiewa jakiś zespół, wypić piwo, zjeść coś i do domu, przyjemność niewielka, no chyba faktycznie młodzież ma frajdę bo sie wyrwą z domku i poszaleją Wink

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


No właśnie, możemy sobie Magi tylko powzdychać!  U nas jak coś takiego zorganizują w jakimś mieście, to zawsze znajdą się jacyś chuligani, rozróby itp. Boję się bywać na takich spędach ludzi. Wydaje mi się, że kiedyś było bezpieczniej. Ach, chyba się starzeję! Wink Party

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Z miłą chęcią :D gdybyś tylko mieszkałą bliżej Aw

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Nie ma sprawy, dawaj, jedziemy Bigsmile Bigsmile Party Party

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Vercia ale super imprezka, cudo. Bardzo lubię tego typu zabawę :D fajnie masz :D a może weźmiesz mnie ze sobą hihihihi Wink wypoczywaj, baw się należy nam się :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Bigsmile :bigsmile:  Ja tez prawie 4, znowu;) . Wyjezdzamy w piatek po pracy, a wracamy w poniedzialek w obiad, mysle. Nie sa to 4 dni, jak sie dobrze przyjrzec, tylko 3...., ale nie patrzmy na to;) Wink ;)  Policzymy- piatek sobota, niedziela i poniedzialek- i juz sa 4 Bigsmile .... tak dla tradycji;)  Chyba 4 jest naszym numerem;)  Magi tez jeszcze ktòtki urlop wziela Bigsmile   Bawcie sie dobrze z synkiem Bigsmile Bigsmile . Mixi, mi Was zawsze brakuje, jak nie moge sie dosiasc do kompa Bigsmile   Dzis tez- wròcilam z pracy, kolacja.... i na komp Bigsmile   Jakos, tak sobie mysle, nie da sie juz chyba bez Przepisowni Bigsmile   Jak kawka- jak nie wypijesz, to glowa boli Wink Wink Wink Jedziemy w gòry ( czesto jezdzimy, bo mamy domek ), kolo Terminillo ( gdzie odbywaja sie skoki narciarskie zima), Tym razem sa dni tej miejscowosci, bo przypada Sw. Nicola, padrona, wiec sie swietuje . Beda zabawy, konkursy, przedstawienia, procesja ze swietym ( i my z lampionikami), wspòlna kolacja ( czyli stòl na 300-400 osòb), losowanie ( tzw. Tombola, mozna wygrac fajny sprzet do domu, rower, szynki- cale uda !!!, sery... i wiele super rzeczy), beda tance w sobote i niedziele - do 4-5 -tej rano ( musze kiedys sie nagrac i Wam pokazac mini- film, jak wywijam poleczke z moim mezem Bigsmile Bigsmile Bigsmile , az brawo bija inni;)  ), beda sztuczne ognie- dobre 20minut !!!, piekne Bigsmile , bedzie palona tanczaca  "pupazza", cos w stylu naszej polskiej topionej marzanny, tyle, ze ta bedzie palona. Przedstawienie jest super, tanczy, a powoli z kazdej strony ciala strzelaja sztuczne ognie:)))  Jak wròce, to wstawie jakies zdjecie, jak dam rade zrobic;) .... I rozbija sie tzw. szyszke z ceramiki, pelna cukierkòw- z zawiazanymi oczami, oczywiscie i dlugasnym kijem, bo szyszka jest powieszona wysoko na sznurku. Kto rozbije dostaje szynke, a dzieciaki wylapuja biegiem cukierki... tez jest smiechu przy tym Bigsmile Bigsmile Bigsmile   Duzo by opowiadac, znowu sie rozgadalam;) ;)  Do piatku jestem z Wami, pòki co Love Love Love   

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Ja również tęskniłam za Elą Bigsmile Wiem co czuje Magi,bo moje wnusie też przygotowują się do szkoły :D jest to ostatni " dzwonek" na odpoczynek Love   Veroniko życzę ładnej pogody Love


Elunia cieszę się, że już jesteś. Nie ma to jak u Mamci co??? :D :D :D a tutaj sie dzieje oj dzieje, przynajmniej na razie i mam nadzieję, że juz tak zostanie, że nasza przepisownia będzie tętnić życiem :D Ja teraz wziełam sobie 4 dni urlopu hihihihi znowu ta 4 :D i troszku jeszcze odpocznę i muszę juniora troszku obkupić do szkoły, wiadomo zeszyty, długopisy, buty, bluzy itd, Wyrósł przez lato więc połowa ciuchów juz za mała i trzeba mu sprawić nowe Smile posiedzimy sobie razem, pójdziemy do kina :D nacieszymy sie ostatnimi dniami wakacji i w poniedziałek witaj szkoło Smile

Verciu kochana wypoczywaj, szybko wracaj :D

Mixi tak tak tak, maskotka to jest to :D :D :D super pomysł, zastanów sie poważnie Wink nad lalą :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


W nocy komputer jest wolny, transfer szybszy i jak mogę posiedzieć to zdecydowanie wolę w nocy  Smile A dziś mam jeszcze trochę wolniejszy dzień więc przeglądam Przepisownię od czasu do czasu  Smile   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dziewczyny trudno się wbić w nocne dyskusje, ale

@ElaK cieszę się, że wypoczęłaś Smile

@veronicab71 będziemy tęsknić w weekend, gdzie się wybierasz?

 

Pozdrawiam Mixi


Nadrabiasz teraz;)  Ja powoli sie zbieram... popatrze jeszcze chwile na film- leci William Shakespeare, a potem spac. Dobranoc , Elu Bigsmile Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Odpoczęłam  Smile w tempie expresowym! Zauważyłam, że każda z nas jedzie tylko na 4 dni wypoczynku, ale dobre i tyle  Smile Ja już nigdzie nie wyjadę, zabieram się z zapałem do wszystkich zajęć.

Teraz będę siedziała pół nocy na Przepisowni Smile ale w nocy transfer lepszy a jutro mogę dłużej poleżeć w łóżku. Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


No wlasnie, w koncu:)  Brakowalo Cie Bigsmile   Ale tradycji dotrzymalas, widze;)  Kazdy znika na 4 dni;) ;)  Zauwazylas?:) Odpoczelas? Mam nadzieje, ze tak Bigsmile   Ja znikam jeszcze na piatek, sobote i niedziele, a potem starczy, koniec urlopu:)  Ciesze sie, ze wròcilas Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Veroniko, ja też nie lubię, jak lato się kończy i pada deszcz... Mam nadzieję, że zanim będzie dużo błota wokół, to jaszcze nacieszę się latem i słońcem. Zimę lubię: najchętniej przyglądać się w cieplutkim mieszkaniu przez okno  :) 

 

A pomysł Gabi z przesłaniem laleczkowej podobizny Mixi bardzo mi się podoba  Smile   Smile Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Cenna jest każda nowa osoba udzielająca się na naszym forum. Tym, którzy przygodę w kuchni rozpoczęli wraz z nabyciem Thermomixa możemy przekazać naszą wiedzę i doświadczenie...  :D  A od tych, którzy w kuchni czują się jak ryba w wodzie i chętnie zamieszczają przepisy możemy się sami wiele nauczyć  Smile  I to jest super!!!  Love  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ale się dzieje na Przepisowni!!! Wystarczyło, że mnie nie było 4 dni a skrzynka z powiadomieniami pełna  :)  :D Nie wiem od czego zacząć odpisywanie  Smile Ale cieszę się, że wróciłam  Smile Byłam u swojej Mamusi i wcale się nie nudziłam, ale już zaczęłam za Wami tęsknić

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Love Love Love Mixi!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


gabi49 wrote:

Mixi wrote:

Smile Smile Smile dzięki baaardzo zaangażowanym użytkowniczkom za to, że ciągle jesteście na forum i pomagacie Nowym Smile

Mixi, a gdybyś tak najaktywniejszym zrobiła niespodzianę i przysłała swoją laleczkową podobiznę? Taka jesteś piękna!!!!!!!!!!! Love Love

Hmmm... pomyślimy Smile Smile Smile

Pozdrawiam Mixi


Mixi wrote:

Smile Smile Smile dzięki baaardzo zaangażowanym użytkowniczkom za to, że ciągle jesteście na forum i pomagacie Nowym Smile

Mixi, a gdybyś tak najaktywniejszym zrobiła niespodzianę i przysłała swoją laleczkową podobiznę? Taka jesteś piękna!!!!!!!!!!! Love Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Zanim będzie ta szara jesień, to jeszcze babie lato! Najgorsza zima i śliskie drogi. Nie lubię zimy.:)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Oj tak nie lubię jak jest zimno i leje. Ale lubię jak jest ładna jesień ciepła i kolorowa :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Najgorsze, ze sie konczy lato i znowu zacznie padac:( Aw Aw

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Tak tak musimy sie trzymać razem :D :D :D :D ja z checią tutaj zaglądam w każdej wolnej chwili :D :D :D szykujemy sie teraz z synem do szkoły, został jeszcze tydzień Smile i zacznie się hihihihi Smile więcej czasu będę spędzać przy lekcjach i dojdą jeszcze zajecia dodatkowe Smile ale lubię to - spędzamy razem czas :)teraz obkładamy książki i zeszyty i kupujemy potrzebne rzeczy Smile jak to sie mówi dobre wakacje się kończą Smile Smile i czas wrócić do rzeczywistości :D Wink Love

Pozdrowionka :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Grażynko, świetnie ,że dołączyłaś do nas i jesteś aktywna! Im nas więcej , tym ciekawiej ! Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


:D  Ja również popieram Gabi :D  w telewizji nic nie ma ,same powtórki i agresja :(  Muzyki słucham w kuchni z płyt a książki czytam zimową porą :D a dzień bez Przepisowni uważam za stracony :D   :D   Bigsmile   Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Uzytkowniczki TM Love


Popieram Gabi. Ja jeszcze lubię czytać książki i słuchać muzyki :D :D :D ale najbardziej lubię przepisownię i mój TM :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


To fajna zabawa, a i przy okazji można komuś pomóc i skorzystać z dobrych rad. Wolę od patrzenia w bezsensowne programy telewizyjne. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Smile Smile Smile dzięki baaardzo zaangażowanym użytkowniczkom za to, że ciągle jesteście na forum i pomagacie Nowym Smile

Pozdrawiam Mixi


Wiem, już ,że wszystko się udało z czego się niewymownie cieszę! Cooking  10 Cooking  1

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Swietnie Grazynko:) :)  Smacznego:p Tongue Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Smile :D Bigsmile :cooking_6:Witam wszystkich serdecznie  Party Love Prawdziwi fani TM urzędują  w kuchni  :D :D :DJa gotuję mężowi grochówkę i zrobię w/g przepisu Gabi pieczonkę  Cooking  10 kapustę i pieczarki już kupiłam i zrobię niespodziankę (PIECZONKĘ) :D :D :D :DSerdecznie pozdrawiam  Love Love


Popieram Magi:)  Powolutku cos sie dzieje.... ktos dolacza Bigsmile   Cieszymy sie Bigsmile :bigsmile:  A bedziemy sie cieszyc jeszcze wiecej, jak zostaniecie;) Wink ;)  Bedzie weselej Party Party Party

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Jest nas coraz więcej i pojawiają się nowe osoby i to jest fajne. Mam tylko wielką prosbę do wszystkich naszych nowych osóbek pojawiających się na przepisowni - nie znikajcie tak szybko, zostańcie z nami dłużej. Naprawde fajniej jest w szerszym gronie :D to taki mój mały apel :D :D :D :D wiem, że sie powtarzam, ale myslę, ze warto :D pozdrawiam wszystkich Love Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Wink Wink Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Witajcie FANKI Thermomixa  Love :love:  Party   cieszę sie że trafiłam na tę stronę Love Jestem niedoświadczoną fanką, uwielbiam czytać WASZE komentarze i dobre rady Cooking  1   Często korzystam z Waszych przepisów Cooking  1 Jak zrobiłam Tiramisu to Cała Rodzinka była zaskoczona Bigsmile Bigsmile dzieki WAM często zaskakuję pysznymi cistami i potrawami. Party Love Veroniko dziękuję Love To jest dobry pomysł,aby na forum wymieniać swoje doświadczenia Love Pozdrawiam Miłośników TM


 Na razie my, mala grupka, bedziemy pisac tu sobie i dzialac;)  Moze powoli rozrusza sie to towarzystwo i zacznie uczestniczyc;)  Co ty na to??? Buzka Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Jak Ci "wyszła" ta karkówka? Sos jest rewelacyjny! Ja go robie nie tylko do karkówki, ale dodaję do niego 1 kostkę przyprawy warzywnej lub przyprawy do mięsa. Cooking  9

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Vercia popieram Twoj apel w 100% i sama sie rehabilituje i bede czesciej tu zagladac. Pozdrowionka Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Wesołych i smacznych świąt:)

Pozdrawiam Mixi


Hej! robiłam pizzę pt "pizza genialna " a dodatki wg wlasnej twórczości ,czyli sos pomidorowy z bazylia ,suszone pomidory ,pieczarki ,cebulka ,oivki i na góre ser:) dzisiaj przymierzam sie do tiramisu ... Wink

Pozdrawiam świącztecznie .

i.


Wszystko zależy od gatunku i jakości ryżu, na tę ilość ryżu , jeśli to nie było risotto, to  za mało wody. Jesli sam ryż się gotuje, to lepiej go wrzucić do koszyczka, a jesli np. ma to być z warzywami, to też powinno być znacznie więcej wody. Sprawdź w książkach, które masz, np. w Radośći gotowania  - tam jest przepis podstawowy na gotowanie ryżu i przepis na risotto.

 

Maks21


 Niestety, przy ryzu moze sie zdarzyc. Znam kilka osòb, ktòrym przytrafil sie ten problem, co prawda, moze nie w takim stopniu, ale jednak...:(

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Cool gotowalam moje drogie ryż ! Nie wiem co sie stało,miałam 200g ryżu i wlalam 500g wody parowalam ok 30 minut, bo jeszcze kurczaczka miałam w varomie, zreszta jak zawsze! Garnek zjaral sie na maxa. Nic nie czułam ze sie jara, odrazu jak zobaczyłam co sie stało, nastawilam na 5 minut gotowanie z płynem i w sumie wszystko sie domylo! 


Aniu, jak ci si.ę przypali garnek , to posyp to przypalenie mąką, troszkę zwilż wodą na papkę  i zostaw, niech tak postoi. Potem latwiej spalone odchodzi  bo połączy się z mąką. Nie szoruj niczym szorstkim bo porysujesz.  Takie przypalenia na dnie się niestety zdarzają, mnie też, ale już nie pamiętam przy czym. Chyba chciałam coś przedobrzyć i gotowałam dłużej niż czas w książce.;)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


 Witaj Aniu, co ty wykombinowalas z tym garnkiem, ze go przypalilas??? Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


To Ja zablysne teraz Smile

Wlasnie skonczylam szorowac moj garnek do mixowania od TM nie uwiezycie ale udalo mi sie go spalic Puzzled Na szczescie wyglada prawie jak nowy Bigsmile

 


Ja rowniez jestem nowa na tym forum,

chcialam wtracic swoje dwa grosze na temat jedzenia Smile

Zima byla dluga i sroga, dogadzalam sobie i mojej rodzinie potrawami z TM! Teraz wyciagnelam moja varome oraz ksiazki " pelna para" "lekka kuchnia" i zaczynamy z mezem sie odchudzac, bo od tych wszystkich ciast drozdzowych i innych dobrodziejstw pupy nam urosly :P     Cooking  9


Cooking  1

Pozdrawiam Mixi