Forum CIĘŻKO ZAKOCHANA....



12 odpowiedzi | Ostatni wpis

nathalie_m wrote:

@ElaK - ciągle planuję zrobić jakiś zielony koktajl, ale wciąż obawiam się smaku i jeszcze się nie odważyłam

@gabi49 - chodzi mi właśnie o krem tylko ze szparagów, nie warzywny, ale właśnie znalazam przepis w książce "Kuchnia francuska", więc będę działać :) 

 

dziękuję za inspiracje Smile

Natali, tutaj jeszcze jeden link :http://www.przepisownia.pl/zupy-przepisy/zupa-krem-ze-szparag%C3%B3w-z-c...  - możesz w ten sam sposób ugotowac z zielonych szparagów.

Tutaj jeszcze jeden link do przepisu Ewy Wachowicz. Można spokojnie zrobić w TM.http://www.ewawachowicz.pl/przepisy,1,630.html

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ja mimo posiadania TM od marca - nie lubię gotować.

Ani w nim, ani w ogóle.

Nie lubię wymyślać itp...

Dobrze, że jest przepisownia


@ElaK - ciągle planuję zrobić jakiś zielony koktajl, ale wciąż obawiam się smaku i jeszcze się nie odważyłam

@gabi49 - chodzi mi właśnie o krem tylko ze szparagów, nie warzywny, ale właśnie znalazam przepis w książce "Kuchnia francuska", więc będę działać :) 

 

dziękuję za inspiracje Smile


nathalie_m wrote:

@HelloHela - ta sałatka kalafiorowa z pistacjami - błagam o przepis!!! Smile

 

Ja właśnie się przymierzam, żeby zrobić w końcu krem z zielonych szparagów.. na razie na przepisowni nic nie znalazłam, co by mnie zainspirowało... macie jakieś przepisy? Smile

Natalio, podsyłam Ci tutaj link do zupy jarzynowej ze szparagami zielonymi. Taką zupę spokojnie możesz zmiksowac , jeśli chcesz mieć zupę-krem. http://www.przepisownia.pl/zupy-przepisy/zupa-jarzynowa/485283

Poczytaj komentarze do niej.

 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Polecam zielone koktajle warzywno owocowe:

1.jarmuż + ogórek +mięta + cytryna + miód lub ksylitol

2.pokrzywa (póki nie zakwitnie) + mięta + jabłka

3. szpinak (świeży) + ogórek + grejpfrut + banan

4. ogórek + mięta + bazylia

koktajle można dosładzać; ja dodaję miód lub ksylitol; można też cukrem trzcinowym; wg upodobania

Ja najczęściej dodaję jeszcze zmielone siemię lniane lub zmielone płatki owsiane (na początek dnia! -i jest śniadanko)

Pozdrawiam, Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dziękuję nathalie_m :D

Fakt: sałatka była smaczna i wręcz błyskawiczna. Najdłużej trwało wydobywanie pistacji z łupinek :O w każdym razie smak nieziemski. Postaram się w tygodniu ją powtórzyć i wrzucić przepis na swój profil, teraz jestem na krótkim urlopie Smile

Życzę Wam miłego weekendu Smile

Pozdrawiam,

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi


@HelloHela - ta sałatka kalafiorowa z pistacjami - błagam o przepis!!! Smile

 

Ja właśnie się przymierzam, żeby zrobić w końcu krem z zielonych szparagów.. na razie na przepisowni nic nie znalazłam, co by mnie zainspirowało... macie jakieś przepisy? Smile


Love Cooking  1 Love


Zgadza się, dzień bez TM to dzień stracony u mnie każdego dnia się sprawdza.A tak na marginesie: w zaciszu mojej kuchni cała frajda kulinarna zaczyna się po 20tej przy sympatycznych dźwiękach wydobywających się z radyjka Smile

I tutaj musze się Wam pochwalić: wczoraj możliwości mojego Thermomixa przeszły wszelkie oczekiwania, otóż pichcenie rozpoczęłam od owsianki, którą dziś rano wchłonęłam razem z karmelizowanymi orzechami, cynamonem, świeżymi malinami i musem rabarbarowym wykonanym w TM oczywiście. Następnie szybciutko ugotowałam na Varomie obiadek dla mojego brzdąca (buraczki, makaron, łosoś), dla pieska przygotowałam trzydniowe danie (mięsko mielone, pęczak, marchew), ale na tym nie koniec: kulanie ciasteczek maślanych to była prawdziwa przyjemność, a ich zapach wydobywający się z piekarnika - bajka Smile W miedzyczasie obserwowałam jak rośnie ciasto drożdżowe na bułeczki z twarożkiem i truskawkami, po 23ciej wyciągnęłam z piekarnika dwie blachy gotowych kulek i dziś będą idealne do popołudniowej kawy. A na obiad sałatka kalafiorowo-pistacjowa (+inne składniki) z paskami indyka w curry (własna inwencja twórcza). Mniam.

A ponieważ nadchodzi wzmożony czas uzupełniania płynów, szykuję się już do wymyślnych sorbetów, koktajli i napojów, możecie polecić Wasze ulubione (wystarczą nazwy lub 2-3 składniki), chętnie się zainspiruję.

Pozdrawiam Was i życzę przeudanego dnia i weekendu Smile

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi


Nathalie_m fascynacja nie przechodzi i dlatego motto zakręconych TManiaków nie na darmo jest   Dzień bez TM to dzień stracony Bigsmile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


od stycznia ciężko zakochana w TM!!! najfajniejsze jest to, że ta początkowa ekscytacja wcale nie minęła, mimo że używam sprzętu często kilka razy dziennie... co chwilę się łapię na tym, ile frajdy mi sprawia gotowanie z TM, a zwłaszcza oszczędność czasu i większy porządek w kuchni przy gotowaniu... 

ja generalnie planuję posiłki - 5 dziennie i do tego staram się nie przygotowywać monotonnych dań i jedynie kanapek do pracy.. i wczoraj np. zrobiłam sałatkę brokułową, a tak tylko przy okazji ciasto z rabarbarem - smak dzieciństwa powrócił Smile

i znowu się zachwyciłam, jak TM mi usprawnił pracę! 

dziś na śniadanie placek z rabarbarem i kawa, na śniadanie w pracy sałatka brokułowa, na lunch kanapka (tak,tak z upieczonego we własnym domu chleba orkiszowego) z pastą z suszonych pomidorów (zrobionej przedwczoraj, w TM...), na obiad łosoś na parze z warzywami, a na kolację zupa krem z kalarepy :)))

 

czy ten zachwyt kiedykolwiek mija?! czy jednak jestem normalna, bo on trwa tak u wszystkich użytkowników cały czas?:)

 

pozdrawiam!