Forum Bułeczki maślane- klejące ciasto?



16 odpowiedzi | Ostatni wpis

Znalazłam ,dzieki za pomoc a teraz lece tam poszperac  Mixingbowl closed Wink   a jeszcze sie pochwale ze ugotowalam dzisiaj pierwsza zupke z ksiazkowego Smile  przepisu tyle ze nie z zielonego ogórka a z brokuła.....


Love Witaj Magdo Love spróbuję Ci pomóc Love

Na pierwszej stronie u góry masz napisy przepisy  forum itd. najedż myszką na słowo forum i kliknij myszką po prawej stronie masz słowo wskazówki kliknij  i wejdziesz w następny temat wskazówki jeszcze raz kliknij i zobaczysz rożne wątki między innymi ten którego szukasz Smile Daj znać jak "poszło" szukanie Wink Pozdrawiam Party

Grażyna Love

 

 

 

 


gabi49 wrote:

Maksiu, poczytaj sobie wątek S.O.S n dla Nowicjuszy. Tam jest bardzo dużo przydatnych porad dla nowych |Użytkowników TM.  W kwestii mycia po wyrabianiu ciast: ja po wyrobieniu ciasta wlewam do naczynia ciepłą wodę i zostawiam na chwilę. Ciasto fajnie odchodzi z zakątków, a potem myję szczoteczką na długiej rączce. Jednak polecam też wyjęcie noży ( jeżeli są bardzo oklejone) i wymycie porządne. Czy przedstawiciel pokazywał Ci jak to się robi? Jeśli nie, to poczytaj też w Instrukcji obsługi.

witaj, 

poniewaz jestem nowicjuszem(żółtodziobem)    chcialabym znalezc ten watek o ktorym wspominasz, jednak nie umiem go odnalezc, pomozesz prosze?

 


Love Witaj Agnieszko Love

Na pierwszej stronie w wyszukarce przepisów wpisz "bułeczki maślane" i ukaże się 8 przepisów, masz w czym wybierać Wink

Pozdrawiam Grażyna Love


witam termomaniaczki Smile a ja nie w temacie poda ktoras linka na te bułeczki maślane? Pozdrawiam


Maksiu, poczytaj sobie wątek S.O.S n dla Nowicjuszy. Tam jest bardzo dużo przydatnych porad dla nowych |Użytkowników TM.  W kwestii mycia po wyrabianiu ciast: ja po wyrobieniu ciasta wlewam do naczynia ciepłą wodę i zostawiam na chwilę. Ciasto fajnie odchodzi z zakątków, a potem myję szczoteczką na długiej rączce. Jednak polecam też wyjęcie noży ( jeżeli są bardzo oklejone) i wymycie porządne. Czy przedstawiciel pokazywał Ci jak to się robi? Jeśli nie, to poczytaj też w Instrukcji obsługi.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wow Dziewczyny Smile dziękuję za pomocne rady. Niestety nie mogłam tu wcześniej zajrzeć, ale już nadrabiam.

 

Wypróbuję Wasze rady na pewno i już wiem, że dużo przyjemniej będzie mi się te bułeczki piekło Smile

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie mycia TM - po mącznych przepisach wlewamy zimną wodę, a po tłustych ciepłą, a co gdy tak jak tutaj mam i mąkę i masło? Dałam ciepłej ale przy nożach się trochę bawiłam z czyszczeniem Aw macie w tej kwestii jakieś sprytne rady?

 

Dzięki raz jeszcze, fajne miejsce tyle pomocnych kobitek Smile


Witaj Maksiu, podobnie, jak Gabrysia formuję bułeczki dłońmi na które wcześniej wyleję troszkę oliwy.  :D  Te bułeczki maślane o które pytasz zwykle wychodzą dość rzadkie ale po upieczeniu są przez to pysznie mięciutkie  Smile  Ja często je robię. Resztę ciasta, które trudniej jest "wyciągnąć" z naczynia łatwiej jest zebrać kopystką ze ścianek. Wcześniej trzeba naczynie z resztką ciasta unieścić w urządzeniu, zamknąć pokrywę i ustawić pokrętło na obrotach np.7 przez kilka sekund. Siła odśrodkowa spowoduje, że cisto odklei się od noży i wyląduje na ściankach  :D

Pozdrawiam serdecznie i nie zrażaj się  Smile   Po kilku różnych próbach odkryjesz najlepszy sposób (bo swój własny) na pyszne mięciutkie bułeczki  Smile

Ela z Mazowsza 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Maksiu, dobrze też jest na dłonie wylać troszkę oliwy i wtedy ciasto się nie klei. Podobnie robimy z miską., do której  przekładamy ciasto, żeby rosło. Też wystarczy ją "naoliwić"przy użyciu pędzelka  i ciasto lekko "odejdzie " po wyrośnięciu

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Tak dokładnie, zawsze pomozemy Smile

Pozdrawiam Mixi


Love Maksiu pytaj śmiało Bigsmile w miarę swoich możliwości pomogę i nie tylko ja Love Zakręcone Pozytynie Termomaniaczki rownież pomogą Bigsmile   Cooking  10 Cooking  4 Cooking  9 Cooking  2


Dzięki Grażyna, spróbuję następnym razem pomoczyć ręce Smile

Jestem początkująca, ale chętna eksperymentować więc każda wskazówka mile widziana  :D

Pozdrawiam Cię serdecznie!


Dzięki Grażyna, spróbuję następnym razem pomoczyć ręce Smile

Jestem początkująca, ale chętna eksperymentować więc każda wskazówka mile widziana  :D

Pozdrawiam Cię serdecznie!


Love Witaj Maksia Love Metodą prób i błędów dojdziesz do "perfekcji" Wink Jeżeli ciasto jest lużne można dosypać nieco mąki, ale rownież bułeczki formuję mokrymi rękoma Smile do miseczki nalewam ciepłą wodę i moczę ręce, w ten sposób formuję rownież klopsiki z mięska Love  

Pozdrawiam bardzo serdecznie Grażyna ze Szczecina Love


Witam,

Mam takie pytanie - piekłam wczoraj bułeczki maślane z przepisu z książki Radość Gotowania i wyszło mi baaaardzo lepkie ciasto. Strasznie się lepiło do rąk w związku z czym ciężko mi było je odkleić od palców aby włożyć do miseczki no i oczywiście wydobycie ciasta z naczynia to była zajmująca sprawa Wink

Efekt jest super bo bułeczki wyszły pyszne, tylko zastanawiam się czy tak ma być bo to wszystko zniechęciło mnie do tego przepisu... Czy powinnam dodać na przykład nieco mąki? Czy będzie ciasto bardziej zwarte? Macie jakieś doświadczenia z tym przepisem?

Jestem Nowym użytkownikiem, a to mój pierwszy wpis więc mam nadzieję, że umieściłam go w dobrym miejscu i że nie dubluję tematu, ale nie znalazłam nic na ten temat.

Pozdrawiam!