Forum Biszkopty dla dzieci



13 odpowiedzi | Ostatni wpis

Minia, nie przejmuj sie. Mała dojdzie do siebie z czasem. Nie wiem co Ci się nie udalo z książki dla dzieci, ale faktem jest , że te starsze wydawnictwa nie były tak dopracowane jak nowe. Trzeba trochę wyczucia i doświadczenia z TM. To przyjdzie z czasem. Wink Cooking  7  

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Hej Gabi! Tak mam tą książkę. Niestety pierwsze dwa przepsiy jakie spróbowałam, nie wyszły. Gdy zadzwoniłam do Wrocławia powiedziano mi, że to jest stara książka i że przepsiy są nie sprwdzone i bałam się dalej kożystać z tej książki. Chociaż powiem Ci, że przepis który mi podrzuciłaś jest właśnie z tej książki i wyszedł super! Więc dziękuję. Niesety moja malutka po chorobie nie chce kompletnie nic jeść z łyżeczki bo pewnie boi się, że będzie to znowu niedobre lekarstwo i tylko by chciała sama jeść. Ale trudno mi znaleźć coś dla 7 miesięcznego malucha co by mogła sama bezpiecznie jeść, po za waflami ryżowymi, bananami i gruszkami Smile

Jeszcze raz dziękuję!

Kasia


Minia, czy masz książkę "TM dla najmłodszych"? Tam jest sporo różności dla takich maluchów: zupki, mięska, deserki. Warto kupić, albo "wypracować" organizując u siebie prezentację.  tutaj , na przepisowni też są jakies przepisy. Poszukaj. Bigsmile Tutaj podrzucam Ci link do jednego przepisu, ale jest wiele innych w tym samych dziale.

http://www.przepisownia.pl/przepisy/kurczak-z-cukini-od-6-mies/340701

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wiataj marmag!

Na pewno zrobię Twój serek! dziękuję Smile Może podpowiesz mi co jeszcze mogę robić dla dzieci w TM? Zwłaszcza dla mojej 7.5 miesięcznej córeczki. Byłabym bardzo wdzięczna!!! 

Pozdrawiam!

Kasai


Wiataj marmag!

Na pewno zrobię Twój serek! dziękuję Smile Może podpowiesz mi co jeszcze mogę robić dla dzieci w TM? Zwłaszcza dla mojej 7.5 miesięcznej córeczki. Byłabym bardzo wdzięczna!!! 

Pozdrawiam!

Kasai


Marmag, spróbuj  zrobić ten serek przy użyciu motylka. Oczywiście obroty max 4.Będzie aksamitnie gładki.  Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Elu to i ja skorzystam z tego przepisu. Dziekuje serdecznie.

Minia fajnie ze zadalas pytanie o biszkopty. Ja tez mam dwojke maluszkow 9 miesiecy synek i 3,5 roczku córcia. Pozdrawiam serdecznie.

A probowalas dzieciom robic serek homogenizowany w TM. Ja daje twarog ( 200 g), 150 jogyrtu naturalnego, banan i wlaczam 3 min na 5 Moj maluszek zajada sie tym. Przed podaneim daje lyzke soku z malin tez robionego w TM

 


Elu!

Ślicznie dziękuję za przepis! Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale moje dzieciaczki sie rozchorowały i nie miałam na nic czasu.

Pewnie, że nie odebrałam źle Twojego komentarza, no coś Ty! Oczywiście wiem, że do 6 miesiąca nie podaje się glutenu i że potem wprowadza się go stopniowo. Chciałam tylko od czasu do czasu pokruszyć jej biszkopcika do jabłuszka Smile Z resztą mój czterolatek większość z nich zjadł sam haha a córeńka po chorobie nie chce kompletnie nic jeść więc i biszkopciki muszą poczekać.

Pozdrawiam!


Znajoma, która ma dzieci na diecie bezglutenowej piecze też wg tego przepisu, tylko mąkę pszenną zastępuje 50g mąki kukurydzianej i 50g mąki ryżowej. Smak oczywiście inny ale jej dzieci bardzo je lubią.

Czasy się zmieniły i może teraz dzieci żywi się inaczej. mam nadzieję, że nie odebrałaś tej pierwszej wypowiedzi jako wymądrzania i pouczania  Smile  W końcu każda mama wie najlepiej co dla jej dziecka dobre i wskazane. Pozdrawiam  Smile  Napisz, czy wykorzystałaś przepis. 

Ja swoim dzieciom nie piekłam takich okrągłych biszkopcików tylko wylewałam całe ciasto na blachę a po upieczeniu kroiłam na takie paluszki i podpiekałam przez 3-5 minut w piekarniku jak sucharki. tak było zdecydowanie szybciej  :D  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


A teraz przepisy:

Biszkopciki (ok.35-40szt):

4 jajka + 50g cukru (w oryginale 70g) + 100g mąki pszennej + 50g mąki ziemniaczanej.

Białka oddzielić, ubić ze szczyptą soli przy pomocy motylka 3 min / obr. 4

Ustawić obroty 4 i przez otwór w pokrywie wsypywać po łyżce co 30 s. odmierzony cukier.

Dodać zółtka i obie mąki i wymieszać 20-30 s / obr. 1-2

Dużą prostokątną blachę wyłożyć papierem do pieczenia, łyżką nakładać porcje ciastek, zachowując odstępy bo się jeszcze rozleją. Piec w temp.160-170*C z termoobiegiem 12-15 minut (do zrumienienia).

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Minia biszkopciki robi się tak jak ciasto na biszkopt tylko piecze się inaczej. Moje dzieci już są duże ale pamiętam, że do 6 miesiąca glutenu dzieciom nie podawałam a potem przez kilka tygodni był okres przejściowy i na początek dawałam po pół łyżeczki glutenu (kleiku, mąki) na jeden posiłek. Dopiero ok. 8 miesiąca dawałam dzieciom biszkopty i to pod ścisłą kontrolą bo one słodkie bardzo  Puzzled  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Kochani! bardzo chcialabym mojej polrocznej coreczce upiec biszkopciki, ale nie moge nigdzie znalezc przepisu na TM. Czy ktos moze juz robil takie biszkopciki? Jesli tak, to czy moglabym prosic o przepis? Z gory dziekuje!!