thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
1h 45min
Czas całkowity
2h 15min
porcja/porcje/porcji
4 osoba/osoby
Poziom
Łatwy

Składniki

Chleb pszenno-żytni z płatkami owsianymi i miodem

 • 400 g mąki pszennej typ 750
 • 150 g mąki żytniej typ 720
 • 120 g płatków owsianych
 • 250 ml wody
 • 125 ml mleka
 • 2 łyżki płynnego miodu
 • 1 łyżka miękkiego masła
 • opakowanie suchych drożdży

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Mleko podgrzewamy z wodą i masłem (3min/40°C/obr.2). Dodajemy pzoostałe składniki i całość wyrabiamy (3min/Ciasto"Ciasto" ). Ciasto przekładamy na stolnicę, formujemy z niego kulę, przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na ok. godzinę (ciasto powinno zwiększyć swoją objętość i nabrać “puszystości&rdquotmrc_emoticons.;).
 2. Po tym czasie ponownie wyrabiamy ciasto w dłoniach, formujemy okrągły bochenek (lub inny kształt w zależności od blaszki) i wkładamy go do formy wysmarowanej grubo tłuszczem i wysypanej płatkami owsianymi. Ponownie przykrywamy ściereczką i odstawiamy jeszcze na pół godziny.
 3. Wyrośnięty chlebek smarujemy delikatnie mlekiem (można też posypać płatkami owsianymi) wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 230°C (góra-dół*). Pieczemy 10 minut, a następnie obniżamy temperaturę do 210°C i pieczemy chleb jeszcze 20 minut aż skórka będzie rumiana. Po upieczeniu chlebek wyciągamy z blaszki i odstawiamy na kratkę do wystygnięcia.

Porady

* można też piec z termoobiegiem, ale wtedy należy obniżyć temperaturę o 20°C[/i]

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Chleb pszenno-żytni z płatkami owsianymi i miodem

Wydrukuj:

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY

Znajdź podobne: