thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
2min
Czas całkowity
2min
porcja/porcje/porcji
1 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

Bogactwo krzemu i potasu

 • 10 gramów świeżego skrzypu polnego, około 6 gałązek obranych, bez łodygi
 • 0,5 banana
 • 150 gramów wody mineralnej niegazowanej
 • 0,5 łyżeczki miodu, można zamienić na syrop z mniszka lekarskiego

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" wkładamy skrzyp (obrany z łodygi), wlewamy wodę, dodajemy pół banana oraz pół łyżeczki miodu. Całość miksujemy 1min/10.

  Jest to świetny koktajl poprawiający stan włosów, skóry i paznocki oraz ma właściwości moczopędne co pozwala na szybsze pozbycie się nadmiaru wody z organizmu.

Porady

Jeżeli ktoś zapyta o smak to oczywiście pozostaje posmak "zieleniny" ale można go trochę oszukać zwiększając ilość miodu do 1 łyżeczki oraz całego banana. Ja nie mam problemu z ziołowymi wynalazkami tak więc nie mnie oceniać smak. Można się przemóc a korzyści są oczywiste.

Ważna informacja - łodyżek nie wyrzucamy, możemy je ususzyć i wykorzystać do herbatek ziołowych w czasie przesilenia jesiennego kiedy nasze włosy potrzebują dodatkowego wsparcia.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Koktajl ze skrzypu polnego

Wydrukuj:

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?