Forum lemoniada - jaki czas?



8 odpowiedzi | Ostatni wpis

To, co ważne w tym przepisie, to naciskasz po prostu przycisk turbo - 1x potem 2x  za każdym razem 1-2 sek. i tyle, ja często go robię i zawsze wychodzi. Ważne, jakich cytryn używasz. Niektóre mają strasznie grubą skórę, ale to nie powinien być jakiś problem... Spróbuj i daj znac, jak się udało:-)

Maks21


Bigsmile Wiesz, to pewnie zależy też od twardości skórki cytryn. Czy odcięłaś końcówki? To, że wpadnie troszkę farfocli, to nie szkodzi, zdrowsze, opadna na dno. Myślę też , że może  za słabo i nie od pierwszego momentu wcisnęłaś to turbo. Zawsze można przedłużyć czas jeśli uznasz, że za słabo zmiksowane. Mnie się jednak zdaje, że zbytnie rozdrobnienie tworzy więcej tych niechcianych farfocli. No i koniecznie muszą byc kostki lodu.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Oczywiście, ale mimo przecedzenia trochę farfocli wleciało... ale ażtak bardzo nie przeszkadzaly w piciu. Niemniej jednak, najbardziej zastanawiają mnie te 2 sekundy turbo, że tochyba jednak za mało....

M.


Czy przecedziłaś lemoniadę przez koszyczek?

Pozdrawiam Mixi


Dzieki Veronica, Twój przepis brzmi zdecydowanie sensowniej Smile

dopisze go sobie na przyklejanej karteczce obok tego z książki Smile

M.


Jesli chodzi o ksiazke, niewiele Ci pomoge, bo mam inna... Jedyne, co moge zrobic w tej chwili, to podac Ci mòj przepis.Umieszcze go w napojach, bez zdjecia. Wynik koncowy - cos tam troszke plywa, choc niewiele, nie powinno przeszkadzac, Jesli bedzie, to jedyne wyjscie, przelac przez sitko. Moze ktos inny poradzi lepiej. Zerknij na przepis, wypròbuj i daj znac Bigsmile Bigsmile Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Z wakacji u rodzinki w Hiszpanii zapamietałam smak przepysznej chłodnej thermomixowej lemoniady rewelacyjnie orzeźwiającej w gorące dni Smile

więc już w pierwszy dzień thermomixowania chciałam wypróbować i znów poczuć ten smak.

Przepis w książce podstawowej mói o 2 sek na prędkości turbo. Tak samo przepis tu na przepisowni (myślałam, że może bład w druku :P )

jednakże po tych 2 skundach nic za bardzo się z cytrynami ani wodą nie dzieje - to est malenkie bzzit i koniec Wink

nie pamiętam jak robiła to kuzynka, ale lemoniada miała taką barwę jak na fotce w książce i farfocle w niejnie ływały...

metodą prób i błędów zrobiłam 2x5 sek na prędkości 10... bardzo i smak- rewelacja! jednakże nawet po odcedzeniu przez koszyczek trochę farfocli ląduje w szklance...

 

jak powinien wyglądać ten przepis by wszystko było jak należy?

M.