Forum czuje sie oszukana



57 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witam. Mieszkam w PL i z chęcia zamienię mój polski nośnik "Kulinarne ABC" na podstawowy nośnik w wersji angielskiej. Jeżeli jest ktoś chętny to zapraszam do kontaktu.


Okti wrote:

Mieszkam w UK i z chęcią zamienię moj angielski nośnik na polski.

Chetni? 

 

Witaj Okti,

najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie po prostu zakup nośnika przez kogoś z Twoich bliskich na stronie sklepu internetowego: http://shop.vorwerk.pl i przesłanie go pod Twój adres w UK. Zerknij też na nośnik z Kuchnią Śródziemnomorską, być może zainteresuje Cię również ta opcja?

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Mieszkam w UK i z chęcią zamienię moj angielski nośnik na polski.

Chetni? 


Anno, jesteś w błędzie. Przedstawiciele nie wiedizieli, że będzie nowy model TM5. Mogli się tylko domyślac, że niebawem nowy model pojawi się na rynku bo zwyczajowo pojawia sie co 10 lat. Daty jednak nikt nie znał, przynajmniej w Polsce. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Zostawieto bez komentarza!  Przedstawiciele wiedzieli ze bedzie nowy model. 

 

Nigdy nikogo nie oskarzam bezpodstawnie.

 


Zostawieto bez komentarza!  Przedstawiciele wiedzieli ze bedzie nowy model. 

 

Nigdy nikogo nie oskarzam bezpodstawnie.

 


Anno,

nie wiem skąd posiadasz informacje o tym, że przedstawiciele wiedzieli wcześniejo w wprowadzeniu nowego TM, tym bardziej nie rozumiem dlaczego posądzasz mnie o kłamstwo. To dość poważne oskarżenie.

 

Anna30M wrote:

Mixi  czytam Twoje wypowiedzi i nie wierze w to jak kłamiesz! Przedstawiciele wiedzieli o nowym tm5! Ale za zadanie mieli jak najwięcej wyprzedac tm31! 

 

I prosze cie jak chcesz kłamać nadal! To lepiej juz nic nie pisz! Pozdrawiam

Pozdrawiam Mixi


Zrób prezentecja. Tylko szybko bo oferta sie konczy. Zaproś 4 osoby i w prezencie dostaniesz ang czytnik! 


Mixi  czytam Twoje wypowiedzi i nie wierze w to jak kłamiesz! Przedstawiciele wiedzieli o nowym tm5! Ale za zadanie mieli jak najwięcej wyprzedac tm31! 

 

I prosze cie jak chcesz kłamać nadal! To lepiej juz nic nie pisz! Pozdrawiam


Chetnie zamienie swoj nowy nosnik Kulinarne ABC po polsku na angielska wersje. Pozdrawiam



Hej czy ktos chciałby sprzedać czy zamienić na angielski swój polski nośnik Kulinarne ABC?


 w czym problem?

 

- W czasie a raczej niedoczasie Smile

 

 


gufo]</p><p>
gabi49 wrote:

 Nieustannie poluję na "Kuchnię Śródziemnomorską" i niecierpliwie czekam na kolejne nośniki.

w czym problem? wystarczy pomyslec komu ze znajomych czy rodzinie spodobalby sie thermomix, zaprosic taka osobe i prezentera..jakos gospodarz prezentacji ze sprzedaza mozna taki nosnik dostac w prezencie:D jak i wiele innych fajnych gadzetow z katalogu prezentow :D pozdrawiam

[/quote wrote:


gabi49 wrote:

 najlepiej   korzysta mi  się  z nosnika. Szkoda, że ten nosnik nie daje możliwości wgrywania z przepisowni. To by był szczyt szczęścia. Bigsmile

Dobrze korzysta się z nośnikA, ale jeszcze lepiej korzystałoby się z nośnikÓW. Nieustannie poluję na "Kuchnię Śródziemnomorską" i niecierpliwie czekam na kolejne nośniki.


Tak, Gufo, tu jest skarbnica przepisów. Ja mam juz wydrukowane przepisy w dwóch segregatorach. Oprócz tego mam prawie wszystkie książki, ale najlepiej   korzysta mi  się  z nosnika. Szkoda, że ten nosnik nie daje możliwości wgrywania z przepisowni. To by był szczyt szczęścia. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


W TM5 odkręcenie noży to chwilka. Trzeba kilka razy spróbować i robi się to automatycznie. Jeśli chodzi o nośnik, to z dnia na dzień korzystam z niego coraz mniej. Tak jak pisałam - skarbnica przepisów jest tu. 


Cooking  1


Lamka, nie umiesz odkręcić noży w nowym TM5? Przecież to tak samo jak w starym, a zakłada sie jeszcze łatwiej bo nie trzeba celować w odpowiednie wgłębienia.  Smile  Z nośników zas mnie gotuje się świetnie bo nie trzeba rozkładać książki, którą często pochlapię.  Cooking  7

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


pociesze osoby co kupiły  TM31  ,  mam oba i TM5   ale wiecej używam starszy model . Jestem niecierpliwa i nie chce mi sie czekać, aż się zamknie, a jak sie niedokładnie  połozy, to sie nie zamyka i trzeba docisnać, a potem trzeba czekać aż sie otworzy.... nie mam na to czasu .

 no i boje się mim  miksować  kostki lodu..... 

nie umiem  odkręcić noży, a w starszym  to sekunda .....  

pierwszy zachwyt minął.  i jako tako , nie uzywam przepisów z nośnika,jakoś mi nie leży, A należe do ludzi komputerowych

Lamka


zawsze możesz sprzedać ten model:) za ile byś sprzedała?


ussa77 wrote:

jestem zadowolona z zakupu ale powiem szczerze ze wolalabym nowy model. Nie ladnie ze strony firmy ze nie poinformowała o tym, iz bedzie nowy model. napewno ja juz nie polece  NIKOMU KUPNA. A thermomix kupiłam 25 siepnia.

 

Z tego co mi wiadomo, klienci, którzy dokonali zakupu 25 sierpnia mieli prawo wyboru, czy chcą nowy, czy stary model. Prosze tę kwestię wyjaśnić z przedstawicielem, lub bezpośrednio w firmie. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.


Aż się pomylilam o 50zł, sorki :D


Cena nowego TM5 w komplecie z książką i nośnikiem przepisów to 4 725 zł

Pozdrawiam Mixi


4775zł.


A jaka jest cena nowego TM?

 


A jaka jest cena nowego TM?

 


Mixi wrote:

Bardzo poważnie traktowane są krytyczne reakcje klientów i niezmiernie jest nam przykro z powodu niezadowolenia użytkowników Thermomixa.

A czym się przejawia to poważne traktowanie i co to zmienia? Akurat na infolinii zostałem potraktowany jako kolejny (ciekawe który) klient co ma focha bo chciałby za dużo. 

Mixi wrote:

Wprowadzanie nowego produktu zawsze jest związane z okresem przejściowym. Nawet gdyby zapadła decyzja o wcześniejszym ogłoszeniu zamiaru wprowadzenia nowego produktu, klienci, którzy zakupili urządzenie przed tym ogłoszeniem, byliby rozczarowani.

Oczywiście, że zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony. Jednak zapowiedź nowego produktu jest wg mnie zdecydowanie przyjaźniejsza dla odbioru niż tego rodzaju niespodzianka. Dodatkowo w okresie zapowiedzi klienci mają możliwość świadomego wyboru modelu, w który zainwestują. To, że były świetne promocje, dla mnie osobiście nie ma znaczenia, z chęcią bym wymienił (razem z odkurzaczem, którego nawet nie rozpakowałem) i dopłacił do nowego modelu.

Ja nie stronię od komputera i się go nie boję. "Bajer" z książką w urządzeniu uważam za genialny i stąd moje zdenerwowanie na to że dwa tygodnie mnie dzieliły od posiadania nowego modelu (gdybym wiedział to bym zaczekał). 


moja przedstawicielka  handlowa , tez nie wiedziała i nie ma mi powodu kłamać.tm  31 mam  od maja i teraz kupiłam nowy aby mieć dwa bo łatwiej sie gotuje na dwóch  a ja mam bardzo mało czasu na gotowanie . wiec mogę potwierdzić prawdomówność przedstawicieli handlowych .... polityka firmy ..... 

Lamka


moge pocieszyć wszystkich co kupili termomix TM31  , jast tak samo cudny jak TM5 i w gotowaniu niczym sie nie różni poza  ABC na chipie owszem  dla osób ze znajomościa komputera i smartfona jest to duza dogodność i ułatwienie , ale 31 nie jest w gotowaniu w niczym gorszy . mam oba i sie cieszę z obu .  Bardzo duzo osób nie jest komputerowych i nie mówie o osobach starszych , bo znam panie 78letnie  biegle obsługujace komputer , ale  mam znajomych 20paro letnich  co od komputera jak od ognia sie bronią , tak wiec  TM31  jest  swietnym produktem .

PS. nie jestem pracownikiem , ani  prezenterem  tylko od niedawna posiadaczem  TM  polecam oba 

Lamka


Tak jak wcześniej napisałam informacja o wprowadzeniu nowego produktu została przekazana 5 września 2014, również przedstawicielom handlowym. Osoby, które zakupiły Thermomix w ostatnich miesiącach przed wdrożeniem nowego modelu, mogły skorzystać z atrakcyjnych promocji. Bardzo poważnie traktowane są krytyczne reakcje klientów i niezmiernie jest nam przykro z powodu niezadowolenia użytkowników Thermomixa. Wprowadzanie nowego produktu zawsze jest związane z okresem przejściowym. Nawet gdyby zapadła decyzja o wcześniejszym ogłoszeniu zamiaru wprowadzenia nowego produktu, klienci, którzy zakupili urządzenie przed tym ogłoszeniem, byliby rozczarowani.Mam nadzieję, że fakt posiadania przez Thermomix TM31 wysokiej jakości sprawdzonej przez 5 milionów użytkowników, będących również częścią Przepisowni, spowoduje, że wszyscy będą wykorzystywać jego możliwości podczas przygotowywania codziennych posiłków.

Pozdrawiam Mixi


Witam Szanowne Grono

Ja zakupiłem urządzenie TM31 7 sierpnia. Dzisiaj się dowiedziałem, że jest nowy model. Pierwsze moje odczucie: zrobiono mnie w .........

Pani przedstawiciel mówi, że nie wiedziała - ok może.

Firma Vorverk Polska twierdzi że nie wiedziała (dzwoniłem na infolinię). Dziwne bo promocje ostatnich miesięcy mogły wskazywać na zakamuflowaną wyprzedaż.

Czuję się oszukany - tak, OSZUKANY i przykro mi ale nie porafię nazwać tego inaczej. Promocje przeprowadzane przez ostatnie miesiące mogły wróżyć, że będą zmiany, ale dopiero teraz dociera o co chodziło. 

Pani przedstawiciel doradza sprzedaż urządzenia i kupno nowego. (nie wiem jak jest z gwarancją, mam nadzieję że gwarancja przechodzi razem z urządzeniem, jeszcze nie doczytałem). Pani na infolini informuje, że mogę sobie zrobić z urządzeniem co chcę Smile (oczywista oczywistość).

Urządzenie - wiadomo super. Ale podejście do klienta (nie mówię o przedstawicielu, tylko o firmie) jest w tym wypadku nie fair. Jeśli firma zmienia model raz na 10 lat, to zapowiedź tego powinna się pojawić, jeśli nie oficjalnie to poprzez przedstawicieli.

Jedno wiem na pewno. Tak pozostawiona sprawa, z mojej strony przy każdej okazji jak ktoś wspomni thermomixa, będzie skutkować uczuciem, że zostałęm oszukany.

PS. To nie jest telefon za 500 zł, żeby przejść nad tym tak o.

Pozdrawiam.


Droga "Usso77".

TM 31 był sprzedawany na umowę kontyngentową (TM 31 od reki dla klienta) do 16 sierpnia. Od 17 sierpnia przedstawiciele mieli obowiązek spisywać tylko zamówienia A  (TM31 dostarcza kurier firmy Vorwerk).  Do 21 sierpnia była promocja gdzie dodatkow do TM 31 był ręczny odkurzacz Kobold.

Jeżeli klient podpisał zamówienie A w sierpniu to miał możliwość we wrzśniu wybrania czy chce poprzedni model (TM 31) czy dopłaca do nowego modelu TM 5. Dlatgo firma Vorwerk mówiła, że zamówienia A z sierpnia będą realizowane dopiero po 5 września.

Jeżeli w Twoim przypadku było inaczej to sprawę zawalił przedstawiciel.

 

 

Ja osobiście uważam, że TM 31 jest dla profesjonalistów, osób które korzystają z TM jak z przedłużenia własnej wyobraźni (rąk, itp). TM 5 jest fajny, jednak bardzo wprawnego urzytkownika, zastosowane rozwiązania mogą spowalniać.


Zgadzam się z Tobą, ainka88, powinniśmy się cieszyć z tego, co mamy. Niektórzy mogą tylko pomarzyć o Thermomixie.

Znam takich, co mają model TM21 i za żadne skarby nie chcą go zmieniać. Osobiście TM31 uważam za doskonały Smile

Co do najnowszego TM5 - gdyby ktokolwiek z Was zainteresował się bardziej firmą Vorwerk i Thermomixami byc może wyszperałby informację, że nowe modele tych urządzeń pojawiały się średnio co 10 lat...

 

 

 

Mańka - najpiękniejsza z całej wsi Smile


Starszy model (TM31) został sprzedawany promocyjnie: najpierw z 3 książkami, później kredyt 0%, znowu 5 książek, a na koniec dodatkowo odkurzacz aż do wyczerpania zapasów TM31. Czyli podobnie jak przy sprzedaży samochodów: klima gratis, opony zimowe w cenie itp.

I nie pokazuj mi więcej języka !!


Ja tam czekam aż za może niecałe 10 lat znowu wejdzie jakaś super ektra kosmiczna wersja thermomixu i wtedy on bedzie mój a na razie mam niecałe pół roku TM 31 i jestem bardzo z niego zadowolona Smile cóż zrobić wszystko idzie do przodu . Ja się cieszę że wogóle mam TM większość ludzi może tylko pomarzyć o nim Smile Nie narzekajmy cieszmy się z tego co mamy :) 


Witam.

Ja nabyłam termomix pod koniec lipca i jestem bardzo zła że nikt nic nie powiedział, że będzie nowy model! Poczekałabym bo wolałabym nowy model! Po prostu lubię być świadoma tego co kupuję i mieć gwarancję że dokonałam właściwego wyboru za właściwą cenę ! A tutaj niestety nie miałam sznsy wyboru czy chcę starszy model za niższą cenę i z super dodatkami czy nowy droższy!!!! Żyjemy w czsach gdzie klient decyduję co dla niego dobre , a co nie!

Nie ładnie ze strony firmy....

 


To nie dość, że klienci mogą czuć się wykiwani, to w dodatku przedstawiciele również! Taka polityka firmy to brak zaufania czy chęć zysku? Bo przywołany w komentarzach niżej I Phone zapowiedział kilka miesięcy wcześniej, że wejdzie nowy model, choć ryzykował spadkiem zysków ze sprzedaży dotychczasowego modelu. Firma Vorwerk widać wolała nie ryzykować, zysk okazał się ważniejszy niż zaufanie klientów i przedstawicieli - a to przecież w dużej mierze dzięki przedstawicielom "biznes się kręci"! NIESMAK POZOSTAJE...


Nowy model Thermomixa został wprowadzony 5 wrześńia 2014 na całym swiecie w tym samym momencie. Wtedy też została przekazana informacja o wdrożeniu TM5, również wtedy dowiedzieli się o tym przedstawiciele.

Pozdrawiam Mixi


Użytkuję TM31 od ponad roku i jestem zadowolona. Obawiam się, żeim więcej elektroniki tym gorzej...tak samo jak z samochodami...telefonami itp.

Ale gdybym dostała starszego Thermomixa na miesiąc przed wypuszczneiem nowego po prostu czułabym się wykiwana.

I to nieprawda , że nikt nic nie wiedział, bo juz w MAJU! koleżanka mówiła mi , że słyszała o nowym modelu, choc informacji w sieci nie znalazłam. !! Jak sie z nią zobaczę to podpytam skąd wiedziała.

Nie wierzę wiec, że nikt o niczym pojęcia nie miał.

Nieładnie.

Moim zdaniem bardzo nieładnie.

 


Zuza14 - tak sądziłam, że o to Wam chodzi. Dlatego pozwoliłam sobie na wpis w tym wątku, bo osobiście mnie to nie dotyczy, ja swój TM kupiłam w 2005 roku - właśnie jako nowy model.

Myślę, że tytuł wątku to tak trochę "po bandzie", raczej bardziej pasowało by określenie "niesmak" jak "oszustwo", bo chyba nikt nie mówił, że to najnowszy model i dłuuuugo lepszego nie będzie.

Widocznie taka jest polityka firmy, że "wyciąga królika z rękawa", ale na to nikt nie ma wpływu.

 

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Dokładnie i chyba o to właśnie nam wszystkim chodzi. Wink


W USA zakończyła się konferencja, na której Apple zaprezentował swe najnowsze produkty. Zobaczyliśmy m. in. iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus. Ale zapowiedź była już conajmniej pół roku wcześniej.

Osobiście nie lubię takich "niespodzianek". 

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Ja swojego TM31 nie zamienię na żaden inny jest "domownikiem" i tego żaden nowy model nie zmieni .Moje dzieci miały kupić TM31 ale jak go nie ma to kupią TM5 tyle ,że drożej i mają nadzieję ,że chociaż naszpikowany elektroniką będzie równie nie do zdarcia jak jego poprzednik

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Kochani klienci... jesteście w posiadaniu SUPER SPRZĘTU jakim jest Thermomix... cieszcie się tym i nie psujcie sobie i innym niepotrzebnie nerwów Smile Nie warto. Nikt was nie oszukał....ja jestem posiadaczką TM31 od 2009r  i zawsze był dla mnie super pomocnikiem i będzie nadal do końca swoich dni. 

Czy jak pojawia się nowy model komputera...samochodu...czy też tak wszyscy rozpaczają Smile Nikt nikogo nie uprzedza...takie jest życie.

Pozdrawiam i życzę miłego gotowania


Ja bynajmniej nie mam żalu do przedstawicieli bardziej do firmy... Aw


Termomix, mam od 17 lat, nie wyobrażam sobie kuchni bez niego. Niektóre komentarze uważam za niesprawiedliwe, wobec grona uczciwych i porządnych przedstawicieli. O nowym modelu dowiedziałam sie dopiero od mamy, która cała podekscytowana oświadczyla mi, że poczyniła zakup TM5, właśnie na kongresie w Poznaniu. Od soboty, śni mi sie nowiutki model, ale cóż począć z obecnym?pozostaje tylko sprzedać i dołożyć różnicę do nowego.

Do wszystkich rozgoryczonych-gdyby przedstawiciele wiedzieli o nowym modelu, to nie sądzę, aby mama mi nie powiedziała dajmy na to miesiąc wcześniej, powiedziała by, bo to dobra mama.


jestem zadowolona z zakupu ale powiem szczerze ze wolalabym nowy model. Nie ladnie ze strony firmy ze nie poinformowała o tym, iz bedzie nowy model. napewno ja juz nie polece  NIKOMU KUPNA. A thermomix kupiłam 25 siepnia.


Ja mówię o wyprzedaży aut z salonu a nie starych z allegro .


Zuza14, teraz też można kupić taniej - na allegro jest zatrzęsienie tm31... Tylko, czy nie dostanie się bubla? No i gwarancja żadna... Identycznie, jak z autami: nie wiesz, czy licznik nie był kręcony...

pozdrawiam Smile

Mańka - najpiękniejsza z całej wsi Smile