Forum ZAPRASZAM UŻYTKOWNIKÓW TM



18 odpowiedzi | Ostatni wpis

Przejrzałam pobieżnie przepis z Twojego linka. Kochana, nie rób z torebkowych zup.Poczytaj co tam w nich "siedzi". Po co masz Thermomix? Równie dobrze i smacznie ugotujesz z naszego , termomiksowego przepisu, z książki ABC lub nośnika. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Nie wyobrażam sobie Świąt Wielkanocnych bez esencjonalnego żuru... W tym roku planuję go przygotować z tego przepisu: http://www.przepisy.pl/przepis/zurek-na-wedzonce. Czy ktoś przygotowywał go w podobny sposób?


Haniu tak skrótem napisałam :D  Barszcz chrzanowy to po prostu barszcz biały (u nas raczej żurek bo z żurem zakiszonym z mąki żytniej) gotowany na wędzonce z dodatkiem chrzanu (dosyć dużo bo jest dobrze wyczuwalny w smaku). W tym roku nagotowałam cały sagan! Bigsmile   Wczoraj kończyliśmy   Tongue    

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Elu co to jest barszcz chrzanowy? Shock Za przypomnienie pasztetu dziękuję jakoś mi umknął w ciągu roku go spróbuje Cooking  1

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Na naszym świątecznym stole jako portawa rodzinna od 18 lat króluje "Wielkanocny pasztet po królewsku". Chyba nikt nie wyobraża sobie świątecznego, niedzielnego śniadania bez tej potrawy. Najpierw jest barszcz chrzanowy a po nim ten pasztet. Love    Dopiero potem są jedzone inne mięsa uparowane na Varomie, jajka z różnymi farszami, sałatki...

Następny pasztet będzie za rok!

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


moj tesc uwielbia makowiec... wiec zrobilam na wielkanoc - w koncu snieg za oknem, to i makowiec moze byc na wielkanoc,nie? :P

i wiecie co? jak przypomne sobie, ile czasu kiedys zajmowalo mielenie maku (maszynka, kilka razy mielenie, trzymanie stolu,do ktorego byla przyczepiona maszynka - zwlaszcza przy pierwszym mieleniu)... o zgrozo!

a teraz? minuta!!! <3 jak ja moglam zyc bez TM??!! NO JAK?!


No i już po świętach. Co zrobiłaś markra? Wypróbowałas coś nowego? 

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Markra to mięska zrób na parze ,na waromie ,zobaczysz że innego już nie będziesz chciała :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Witajcie jestem tu nowa. Nie ukrywam tez szukam pomysłów na szybkie dania Wielkanocne przerobione na thermomix. W nowej książeczce na Wielkanoc sporo jest rzeczy. A moje stałe menu to barszcz biały chrzanowy, pieczona kaczka z jabłkami i jakies pieczone mieska typu karkówka , klops z jajkiem, koniecznie sałatka jarzynowa i ćwikła.  Babki piaskowa i cytrynowa oraz odswiętnie tort zydowski który uwielbia cała moja rodzina.

markra


teraz już wiem - wypróbowałam przed świętami, zrobiłam wczoraj - zniknęła w całości. Coś czuję, że będzie hitem w tym roku Smile


Natalio rolada szpinakowa jest bardzo smaczna i ładnie wygląda na pólmisku Smile Polecam Love


nathalie_m wrote:

ja jeszcze zrobię roladę szpinakową z łososiem - wygląda obłędnie,a połączenie smakowe musi być wyśmienite Smile

Witaj nathalie_m,

rolada, to bardzo dobry wybór na świąteczny stół, do tego proponujemy własny wyrób piekarniczy: pyszną ciabattę z książki Kuchnia Śródziemnomorska Smile

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


ja jeszcze zrobię roladę szpinakową z łososiem - wygląda obłędnie,a połączenie smakowe musi być wyśmienite Smile


No, no ... babeczki z kremem i owocami... hmhm aż mi przyszła ochota i może jutro zrobie.

A na świeta myślałam o makowcu i mazurku. Jestem ciekawa smaku mazurka, nie pamietam czy jadłam, a moze jadłam i nie wiedziałam, ze to mazurek. Chcę spróbowac i zrobić. Jeszcze nie bardzo wiem jaki ale mamy jeszcze troszke czasu. Dziś widziałąm sałatkę jarzynową robiąną w TM i też pokusze sie o taką odmianę tradycyjnej. I jajka faszerowane plus do tego moze jakiś sos majonezowy lub tatarski żeby sobie w nim leżały z zieleninką.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


No, no ... babeczki z kremem i owocami... hmhm aż mi przyszła ochota i może jutro zrobie.

A na świeta myślałam o makowcu i mazurku. Jestem ciekawa smaku mazurka, nie pamietam czy jadłam, a moze jadłam i nie wiedziałam, ze to mazurek. Chcę spróbowac i zrobić. Jeszcze nie bardzo wiem jaki ale mamy jeszcze troszke czasu. Dziś widziałąm sałatkę jarzynową robiąną w TM i też pokusze sie o taką odmianę tradycyjnej. I jajka faszerowane plus do tego moze jakiś sos majonezowy lub tatarski żeby sobie w nim leżały z zieleninką.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


dołączam się - będę przygotowywać święta dla 12 osób, więc chętnie zapoznam się z pomysłami.

Sama przygotowuję zwykle żurek z kiełbaską, jajka faszerowane na różne sposoby, szyneczki zawijane z nadzieniem (chrzanowy serek lub żółtko, majonez, podduszone pieczarki z cebulką i natką pietruszki - taki sam farsz daję do jajek), sernik chałwowy (jest na przepisowni w moich przepisach), jest zawsze jakaś karkówka pieczona, boczek... i babeczki z kremem i owocami - hit dla dzieciaków (i nie tylko:P)


Witam

Postanowiłam tu założyć temat, chociaż tak naprawdę jest to rozwinięcie tematu w dziale SPECJALNE OKAZJE podtytuł WIELKANOC 2015

No więc, Drodzy Użytkownicy TM, nowi i ci już z doświadczeniem, mam prośbę. Chcę poznać Wasze menu jakie przygotowujecie na Wielkanoć. I nie chodzi mi tylko o menu przy użyciu TM, ale również takie jak robicie czy robiliscie bez tego urządzenia. To dość populany wątek i liczę na liczne wpisy. Może ktoś doświadczony pomoże nam przerobić przepis na TM. I juz mamy szybciej i zabawniej. Nieukrywam, ze liczę na wpisy wegetarian. Jak robicie żurek??? pasztet??? A moze ktoś robi "szynkę" wegetariańską?? Już Gabi podpowiedziała mi kilka pomysłów ale temat wciaż swieży.

Zapraszam do wymiany zdań i podzielenia sie z menu.

Frażka

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.