Forum Witam serdecznie



19 odpowiedzi | Ostatni wpis

Pippi wielkie dzięki Wink Mleczko bardzo smakuje moim szkrabom Bigsmile

[size= medium]Przekaż 1% dla mojej córki OLI podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"[/size]


Ańćka spróbuj jeszcze mleko migdałowe - przepis był w newsletterze nr 20. https://thermomix.vorwerk.com/pl/opieka-posprzedazowa/newsletter/

Archiwum newsletterów też tam jest ale pewnie ten ostani numer z mlekiem będzie dodany jakoś w połowie listopada (możesz też zaprenumerować nowe).


Swietnie, a mleko z mieta jest super, szczegòlnie latem, na ugaszenie pragnienia Bigsmile Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Super :D no tak TM daje nam różne mozliwości i jak spróbujemy coś zrobic to potem się okazuje, że kupne potrawy już nie są takie smaczne jak wykonane samemu :D tylko tak dalej :D pozdrawiam serdecznie :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Ostatnio skorzystałam z przepisu jak zrobić mleko sojowe i co z tego wyszło?? Moja córcia zakazała kupowania mleka sojowego i oświadczyła, że teraz to tylko pije mleko sojowe z TM Bigsmile

Z przepisu podstawowego "wyczarowałam" mleko czekoladowe, jagodowe (waniliowe to chyba nie trzeba pisać Smile ) i o zgrozo na życzenie Olci miętowe - podobno najlepsze do picia przez słomkę.

 

 

[size= medium]Przekaż 1% dla mojej córki OLI podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"[/size]


Smile Witaj Ańćka super z Ciebie Mamusia i kuchareczka Love   Cooking  1   Cooking  10 Serdecznie pozdrawiam i życzę owocnej inspiracji z TM Love


Super Ańćka, ze TM cię wciągnął. To naprawdę uzależnia :D ja sama mam alergię pokarmową, więc wiem jak trzeba kombinować, na szczęście mleko mogę. Tutaj znajdziesz mnóstwo inspiracji a wiele produktów można zastąpić innymi Smile tak więc powodzenia życzę i zdrówka dla twoich pociech :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Gabi49 masz rację przepisownia wciąga. Wczoraj córka znalazła przepis na kopytka, które oczywiście zrobiłam - rodzinka zachwycona. Dzisiaj Cooking  7 chlebek i bułeczki. Jak tak dalej pójdzie to nie wiem kto to wszystko będzie zjadał Smile

[size= medium]Przekaż 1% dla mojej córki OLI podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"[/size]


Smile Próbuj. Zobacz ile tam rodzajów mleka!  Zdziwisz się! Kobiety sobie radzą z tymi wszystkimi alergiami. Powiem Ci jednak, że to wszystko skutki przeładowania naszych produktów chemią. Juz wielokrotnie znajomi mojej córki z alergicznymi dziećmi , pojechawszy np. do Bułgarii lub Chorwacji, gdzie jeszcze ta cholerna chemia nie dotarła, stwierdzili, że dzieci maja piękną skórę i żadnych objawów alergicznych.Powrót do Polski i powrót do alergii. Coś w tym jest! Tak więc używaj jak najwięcej TM, bo to przynajmniej w części eliminuje chemiczne dodatki do pożywienia. Ja już chleba nie kupuję w sklepie, piekę sama, bułeczki też , masełko itd. Wprawdzie alergii nie mam , ale  zdrowie trzeba sznować w każdym wieku.Moja zapracowana córka też zaczyna się do tego przekonywać, też ma w domu alergików.  

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


GaBi nicka takiego używam od wielu lat, na wszystkich forach, gdzie biorę udział w dyskusjach zawsze występuję pod pseudo. Ańćk - to taki znak identyfikacyjny Bigsmile

Dzięki za wskazówkę, zaraz zajrzę na "ALERGIE". A tak na marginesie to podjęłam próbę zrobienia mleka sojowego o smaku waniliowym (przepis z forum). Ciekawe co wyjdzie i czy dzeciaki go polubią Wink

[size= medium]Przekaż 1% dla mojej córki OLI podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"[/size]


Ańćka, ależ wymysliłaś swoje pseudo, wejdż w temat " ALERGIE" na tym forum, jest dużo przepisów dla alergików. Wydaje mi się , że znajdziesz też dla swoich dzieciaków odpowiednie. Zapraszamy

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Jest mi niezmiernie miło dołączyć do tak przesympatycznego i miłego grona.

... moja córka jest uczulona na kurczaka (inny drób nie), żyto oraz ma całkowitą nietolerancję mleka pochodzenia zwierzęcego i jego pochodne i to jest dla niej najbardziej uciążliwe. Uczulenie jest tak duże, że doprowadziło do zmian na dwunastnicy. Od 2,5 lat na diecie, zmiany cofają się i w okresie ostatnich 2 lat ani jednego ataku astmy. Synek Tomaszek (5 lat) ma alergię na mleko krowie.

Jeśli chodzi o pokaz, prowadził go bardzo sympatyczny pan. Przygotował bułeczki, sok z jabłka oraz zupę z zielonego ogórka z serkiem topionym. Wszystko było pyszne i przedstawione w ciekawy sposób. Tylko sytuacja, kiedy to prowadzący, mimo że został uprzedzony o alergii dzieci, koniecznie chciał aby tej zupki spróbowały "bo taka dobra", mocno mnie zdenerwowała (dla córki spożycie, w tej chwili, nawet odrobiny mleka powoduje bardzo silny ból brzucha i wymioty). Na szczęści wszystko zakończyło się ze zrozumnieniem ze strony prowadzącego no i co naważnejsze zakupem TM Smile

[size= medium]Przekaż 1% dla mojej córki OLI podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"[/size]


Party Love Witaj Ańćka wśród fanek i fanów  TM!  Świetnie zaczęłaś, tempo rewelacyjne. Zaglądaj tu często, bo przepisownia ma niesamowitą siłe inspiracji. Pomysłów Ci tutaj co nie miara! Braknie Ci czasu, żeby je zrealizować!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witaj :D oj fajnie że nas znalazłaś :D napewno będziesz często tutaj zaglądać przepisownia ma to do siebie, że uzależnia a praca z TM to sama przyjemność :D zawsze jesteśmy na posterunku, pomożemy jak trzeba i uśmiech prześlemy w pochmurny dzień :D pozdrawiam serdecznie i życzę milej i smacznej zabawy z TM :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Polecam również warsztaty kulinarne:) jeżeli chciałabyś dowiedzieć się jeszcze więcej o gotowaniu w Thermomixie Smile gratuluję pierwszych przepisów!

Pozdrawiam Mixi


Witaj Party Party Party   Ela ma racje, to samo chcialam napisac. Na prezentacji przedstawiciel powinien udzielic tych informacji . I ja sie ciesze , ze TM poszedl od razu w ruch Bigsmile :bigsmile:  Tak powinno byc Wink Cooking  6 Cooking  7 Cooking  1 . Opròcz przepisòw, znajdziesz tu i nas.... "kumoszki" Wink ;)  Pomozemy, poradzimy, pogadamy.... Jest fajnie Bigsmile Bigsmile Przepisownia, zas, opiekuje sie nasza Mixi Smile :)  Jak juz wspomniala Ela, napisz cos wiecej na temat alergii, przepisy sie znajda :)  Jeszcze raz witam i serdecznie pozdrawiam Bigsmile   Czasem pomylki wychodza na korzysc Wink Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Witaj Ańćka  Smile  Dobrze, że do nas trafiłaś. Na pokazie zorganizowanym przez Twojego męża powinien o tej stronie powiedzieć Przedstawiciel handlowy, który Wam to urządzenie sprzedał, a najlepiej zapisać obok swoich danych kontaktowych. Jest jeszcze jedna strona: www.thermomix.pl na której możesz zapronumerować newsletter. Są w nim różne ciekawostki, nowe przepisy, informacje o książkach i Warsztatach kulunarnych w Twoim Okręgu... i wiele innych.

Cieszę się, że przez 4 dni tyle zrobiłaś a córka na pewno jest szczęśliwa, że może Ci pomagać. Napisz coś więcej o tych alergiach dzieci, może będę Ci mogła podać kilka przepisów dla nich  Smile  Pozdrawiam serdecznie -Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witam wszystkich użytkowników TM. Choć urządzenie to znałam od dawna przerażała mnie jego cena. TM dostałam w prezęcie od męża, po tym jak zjadł placki ziemniaczane przygotowane w TM u mojego brata. W przeciągu kilku dni zorganizował prezentację i od 4 dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem "robocika". Zdążyłam w tym czasie, wraz z 12 letnią córką, ugotować zupę-krem kalafiorowy, placki ziemniaczane, upiec 3 razy bułki, zrobić sok pomidorowy i kubusiowy, masło orzechowe oraz trochę poeksperymentować z surówkami. Na tę stronę trafiłam z przypadku, szukając przepisu na mleko sojowe (córka alergik, synek też) i jestem bardzo miło zaskoczona że jest takie forum. Mam nadzieję że znajdę wiele ciekawych i smacznych przepisów dla wybrednych alergików ale nie tylko.

 

[size= medium]Przekaż 1% dla mojej córki OLI podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"[/size]