Forum Waga



28 odpowiedzi | Ostatni wpis

Olu, TM31 a także TM5 posiadają po 3 nóżki: dwie z tyłu i jedna z przodu, po środku. Trudno by było zgubić dwie nóżki na raz. Nie rozumiem jak może Ci się urządzenie bujać na boki??? Od prawie 7 lat mam TM31 i nie pamiętam, żeby mni się kiedykolwiek "bujało".

Może pomocna będzie rada: przetrzyj nóżki wilgotną ściereczką i postaw na suchym i czystym blacie. Ja robię w ten sposób i one się "przyssą" do podłoża i TM nie perzesuwa się podczas miksowania na najwyższych obrotrach.

Pozdrawiam, Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Proszę Was o pomoc. Mam Thermomixa Tm31 czy on od spodu posiada 2 nóżki z tyłu i 3 z przodu? Bo wydaje mi się z zgubiłam dwie nóżki z przodu mam tylko jedną, a thermomix buja mi się na boki. Proszę o odpowiedź.


Proszę Was o pomoc. Mam Thermomixa Tm31 czy on od spodu posiada 2 nóżki z tyłu i 3 z przodu? Bo wydaje mi się z zgubiłam dwie nóżki z przodu mam tylko jedną, a thermomix buja mi się na boki. Proszę o odpowiedź.


taak Smile To było chyba we wrześniu 2012 Smile Waga śmiga od tej pory Smile

pandziksa


czyli już wszystko w porządku z wagą? Smile

Pozdrawiam Mixi


ups drugi raz Aw

pandziksa


Miałam zepsutą wagę ale przyjechał pan z serwisu i naprawił. Wazyła jak jej sie chciało. Problem był prawdopodobnie w płycie głównej gdyż serwisant miał problem z połączeniem. Po wymianie wszystko gra i buczy Smile

pandziksa


bardzo ważne jest, żeby wciskając przycisk wagi wciskać go jednym palcem, innymi nie dotykając termomixa, niektórzy palcami wskazujacym i środkowym dotykaja obudowy, a wciskają przycisk kciukiem, wtedy waga się wyzeruje, ale nie bedzie dobrze ważyć. Nie nalezy też, wączając przycisk wagi jednym palcem drugą ręką przytrzymywać termomixa. Zwróciła mi na to uwagę doświadczona przedstawicielka firmy


A czy macie sytuacje, że waga sama przełącza się na czas? Bywa często, że coś wrzucam-np. obrane jabłka-a nagle wyswietla mi się czas-i cała robota zaczyna się od początku...To normalne? Nnie można sobie zrobić przerwy w gotowaniu, bo waga "znika"?


katdud71 wrote:

witam

mam wrażenie że moja waga nie wazy dobrze , jeżeli chodzi o bardzo małe ilości i chyba tak było od pooczątku używam od rroku czy ktoś też ma albo miłą taki problem?

dzieki za odpowiedzi Cooking  6

witam.Thermomix lubi mieć czyste nóżki.Połóż do "na pleckach" i bardzo dokładnie wyczyść trzy nóżki które ma pod spodem. Następnie ustaw go we włsściwej pozycji i wyzeruj wagę. Zważ miarkę.Powinna ważyć 25 - 30 gr.

Na pewno będzie wszystko ok. Powodzenia .

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu nóżek.


wydaje mi sie ze tych urzadzeniach wagi cos szwankuja ,cos z nimi jest nie tak


Tez mam klopoty z waga ,ale jak wyszyscilismy nozki ,zaczela juz dobrze wazyc,ale pewna na nia nie jestem do konca


Moja waga też coś ''skacze'' jak ją włącze to waży chyba powietrze. Sprawdzałam niczego nie dotyka, kabel ok, pod TM czysto , nóżki umyte(czasami na okruchach jakiś stoi) . Mam zaprzyjaźnionych przedstawicieli i chciałam im to pokazać jak przyjechali na prezentację, ale waga ozdrowiała...... ale teraz znowu troche szaleje:(


Moja waga waży prawidlowo Smile Jeszcze raz dziękuję za podpowiedż Love   Serdecznie pozdrawiam Love Bigsmile


I? Waga w porządku?

Maks21


 Dziękuję Maksiu Smile Zaraz sprawdzę swoją wagę. Pozdrawiam serdecznie Smile


Jeśli miarka waży 25 g to znaczy, że waga dobrze waży. W przypadku drożdży - kostka 100g - odmiezr nożem 1/5 i wrzuc na raz, chcwile odczekaj i powinno byc dobrze. Przy małych ilościach trzeba wrzucać/wlewać zdecydowanym ruchem,

Maks21


Smile Katdud71 czy podzielisz się z nami wiadomością jaka byla przyczyna ze twoja waga żle ważyła?Twoje doświadczenie z wagą może być nam pomocne :)  Pozdrawiam serdecznie Smile


ja pisałem o niedbalstwie ale nie twoim tylko moim

pytałaś o przypadki ze złym ważeniem,to opisałem moje "doświadczenia"

z wagą

nie sądziłem że zadając pytanie na forum  oczekujesz odpowiedzi że masz

'zanieś robota do serwisu"

Puzzled


Dzieki za informacje , tez tak myślę że może być  zepsuta ale chciałam się włąśnie dowiedzieć czy ktoś też miał taki przypadek ,Teraz mnie to utwierdziło a nie jak inni pisali ze nie dbalstwo itp.

dzieki

pozdrawiam

katdud71


Witam,

moja szwagierka miała zepsutą wagę a okazało się to dopiero przy robieniu dżemu malinowego, ktory wyszedł kwaśny. Może najlepej będzie skontaktowac się z serwisem

pozdrawiam

xxkasiekkxx


Mała ilość dla mnie to właśnie 5 ,10 gram ,jak piękę chleb to mam dać 20 gram drożdży i raz dodaje i więcej musze dać  a raz mniej , poza tym sprawdziłam na kilogramie cukru i nigdy nie ma że jest kilo tylko mniej , teraz wiem dlaczego te chleby tak mi rosną bo zawsze za duzo drożdzy daje ale nauczyłam się z tym gotować nie wszystko musi być tak dokładnie a jeżeli chodzi o kabel czy kopystkę to ja nie mam takiego problemu i nigdy kopystki nie opieram ani kabela też nie mam pod spodem.

ale dzieki za informację

katdud71


Co to są małe ilości dla Ciebie?

waga jest ustawiona na minimum 5g czyli mała łyzeczka cukru Smile ja miałem też ten problem ale wynikał z mojego niedbalstwa

bo urządzenie mam na stole i do pracy sobie go przysuwam i nie zauważyłem że kabel jest pod urządzeniem co powodowało błędne odczyty oraz to że kopystkę zostawiałem w uchwycie a ona opierała się o korpus urządzenia.Eliminując te błędy T-mix  zważy mi łyżeczkę cukru wsypaną na talerzyk około 5 g.Piszę około bo chyba do 100g ma podziałkę co 5 gram    a powyżej 100g co 10gram

Cooking  1

 


Dzieki ale raczej stosuje te zasady , pewnie taki urok

katdud71


witam

kabel nie moze byc też naciągniet bo wtedy tez zle wazy pozdrawiam


Waga waży od 5 gramów, mniejszych iliści nie zważysz. Pamiętaj też żeby w trakcie ważenia thermomix stał równo, nie dotykaj urządzenia.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


witam

mam wrażenie że moja waga nie wazy dobrze , jeżeli chodzi o bardzo małe ilości i chyba tak było od pooczątku używam od rroku czy ktoś też ma albo miłą taki problem?

dzieki za odpowiedzi Cooking  6

katdud71