Forum Sympatyczny sondaz

30 odpowiedzi | Ostatni wpis

@anusia2004 i jak idzie Ci gotowanie w urządzeniu Thermomix®? Czy masz już swoje ulubione przepisy? Smile

Pozdrawiam Mixi

witam wszystkich moja przygoda z Termomixem trwa pół roku zaczęłam od zupy pomidorowej i ogórkowej, najbardziej wszystkim smakuja danie na pazre i sosy kremwe. dzisiaj po raz pierwszy robie gofry czy ktoś ma niezawodny super przepis.

Smile ZDROWYCH POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Ja uwielbiam gotować oraz spotykać się ze znajomymi w kawiarni i milo spędzać czas.

A moją pierwszą potrawą przygotowaną w thermomixie jak dobrze pamiętam była zupa ogórkowa - która polecam pycha ( przepis w książce Kulinarn ABC) odrazu tego samego dnia poleciała karkówka po karkonosku, Cooking  1 a nastpnego dnia zupa z buraczków, masło, chałka, ryba na parze z ryżem i warzywami, druga chałka( pierwszą zrobiłam dla rodziców) i sałatkę z brokół i jajko. I stwierdziłam, że pan na prezentacji mówił, że to duża oszczędność finansowa,bo możena zaplanować grafik itp itd. I pamietam jak się śmiałam, że to nie dotyczy pierwszego miesiąca użytkowania thermomixu Wink W pierwszy miesiącu co najwyżej to można zbankrutować na zakupach i zaokrąglić się tu i ówdzie ;D O ile się lubi gotować oczywiście Wink Ale ogólnie nie jest tak strasznie hihi WinkBigsmile

„Cokolwiek chcesz zrobić, o czymkolwiek marzysz - zacznij teraz! 

Witam serdecznie,

Temat stary, ale wyciągam. Następnego dnia po zakupie TM dzieciaki zaczęły od zrobienia oczywiście sorbetu truskawkowego. Była to ich pierwsza myśl tego dnia, jeszcze w pidżamkach Wink

Ja natomiast poszłam w grzyby: zrobiłam krem z pieczarek i tagiatelle z borowikami. Pycha!

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim udanego tygodnia!

z termosiem nie może być inaczej Love

Kazdy inaczej zaczal Bigsmile   Kto ze "strachem", kto bez, inne potrawy, fajna sprawa BigsmileWink ;)  Wynik zawsze ten sam - wszyscy zadowoleni BigsmileBigsmileLove

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni SmileSmileWink                            

Pierwszą potrawą mojego męża były placki ziemniaczane Smile Ja z mamą zaczęłyśmy od wypieków - bułeczki, paluchy...

Jestem Agata Smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Antoine de Saint-Exupéry

Love Gabrysiu, dziękuję Love :love:  Love

Grażynko,  w podobny sposób zachowuje się Twoja kolezanka,  Irenka. Musisz ją  "natchnąć" wiarą  w siebie i możliwości termosia. Ona się go boi. Natomiast córka ostro walczy. BigsmileWink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"

Musiał odżyć Smile veronico bo jest fajny i fajnie się pisze te swoje pierwsze poczynania jakie były z TM i potem jeszcze przyjemniej się to wszystko czyta Bigsmile oby było więcej chętnych do podzielenia się swoim pierwszym wyczynem

Ja jako pierwsze zrobiłam sok kubuś Smile , który rozdawałam później rodzinie i znajomym Bigsmile ale się cieszyłam , że miałam sok własnej roboty  Love

:DJa widziałam tm u mojej przyjaciólki i jak ja jej zazdrościłam (miała tm21)bo gabaryty tego cuda były za duże do mojej mikroskopijnej kuchni,gdzie liczą się cm.W sierpniu 2012 r jak byliśmy zwyczajowo w Świnoujściu przyjaciółka mówi chodź do nas jest pokaz ,jak zobaczyłam tm31,jedno spojrzenie na męża i już wiedziałam jest mój.Czekałam ze spakowanym sprzętem do powrotu do domu ,a potem najpierw się bałam potem zaczęłam od soków,koktajli i innych napojów .Potem już praca z książką i powoli dopracowywanie przepisów np chlebek potrzebował około3m-ce ,żeby nas zadowolił.Syn też jest zakochany i tm i napewno sobie go sprawi .Ja bez niego nie wyobrażam sobie teraz swojej kuchni i to nic ,że coś nie wyjdzie poprawka i wychodzi Tongue

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               

Dziewczynki, temat odzyl BigsmileBigsmileBigsmile   Moze jeszcze ktos sie podzieli "pierwszymi krokami" ? Bedzie milo Bigsmile :bigsmile:  Milego dnia zycze wszystkim BigsmileBigsmileBigsmileLove

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni SmileSmileWink                            

Love Przyjaciele naszego syna (małżeństwo) zaprosili mnie i męża na weekend na wieś, na swoje "Ranczo". Przez 2 dni "małymi kroczkami" zaprezentowali nam możliwości Termosia, piliśmy sok z pietruszki,pomidorowy,  kawę capucino, zupę krem z pieczarek, lody. Moi panowie zakochali się natychmiast w TM BigsmileBigsmile Syn zorganizował prezentaje i ja i synowa otrzymałyśmy prezent od naszych mężów BigsmileBigsmile Młodzi odrazu używali TM,ja natomiast 2 tygodnie "chodziłam" wkolo "pudła" i bałam się go rozpakować J)  zaproszono mnie na drugi pokaz i wtedy dowiedziałam się, że nic nie może się popsuć i urządzenie jest bezpieczne Bigsmile Wrócilam do domu i rozpakowałam TM, a na drugi dzień upiekłam chleb i bułki oczywiście przy pomocy książki. zaczęłam chodzić na warsztaty, nabrałam odwagi i  dzisiaj się śmieję z mojego "strachu" :D Bigsmile :love:  i za żadne pieniądze nie oddam Mojego Przyjaciela Love

Oooo! Pamietam, ze pierwsze co zrobilismy to byla kawa cappucino i zupa z zielonego ogorka! I oczywiscie pyyysznyyy sorbet truskawkowy!!! :D

Hm moje pierwsze wyroby z TM to było powtórzenie wszystkiego co było na prezentacji bo to już widziałam,próbowałam i wydawało mi się że te przepisy mogę wykonać a potem szalałam z ketchupem i kubusiem parę dni Love

Dzięki Vera za słowa otuchy. Ja nie roztkliwiam się nad sobą, ale idę dalej , chociaz się potrafię złościć sama na siebie. Najwazniejsze w naszym fachu, to nie tracić entuzjazmu! ?On się udziela ludziom.:)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"

Najwazniejsze Gabi, to nie poddawac sie i isc do przodu:) Smile :)  Nawet jak wiatr wieje w oczy. Dzien, taki jak twòj, zdarza sie wszystkim, niestety:( . Glowa do gòry;) Wink . Zajrze napewno na "Wspòlpraca... ", obiecuje:) SmileSmile

Vernica, brawo! Rozhuśtałaś tę naszą polską pe=rzepisownię. Przynajmniej coś się dzieje.  zajrzyj jszcze na forum w temacie " współpraca z Vorwerk" . Dziś mam "doła" W prawie ostatniej chwili klientka odwołała mi prezentację. Momentami mam dość!:((

GaBi

Fajnie sobie przypomniec czasem, jak to sie zaczynalo, prawda Bigsmile   ??? Mozna sie posmiac i jeszcze raz zdecydowanie stwierdzic, ze TM to super Cooking  1 , przyjaciel i czlonek rodziny;) . CZEKAM-Y NA DALSZE WYPOWIEDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Milego dnia i milej zabawy z naszym przyjacielem;) WinkWink

placki Cooking  10

Na początku Tm miała moja Mamcia i gotowała w nim różne potrawy, organizowała też pokazy u siebie i zarażała innych TM-manią :)  ja się już wtedy w nim zakochałam ale jako młoda osoba nie miałam funduszy na zakup, tym bardziej że szykowaliśmy z moim chłopakiem ślub.

Mamcia zrobiła nam najwspanialszy prezent na ślub - nasz własny TM i tak od 2000 roku go użytkuję.

A moim pierwszym daniem były placki po zbójnicku i kawa cappucino:D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile

3 lata temu pojechałam po TM z mężem na Dzień Otwarty do W-awy. Wcześniej widziałam go na pokazie ale byłam sama i musiałam porozmawiać z mężem. Jechaliśmy z myślą o kupnie, to była sobota. A w niedzielę rano wstałam o 4:30 bo nie mogłam się doczekać kiedy go użyję Smile O 6:00 obudziłam całą rodzinę na pyszne śniadanko: bułeczki, masełko i soczek pomarańczowy!

Dzieci stwierdziły, że zwariowałam ale śniadanie bardzo im smakowało  Party A ja naprawdę zwariowałam na punkcie TM i trwa to do dziś. Teraz nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez niego  Love

Cooking  7

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile

Placki ziemniaczane. To musiało fajnie wyglądać, wrzuciliśmy z mężem wszystko co trzeba, włączyliśmy i po kilku sekundach można było zobaczyć nasze dwie zdziwione głowy wetknięte w otwór nad garnkiem z wyrazem twarzy pt: "nie-do-wiary" ;).

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com

Ja też nie zakodowałam, ale chyba to była jakaś zupa-krem. Uwilbiam zupy! Cooking  4Bigsmile

GaBi

nie pamiętam, ale chyba ciasto na chałkę...

Wink Uzytkownicy BigsmileBigsmileBigsmileBigsmileBigsmileBigsmileBigsmileBigsmileBigsmile !!!!!!!!!! Zrobimy maly sondaz, tak dla zabawy??? Zobaczymy, co z tego wyjdzie;)  Napiszcie , co przygotowaliscie w TM, jako pierwsze Cooking  6Cooking  9Cooking  7Cooking  2Cooking  1Cooking  10Cooking  4 ??????????? Ze mna, to bylo tak: dawno, dawno temu... w koncu w moim domu zagoscil TM (jeszcze TM21!). Problem byl w tym, ze byl to pierwszy dzien, nie mialam jeszcze czasu zapoznac sie z nim dobrze, wiec troche sie balam go dotknac. W tymze dniu, jednak, musialam uszykowac ladny tort. Potrzebny mi byl krem i bita smietana. Biore sie wiec za smietane , trzepaczka elektryczna, po kilku sekundach trzepaczka nie dziala???:O  To nic... biore druga trzepaczke... psuje sie i druga CrazyCrazyCrazyCrazy . Wsciekla juz, tym bardziej, ze nie mialam duzo czasu, a tort byl jeszcze daleko w lesie, zlapalam TM, wlaczylam, ubilam smietane, zrobilam krem, ; minal strach i... tort byl gotowy na czas i... od tej pory "zyli dlugo i szczesliwie" BigsmileBigsmileBigsmileBigsmile ... i kochamy sie do dzis LoveLoveLoveLove . Tak wiec, dla mnie, absolutnie pierwsza rzecza byla bita smietana:p Wink