Forum Stara- nowa użytkowniczka Thermomixu...



18 odpowiedzi | Ostatni wpis

Kasiu, nie polecam śliwek mrożonych  Puzzled  Tak, jak pisała Gabrysia, mogą rozmiękczyć ciasto za bardzo i nie wyjdzie takie jak powinno. Jeżeli chcesz sprawdzony przepis na ciasto z owocami to polecam przepis Veroniki: 

http://www.przepisownia.pl/przepisy/szybkie-ciasto-z-czeresniami-na-ostatnia-chwile/443350

Ono zawsze się udaje i najlepsze jest jeszcze ciepłe. Gdy podasz je z gałką lodów waniliowych, to już będzie poezja smaku  :D  Pozdrawiam serdecznie i radzę Ci, żebyś swoje zapytania dotyczące przepisów wpisywała w Możliwe-niemożliwe :)) 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Nie mam tej książki, ale sądzę, że z uagi na owoce, które puszczają sok, piecze się go w dwóch etapach: najpierw podpieka spód i stąd te 10 minut temp. 150C, potem wyłożyć na podpieczony spó owoce i piec dalej około 50minut temp. 180C.  Moja rada to podpieczone ciasto posmarować ubitym białkiem i lekko oprószyc mąką, a potem ułożyć owoce. Tę rade to chyba ktoś dawał tu na przepisowni. Bałabym się ryzykować z zamrożonymi owocami bo puszczą duzo soku. Lepiej spróbuj z jabłkami świeżymi.  Wink może ktos  z większym doświadczeniem Ci podpowie.  Bigsmile Wydaje mi się, że ElaK? 

Kasiu, tego typu pytania najlepiej zadawać na innym wątku Forum, ten temat jest właściwie na powitanie. Ktoś może nie zauważyć Twojego pytania. Love Proponuję temat Forum  "NIEMOŻLIWE-MOŻLIWE?" Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dziękuje za pomysły, nie zdążyłam jeszcze przejrzeć ale póki co mam pytanie.

Książka "Dobre gotowanie" str. 106- Ciasto ucierane z owocami- jest tam napisane: ułożyć śliwki na cieście (pytanie czy mogą to być rozmrożone owoce???) i piec ok. 10min, temp 150C i ok. 50min temp 175-180C- to ile w końcu piec? dlaczego najpierw piec 10min a potem 50min? i czy z tego ciasta co zrobimy dajemy najpierw  na dno formy, potem śliwki i treoche tego ciastna na góre na śliwki?

potrzebuje jakis szybki, niedrogi, smaczny przepis na jutro- robic to czy ktoś ma coś sprawdzonego?




Ja również witam i pozdrawiam Smile

Pozdrawiam Mixi


Jeszcze kolejna maniaczka wita Cię serdecznie Kasiu. Bigsmile

Całe szczęście, że trafiłaś na przepisownię, tutaj znajdziesz mnóstwo inspiracji. Jeden warunek:  MUSISZ tutaj zaglądać, przynajmniej co drugi dzień, żeby nie stracić kontaktów i wątków na Twoje zapytania i wątpliwości.

Książi, które posiadasz  dają też wiele możliwości. Myślę, że  się nie zdołałaś się w nie wczytać. Świetne są "NAPOJE" - zdrowotne soczki (opisane na jakie niedomagania ), można wykorzystać wszystkie owoce "zalegające" w domu, drinki i nalewki na uroczyste okazje.  Bardzo fajna jest też książka "Miodowy tydzień"  Wcale nie musisz wykonywać ułożonych dań na każdy dzień. Wybrać można wiele ciekawych , jednostkowych. Ja np. bardzo lubię roladki z boczku na varomie i często je robię bo są świetne. Teraz jestem w pracy i nie pamiętam innych. Świetna i bardzo pomocna jest książka "Boże Narodzenie". Radzę, w wolnej chwili weź je do ręki i poczytaj. Ty masz TM już 6 lat i wtedy nie było jeszcze tak świetnych książek jak "Radość gotowania",  "Nasi przedstawiciele polecają" , czy "Pełną parą" i inne. Wejdź na stronę  www.vorwerk.pl i z niej do sklepu firmowego. Tam  możesz zobaczyć całą (prawie) ofertę książkową. Każdą z tych książek możesz kupić płącąc za nią przy odbiorze. Poza tym każda książa jest krótko streszczona, co zawiera.Książki też można dostać w prezencie  organizując u siebie prezentację. W każdym miesiącu coś innego. W maju  są dwie możliwości. Jedna, za zorganizowanie prezentacji z udziałem 3 par - w prezencie do wyboru 3 książki, nawet jak nikt z obecnych nie zdecyduje się na zakup TM.  Druga możliwość to dla gospodarzy prezentacji zakończonej spredażą- najnowsza książka " Najlepsze przepisy użytkowników przepisowni", książka, której nie ma w sklepie firmowym.  Pomyśl nad takimi formami.;)   Wreszcie najwięcej inspiracji znajdziesz tu, na przepisowni, nie kupując książek.  Jak to działa, opisały już moje poprzedniczki. Pozostaje Ci tylko działać. Szkoda, żeby taki sprzęt stanowił tylko ozdobę kuchni! :O: love:

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dziękuje, własnie o takie z polecenia mi chodzi, żeby mnie ktoś pchnął do korzystania z niego, to potem się sama przekonam Smile


Kasiu na przepisowni jest bardzo duzo przepisow i sa one probowane i oceniane poprzez serduszka i sa zamieszczane pod przepisem komentarze. Jak wroce do domku to podam Ci kilka sprawdzonych przeze mnie i pysznych tak na poczatek :D pozdrawiam i zachecham do kucharzenia z TM.  :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Dziękuję za miłe przywitanie Smile

Z Thermomixu kilkanaście razy robiłam tylko:

- zupę pieczarkową krem,

- placki ziemniaczane,

- ciasto na pierogi,

- kluski drożdżowe na parze,

- soczek Kubusia,

i to by było na tyle, przez 6 lat...

Na wyposażeniu posiadam książki:

- "Dobre gotowanie- Thermomix na każdy dzień"

- "Thermomix na Bankiecie"

- "Miodowy tydzień z Thermomixem"

- "Napoje z Thermomixem"

- "Boże Narodzenie z Thermomixem"

a jakie są jeszcze dostępne? może ja mam po prostu książki, których przepisy używamy żadko i dlatego nie znalazłam nic dla siebie

Czy jest gdzieś miejsce gdzie doradzacie, co jest super i koniecznie należy wypróbować z Thermomixa? bo ja na przykłads zupę pieczarkową krem polecam każdemu:) ale to chyba troche mało odkryłam przez tyle lat...


Witaj Kasiu Party Party Party   Czas najwyzszy :D :D Wink Wink ;)  Zgadzam sie z dziewczynami.... miejsce idealne, przepisòw moc, tylko wybierac, jest nawet miejsce na "ploteczki", jesli masz ochote Wink Wink ;)  Napisz, co lubicie, czego dawno nie gotowalas, owszem.... a jak pogrzebiesz w przepisach, albo "rzucisz" haslo o pomoc, np. na jakas okazje, to pewnie i ugotujesz rzeczy, ktòrych nigdy jeszcze nie gotowalas :D :D Wink Wink ;)  Jest z czego wybierac Bigsmile Bigsmile Bigsmile   Pozdrawiam serdecznie i zycze milego dnia Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Cooking  1 Witaj Kasiu Smile Na początek daj nam znać, co Ciebie interesuję i jakie masz oczekiwania Smile Odwagi Love

Pozdrawiam serdecznie Grażyna ze Szczecina Cooking  10


Witaj Kasiu  Smile  Ja mam swojego Termosia od 4 lat z kawałkiem i mój nie miał chyba ani jednego dnia wolnego  Bigsmile  Ale jemu to zupełnie nie przeszkadza, on to lubi; jak wyrabia ciasto, to aż mruczy z radości, że może być przydatny  Wink  

Myślę, że bardzo dobrze zrobiłaś, że do nas trafiłaś  Smile  A skąd dowiedziałaś się o Przepisowni?  Smile  Cieszę się bardzo, że tu jesteś, bo to fajne miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe przepisy (po kategoriach, lub po składnikach...), ale można też z nami po prostu być i dzielić się wszystkim: swoimi pasjami, pomysłami, wątpliwościami... tak poprostu z nami pogadać  Smile  Jak masz jakieś pytania, to śmiało je zadawaj a my w miarę możliwości będziemy pomagać  Smile  

Napisz co lubicie jeść, czego dawno nie robiłaś a chętnie byście zjedli? Zaskocz swoich bliskich a zobaczysz jak będą Ci wdzięczni  Love  Pozdrawiam serdecznie  Smile Ela z Mazowsza  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


No Kasieńko :D to dobrze trafiłaś :D kochana bierz się za gotowanie i pieczenie i to od zaraz Smile zalet TM można by wyliczać bez liku - szybkość przygotowywania potraw, wyreczanie w trudnych pracach ręcznych np wyrabianie drożdżowego ciasta, termomisiu gotuje, miksuję, sieka, z jego pomocą przygotujesz szybko obiadki, desery ba nawet przetwory na zimę, oszczędzisz czas i pieniążki i wszystko co zrobisz bedzie meeega pyszne Smile a z nami jak zostaniesz to nie bedziesz się nudzić - my jesteśmy absolutnie zwariowane i zakręcone Smile Smile Smile Smile Smile Smile tak więc zachęcam kochana i czekam na info co przygotujesz jutro :D Party Party Party Party Party pozdrawiam Marzena z Bydgoszczy Party

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


:) Witaj Kasiu ! Dobrze trafiłaś tu znajdziesz wiele Thermomaniaków a wśród nich wielu ekspertów w różnych dziedzinach kuchni i nie tylko :)

 Tak więc pytaj a napewno szybko uzyskasz odpowiedzi .:)

            :) Pozdrawiam Monika z Sosnowca


 Witam, jestem Kaśka, posiadam Thermomix od hmm chyba 6 lat.Stanowi wystrój mojej kuchni, regularnie wycieram go z kurzu i bardzo mało używam.

"Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam Thermomix, męża, syna oraz ..." no i dlatego tu jestem. Mam nadzieję że spotkam na swojej drodze osoby, które zbzikowały na punkcie tego urządzenia, nie wyobrażają sobie dnia bez niego i są w stanie mnie w to wciągnąć, bo nie ukrywam że bardzo bym chciała.

Oddaje się w Wasze ręce Smile