Forum ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA :-)



149 odpowiedzi | Ostatni wpis

Ja już powoli szukam jakiś fajnych przepisów na dania na święta. W moich rękach są śledzie, ciasta i ciasteczka. Ewentualnie jakieś szybkie danie jednogarnkowe albo przekąska. Niby nic trudnego, ale jednak wymaga trochę zaanagżowania i czasu.
oza tym planuję jeszcze sama zrobić jakieś dekoracje, więc grudzień będzie bardzo pracowity pod tym względem Smile


No i kolejne święta już zaraz. Czas szybko leci, nie dziewczyny?
Znalazłam na tej stronie wałek dekoracyjny i zastanawiałam się czy warto go wybrać. Wałek ładnie wygląda, ale czy zostawia wystarczający ślad, żeby było go widać na cieście? Używałyście kiedyś takich wałków i możecie polecic?


Święta już tuż tuż, nie mogę się doczekać Smile Uwielbiam przede wszystkim ze względu na jedzenie, które moim zdaniem jest przepyszne. Dzisiaj usłyszałem, że polskie święta są najbardziej dietetyczne na świecie, bo u nas tradycyjnie bez mięsa. Dla mnie to dobrze, bo nie przepadam za mięsem Smile O wiele bardziej wolę takie typowe smaki jak na przykład grzyby. U mnie w rodzinie nie ma grzybiarzy, ale nic nie szkodzi - można przecież kupić grzyby suszone w sklepach. My kochamy te od Jampol, są naprawdę przepyszne i świetnie pasują np. do żurku świątecznego czy też do krokietów.


8)  juz lecę Smile Dzięki za info .

Pozdrawiam  wszystkich Katarzyna


Pozdrawiam Mixi


Myslałm ze to wątek z przepisami na ..jak w tytule Smile

Czy mamy gdzieś taki ??

 

Pozdrawiam  wszystkich Katarzyna


Dzięki Słoneczka.  :D wiszą u mnie na choince i obdarowałam nimi bliskich :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Marzenko śliczne są te bombeczki , napracowałaś się kochana Love


Love Marzenko, bombeczki są piękne, zdolna jesteś Kochana Love Buziaczki Love


Świeta tuż tuż :D  choinka już ubrana, pięknie pachnie w całym domu ciasteczkami wiszącymi na choince :)  palą się świeczki, zapach pomarańczy się unosi :)  bardzo lubie ten okres Love   wspaniałych przygotowań kochane Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Zrobiłam bombeczki :D  i się chwalę :D :D :D :D

 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


:D Marzenko wydaje mi się,że może być i jedno i drugie :D


Moniczko ale sliczne choineczki :D dziekuje bardzo za pomysl :D musze pokazac to Mamie i cos pokombinujemy :D a to jest chyba wloczka jak dobrze widze albo jakis ozdobny sznureczek :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


:) Marzenko znalazlam jeszcze coś takiego :)

DIY Cute Decorative Christmas Trees DIY Projects


Elu dziekuję za pomysł :D zupełnie zapomniałam o tym przepisie :D bedzie fajna i pyszna paczuszka :D :D :D

Mixi dziekuję bardzo za pomoc :D :D :D :D

Ja już przygotowałam sobie kolorowe kartki papieru i kupiłam naklejki świateczne i będziemy robić kartki świateczne i pakować w koperty takie ozdobne (znalazłam ostatnio takie w pracy).  :D

Kupiłam także kulki styropianowe i będziemy robic kolorowe bombki :D :D :D :D :D mam takie specjalne zawieszki do bombek i potem ładnie je zapakujemy i nastepna ozdoba będzie gotowa :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Marzenko, może takie paczuszki z pysznymi migdałami?: http://www.przepisownia.pl/przepisy/%C5%9Bwi%C4%85teczne-migda%C5%82y-w-karmelu/340510 Jeszcze pomyślę  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


:D Taka choineczka nie jest trudna do wykonania, podglądałam Panią w szkole na świeticy jak jej to sprytnie szło. Miała kilka już wykończonych.:D

:) Jak znajde jeszcze coś ciekawego to Ci podrzuce pomysł :)


Moniczko ale śliczna :D dziękuję za pomysł, widziałam takie piórka nawet kolorowe do kupienia i nie drogo :D a koraliki ma Mama i klej w pistolecie także  Smile zrobimy :D 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Smile :) Marzenko ja na jednym z takich szkolnych kiermaszów kupiłam choineczkę - już jest bardzo zniszczona, ale pomysł na jej wykonanie fajny :D

:D Potrzebujesz kartke z bloku technicznego, piórka kurze lub z innego ptactwa, klej (najlepiej ten w pistolecie) i jakieś drobne ozdoby typu koraliki ,cekiny.:D

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Słoneczka zwracam się z ogromną prośbą o pomoc Smile mam za zadanie w tym roku zorganizować w szkole u Juniora kiermasz świąteczny Smile będziemy sprzedawać ozdoby świąteczne i smakołyki i zbierać pieniążki dla najbiedniejszych rodzin i dzieci Smile Smile Smile i tak zaczynam się powoli oganizować Smile kiermasz ma się odbyć 17 grudnia Smile

Szukam inspiracji na ozdoby świateczne, pomysłów już kilka mam, ale zawsze chetnie przyjmę nowe inspiracje Smile pomysły na przepisy - chodzi głównie o pierniczki, ciasteczka lub inne pieczone cuda :D mam nadzieje że mi pomożecie :D

A może Wy macie jakieś ozdoby świateczne zrobione przez Was to chetnie je przyjmę i przekaże dalej do sprzedania :D

Ja już uruchomiłam wszystkich dookoła i już zaczęłam zbiórkę Smile

W razie potrzeby prosze kontaktować się ze mną na priv :D

 

Tak więc Słoneczka czekam na pomysły jak to wszystko ogarnąć Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Party :love:Witaj Magi cieszę się, że święta udane  :D Bigsmile U nas też były rodzinne i radosne ,tylko "krótko trwały"  Wink :D Bigsmile Pozdrawiam serdecznie i " nabieraj" siły na zabawę sylwestrową  Party Party Love Buziaczki  Love


Witajcie kochane :D właśnie wrociłam i na momencik tu wpadam :D muszę się rozpakować i odpocząć, cały dzień w samochodzie niestety Smile jutro usiądę i będę nadrabiać wszystkie zaleglości :D ale wyjazd udany :D święta mile spędzone :D wszyscy szczęśliwi i zadowoleni :D :D :D

Elu kochana dziękuję za kartkę, śliczna :D dzisiaj wyjełam ze skrzynki, ale sprawiłaś mi niespodziankę i radość :D

Dziekuję wszystkim za miłe i ciepłe życzenia :D :D :D :D :D :D

Miłego wieczorku :D :D :D :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Party Party Love Veroniko życzę Tobie Szampańskiej zabawy do Białego Rana  Party Party Party Love


A teraz do smiechu Wink Wink

" Do wszystkich, ktòrzy przyslali mi zyczenia rok temu - niestety, nie spelnily sie !!

Badzcie tak mili i na rok 2013 przysylajcie mi raczej pieniadze, alkohol albo bony do Biedronki !

Sczesliwego Nowego Roku 2013 !!! "

:D :D :D :D

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Swieta, Swieta i po Swietach, nikt juz o nich nie pamieta,

bo Sylwester juz za pasem, bawmy ostro sie w tym czasie.

Zycze Wam zabawy do bialego rana,

najlepszych piosenek, pysznego szampana !

 

 

 

 

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Niusia Love Love Love Bigsmile Bigsmile   Przykro zostac bez przepisòw na ostatnia chwile.... Wszystko zaplanowane, a tu taka sprawa :(  Wyobrazam sobie, jaki mialas humor Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy . Daj, bylo minelo Love Love Love   Mòwi sie trudno :(  Mam nadzieje, ze mimo wszystko Swieta minely dobrze Bigsmile Bigsmile Love   Ucz sie, to juz koncòwka Wink ;)  Potem bedzie zasluzony odpoczynek Party Party Party   Na Sylwestra co porabiasz ? Buziaki Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


W samą wigilię zostałam pozbawiona internetu, jednak warto gdzieś kopiować przepisy z przepisowni Aw i dopiero dzisiaj mam przywróconą łączność ze światem.

Elu! jaka niespodzianka! dziękuję najpiękniej Love   kartki od Ciebie i Verci dekorują moją lodówkę bardzo bardzo świątecznie Smile

Ściskam was poświątecznie i wracam do moich podręczników Smile


Asiu, dziekuje slicznie za piekna kartke (polska BigsmileLove   i zyczenia oraz OPLATEK !!!!! 1000 buziaczkòw Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Kochani, na te Święta:

dużo uśmiechu, zdrowia, małych i większych radości, sukcesów (nie tylko w kuchni ) rodzinnej atmosfery i aby minęły w spokoju, w atmosferze miłości i ciepła rodzinnego

i po poznańsku: bogatego Gwiazdora ! :D

Love

 


Zokazji Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim i każdemu z osobna serdeczne życzenia Wink Aby się Wam spełniły wszystkie te duże i małe życzenia Cool Jestem szczęśliwa ,że mam tak dużo przyjaciół Wink :D Love

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Wesolych Swiat Karolinko Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


 

Elu - dziękuję za przepis! Skorzystam kolejnym razem. Moja polewa w koncu zastygła  Tongue tak więc rezultat okazał się super.

Mam innych problem ale poszukam odpowiedniego wątku - coś za często TM nie uciąga pracy, martwię się  Aw

Wszystkim Wam życzę pysznych dań, udanych świąt, zadowolonych gości!  Smile

 

 

 

 

 

 

 


Party Love Cooking  7 Moje wszystkie Kochane Kobietki z przepisowni!  Dziekuję Wam za cudowne życzenia, cudowne opisy potraw i stworzenie tego niepowtarzalnego, swiątecznego nastroju. Nie nadążam za Wami, jestem daleko w tyle z pieczeniem,. gotowaniem i sprzataniem, bo miałam bardzo pracowite ostatnie tygodnie. Nic to, zdążę ze wszystkim, mąż i córka  pomogą, a w poniedziałek siadamy do wigilijnego stołu całą rodzinką. Będzie pięknie, kolendowo i prezentowo. Tego też wszystkim życzę z całego serca.

 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Kochani  termomaniacy dziewczyny i chłopaki z okazji zbliżających sie Świąt życze wszystkim pięknej choinki przy stole całej rodzinki smacznych pierożków i barszczyku i odlotowych pasztecikow, lukrowanych pierników i wymarzonych prezentów. Pogody ducha wiele radości i karpia bez ości.

I do szybkiego zobaczenia po świętach. Gorące pozdrowienia i tysiące buziakow.

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


I ja dziekuje wszystkim, i dolaczam sie do zyczen w tej naszej Thermomixowej Rodzinie Love Love Love

 

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Niech te Swieta Bozego Narodzenia

przyniosa nam wiele radosci,

Niech usmiech zagosci w domach,

Niech ogarnie nas cieplo wigilijnej swiecy,

a jej blask zamieni sie w zywe iskierki w oczach,

Niech samotnosc odejdzie w niepamiec,

Niech zima otula nas bialym puchem,

jak cieply koc przy kominku,

Niech bielutenkie gwiazdeczki

skrzypia wesolo pod naszymi butami na wieczornym spacerze,

Niech dobry Bòg namaluje szczescie

na naszych twarzach,

Niech milosc dotyka nas delikatnie,

lecz bez ustanku,

Niech marzenia plyna wysoko w gòre

i spelniaja sie...

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Marzenko, dziękuję za kawałek świąt, opisałaś wszystko tak plastycznie, że aż mi ślinka pociekła Wink

Grażynko dzięki za piękne życzenia Smile

Tobie Ilonko równiez dzięki za życzonka, cieszę się że Ci rolady wyszły smakowicie Smile

Wam i wszystkim dobrym duszom z Przepisowni wszystkiego naj, naj...  Życzę Wam aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór.Aby Twoja twarz i twarze Twoich najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech,a Wam nie brakowało pogody ducha, zdrowia i miłości.

ściskam cieplutko - Kasia Love


UŚMIECHU OD UCHA DO UCHA

I POGODY DUCHA Smile

W NADCHODZĄCE ŚWIĘTA

HTTP://zalacznik.wp.pl/d677/image001.pngHTTP://zalacznik.wp.pl/d603/image001.pngHTTP://zalacznik.wp.pl/d603/image001.png?p=2&t=IMAGE&st=PNG&ct=QkFTRTY0&wid=22733&POD=1&type=NORMAL&zalf=Wys%25B3ane&tsn=135608285329975106&sid=8c14300c60de70ecf534e8ae0569a832&tsn=135608221129975106&sid=877d79b919f52f0f301d7a4eaac29d22&tsn=135608206641139342&sid=c0e515ff6bb18984b546d430d3ee6386

ŻYCZY KASIA T. Z RODZINĄ

HTTP://zalacznik.wp.pl/d677/image004.jpgHTTP://zalacznik.wp.pl/d603/image004.jpgHTTP://zalacznik.wp.pl/d603/image004.jpg?p=3&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&wid=22733&POD=1&type=NORMAL&zalf=Wys%25B3ane&tsn=135608285329975106&sid=2f09d6c927bf14a2895867459ffee786&tsn=135608221129975106&sid=ea32aa2e87a0c945843f1989533f2272&tsn=135608206641139342&sid=8e440ca969cd66cdd4225d3aca5f003c


Smile Ilonko życzę szczęśliwej podróży udanego świętowania i szczęśliwego powrotu do domu :D Bigsmile Party Love


Dla wszystkich moich kochanych koleżanek z przepisowni Love Najserdeczniejsze życzenia, Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, Rodzinnego Party ciepła i wielkiej radości, Party Pod żywą choinką zaś dużo prezentów, Party A w Waszych pięknych duszach, wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija. życzy Ilona

wszystkie pyszności już zrobione dziękuje jeszcze raz za przepisy na pyszne paszteciki, przepisy z łososia i pierniczki świąteczne, rolady Kasiu wyszły przepyszne, już są zapakowane i jutro ruszamy do Zakopca.  Party Party Party Love


J)Przepraszam nie tak rozmieściłam tekst ( nie  jestem informatykim i na podglądzie, było inaczej) ale zyczenia płyna z głębi serca. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Smile :D Bigsmile Love


Love :love:Bardzo bardzo dziękuję za Wszystkie życzenia świąteczne  Bigsmile Love Love Love                                                Gdy w Wigilijną Noc gwiazdy rozbłysną na niebie                                                                                                                      Pomyślcie jak warto docenić że mamy dziś Siebie                                                                                                                            Że mamy do kogo słać świąteczne życzenia                                                                                                                                     Zdrowia, Szczęścia i Wszelkiego Spełnienia                                                                                                                                          Że doceniamy nawet najdrobniejszy podarek                                                                                                                                          Że Wigilia i Święta to okres cudownych historii, marzeń i bajek                                                                                                       By w Waszych sercach zawsze tlił się nadziei  promyczek                                                                                                              Tego z Całego serca Wam życzę                                                                                                                                                           Grażyna ze Szczecina  Smile :D Bigsmile Love


Dziękuję Gabrysiu za życzenia :D Tobie i całej Twojej rodzince także życzę pięknych, spokojnych, pachnących świąt, spędzonych w miłej atmosferze, bez trosku i smutków. Pięknej choinki, cudownych prezentów i smacznej wigilijnej kolacji :D Love

Kasiu tutaj jest cudowna atmosfera, nigdzie nie ma takiej jak u nas :D ja już mam wszystko kupione, prezenty zrobione, własnie w piecu piecze się pieczeń drobiowa i wieprzowa na kanapki, paszteciki i pierogi w zamrażalniku, bigos zrobiony przez mojego tatę już w słoiku, ciatseczka zrobione, tylko zostaje mi jeszcze pakowanie, ale dam radę - popijam ajerkoniaczek zrobiony w TM, swieczki się palą, zapach w domku włączony i jest pięknie, bajecznie, kolorowo, świątecznie.

Wysyłam wszystkim odrobinkę mojego dobrego humoru i dużo dużo pozytywnej energii oraz kawałek światecznej atmosfery Love Love Love

 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Kasiu na przepisowni jest Sama Pozytywna Energia Smile :D Bigsmile Ja tu ładuję "Akumulatory" Pozdrawiam Serdecznie Party Love


o rany, ale tu dużo pięknych rzeczy i pozytywnej energii Smile Czuję jakby to już były Święta Smile

ja niestety cierpię na permanentny brak czasu :(  Latam w koło z wywieszonym językiem, nie mam ani prezentów, ani półproduktów na jedzonko :(  Wszystko będę musiała załatwiać w ostatniech chwili.

Ale i tak się cieszę  Bigsmile Uwielbiam Święta Smile No i mam teraz spore grono uzdolnionych i przesympatycznych znajomych Smile

W ostateczności podrukuję sobie Wasze zdjęcia - potraw, choinek i ozdóbek :D


Love Elu, spadłaś mi z nieba z tym przepisem na polewę. Właśnie jutro będę  dekorować piernikowe choinki dla moich wnuczek. One w czwartek mają w szkole wigilię i każdy coś przynosi. To jest szkoła katolicka, więc kultywują te wspaniałe tradycje świąteczne.  Super! Dzięki wielkie!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Party Party Party Marzenko, przepiękne choineczki! Skoro Cie tu z nami nie będzie, to już dziś składam Tobie i Twoim najbliższym moc serdecznych życzeń świątecznych. Wspaniałości na wigilijnym stole, dobrego humoru i pięknych prezentów pod choinką.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"