Forum REKORDY NA PRZEPISOWNI



79 odpowiedzi | Ostatni wpis

kokolidek wrote:

A wogóle to muszę się przyznać, że sprawczynią mojego "ujawnienia" się jest Anka25 - siedziałam sobie cichutko, nikt mnie nie "zaczepiał" :D , aż tu nagle ktoś mnie zaprosił do znajomych :)  To zaczęłam sprawdzać o co chodzi - i trafiłam do tego wątku. Dotychczas tylko przeglądałam przepisy.

A nad "zasadą kokolidka" zastanówcie się, bo życie pokazuje, że na dłuższą metę "trójkąciki" nigdy nie są dobre Wink :D

Bo ja to tak mam... że czasami kogoś zaczepiam... ;o) Uważam że tylko w ten sposób można wciągnąc na forum... ;o) kiedy wyświetli się w zakładce "MOJA SPOŁECZNOSC" jakiś wątek z forum... to jak to mówi moja znajoma "a nóż... widelec..." kogoś zainteresuje ;o) a ja teraz dodaję "a nóż... widelec... kopystka" ;o) Więc super, że dalas się wciągnąć. Na pewno na tym skorzystamy ;o)

;o)


ElaK wrote:

Witaj Alu Smile  czytam, czytam i też mam pytanie. Czy możesz podać kilka najczęściej popełnianych błędów dotyczących łączenia? Proszę o takie konkretne przypadki  Smile  Kochanka nigdy nie miałam i nigdy mieć nie będę :D  ale ten pomysł nie łączenia zainteresował mie bardzo  Smile  Zwłaszcza, że z wiekiem coraz trudniej pozbyć się niechcianych kilogramów.  Smile  Ograniczam jedzenie, biegam z psami, na brak ruchu nie narzekam i jakoś ciężko spalić to co "weszło" przez zimę  Smile  Obiecuję, że wątki o których wspominałaś przeczytam ale poczekam na jakiś normalniejszy czas  Puzzled  Od dziś zaczęły się matury i mając w domu maturzystkę, mam mały kocioł  Wink   Wink  Pozdrawiam serdecznie Ela  :)  

Elu - nie mogę podać, bo to łącznie około 200 stron wątków Smile , ograniczanie jedzenia tylko "pobudza" organizm do robienia zapasów. Generalnie jemy za bardzo wzbogacone posiłki. Kiedyś ludzie jedli groch z kapustą, łazanki, pierogi z kapustą i grzybami, gołąbki z kaszą gryczaną, ziemniakami i grzybami i byłi zdrowsi, bo im się toksyny nie odkładały. Dopiero toksyny (czyli to, co żołądek nie jest w stanie strawić w wyniku niewłaściwej diety) obrastają tłuszczykiem.

Ale główny błąd to za mała ilość wypijanej dziennie wody - powinno być 1,5 litra niegazowanej.

Ja nie potrafię podawać przepisów, bo za bardzo improwizuję. Raczej lepiej mi wychodzi poprawianie jadłospisów czy przepisów.

O - mogę podać przepis na ciasto na makaron lub łazanki

po 1 jajku na każde 100 g mąki krupczatki, tzn 200 g mąki + 2 jajka, zrobić ciasto z przepisu podstawowego na makaron, rozwałkować i pokroić łazanki. Jak podeschną włożyć do koszyczka, wlać wody tyle, żeby przykryła łazanki;  1/2 młodej kapusty pociąć na 4 -6 części i 15 min parować na varomie. (łazanki wstawiamy dopiero jak się woda zagotuje, wyjmujemy w zależności od grubości po 5 lub 10 min).

2 cebule posiekć w TM, dodać oliwy (ja daję z pestek winogron) i przesmażyć do zrumienienia (obroty wsteczne), dorzucić kapustę, posiekać niezbyt drobno, dalej przesmażyć, dodać łazanki i jeszcze chwilę niech się na tych wstecznych mieszajqa i podgrzewają, Smacznego. Smile

Z kochankiem też może być ciekawie :)  Pozdrawiam Ala.

 

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Eluniu trzymam mocno kciuki za maturzystke i zycze powodzenia i duzo spokoju i pelnej glowy wiedzy. Napewno bedzie dobrze, wiem ze to jest duzy stres i dla dziecka i dla rodzicow. Usciski i pozdrowienia. 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Witaj Alu Smile  czytam, czytam i też mam pytanie. Czy możesz podać kilka najczęściej popełnianych błędów dotyczących łączenia? Proszę o takie konkretne przypadki  Smile  Kochanka nigdy nie miałam i nigdy mieć nie będę :D  ale ten pomysł nie łączenia zainteresował mie bardzo  Smile  Zwłaszcza, że z wiekiem coraz trudniej pozbyć się niechcianych kilogramów.  Smile  Ograniczam jedzenie, biegam z psami, na brak ruchu nie narzekam i jakoś ciężko spalić to co "weszło" przez zimę  Smile  Obiecuję, że wątki o których wspominałaś przeczytam ale poczekam na jakiś normalniejszy czas  Puzzled  Od dziś zaczęły się matury i mając w domu maturzystkę, mam mały kocioł  Wink   Wink  Pozdrawiam serdecznie Ela  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


A wogóle to muszę się przyznać, że sprawczynią mojego "ujawnienia" się jest Anka25 - siedziałam sobie cichutko, nikt mnie nie "zaczepiał" :D , aż tu nagle ktoś mnie zaprosił do znajomych :)  To zaczęłam sprawdzać o co chodzi - i trafiłam do tego wątku. Dotychczas tylko przeglądałam przepisy.

A nad "zasadą kokolidka" zastanówcie się, bo życie pokazuje, że na dłuższą metę "trójkąciki" nigdy nie są dobre Wink :D

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Hannna wrote:

Alu dziekuje musze zrobic takie papryczki bo bardzo lubie takie dania Haniu ja mam takie ulubione i sprawdzone przepisy wydrukowane i wkladam je do segregatora, zawsze pod reka i mozna dokladac do woli.

Magi serdecznie dziękuję za podpowiedź.Z przyjaciółmi życie jest łatwiejsze :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Alu dziekuje musze zrobic takie papryczki bo bardzo lubie takie dania Haniu ja mam takie ulubione i sprawdzone przepisy wydrukowane i wkladam je do segregatora, zawsze pod reka i mozna dokladac do woli.

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


:DCoraz więcej o Tobie wiemy i myślę ,że jeszcze nie raz przyjdzie korzystać z Twojego doświadczenia.Pozdrawim gorąco z pogodnej Łodzi Wink

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


magi1 wrote:

Bardzo dziękuję Alu za odpowiedz, czekam jeszcze na poradę dotyczącą śniadań. Wiesz ja też staram się (czasami) nie łaczyć białek z węglowodanami :D i jak jeszcze ćwiczę to jest super :D :D :D bardzo wesoło nam to opowiedziałaś Smile Smile Smile Smile :)  Aneczko faktycznie zmieniłaś zdjęcie - super kobitka jesteś i bardzo ladnie wyglądasz z synkiem :D Haneczko no jest nas troszku i jak kazda dodaje coś od siebie to już jest gwarno i wesoło :D :D :D :D :D

Dziekuję ;o)

;o)


Hannna wrote:

:Jadziu dzięki za dokończenie mego dzieła . Wink Super pomysł , Bigsmile na pewno go wykorzystam Smile

Proszę bardzo... ;o) u mnie to jak to mowia zboczenie zawodowe ;o) kilkanaście lat składałam publikacje ;o)

;o)


:Jadziu dzięki za dokończenie mego dzieła . Wink Super pomysł , Bigsmile na pewno go wykorzystam Smile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


ElaK wrote:

Jadziu widzę Twoje nowe zdjęcie  :D  Ale słodziak z Twojego synka  Love  Razem wyglądacie super!  Love   Smile  

Dziekuje Elu... taki słodziaczek rozrabiaczek ;o) Ja widzę jeszcze niestety swoje stare zdjęcie ;o(

;o)


Hannna wrote:

:DDziewczyny a pro po książki :wnerwiło mnie ,że podczas gotowania muszę odpalać komputer ,to zaczęłam pisać na kartkach ,żeby mieć w kuchni przy sobie (moja kuchnia marzeń ma w najszerszym miejscu104cm.i długości 200cm. i jest ślepa) Shock nie żebym narzekała do wymiarów mini już dawno przywykłam);) to sama sobie zrobiłam pod tytułem" sprawdzone przepisy z przepisowni",na razie wydrukowałam spięłam razem i chyba zaniosę do oprawy ale temat muszę przemyśleć ,bo nie wiem jeszcze jak później dokładć następne przepisy Bigsmile Cool Love Love Love Love

 

Zakup sobie skoroszyt taki do wpinania kartek. Robi się dziurki i wpina po wydrukowaniu lub ręcznym spisaniu przepisu ;o) Dla ułatwienia można założyć sobie jeden na słodkosci... drugi na dania obiadowe... trzeci na napoje i drinki... a czwarty na przekąski i pieczywo ;o) No i mamy własna sprawdzona książke kucharską zawsze pod ręką ;o) W wolnej chwili jeśli numerujemy karteczki mozemy sobie zrobic spis tresci... np. doklejając do niego kolejne kolorowe paseczki z wydrukowanymi lub wpisanymi nazwami dań i numerem strony (wtedy nie trzeba wszystkiego drukowac na raz i mozna uzupełniac sobie kolekcje dokładajac kolejne dania) ;o) Mozna drukowac na kolorowym papierze... będzie elegancko wygladało ;o) I jeszcze jeden plus... jesli chcemy komus zabrać przepis do wypróbowania... wyciągamy jedną karteczkę zamiast nosic całej księgi ;o)

;o)


Alu dziekuje :D musze zrobic takie papryczki bo bardzo lubie takie dania :D Haniu ja mam takie ulubione i sprawdzone przepisy wydrukowane i wkladam je do segregatora, zawsze pod reka i mozna dokladac do woli.  :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


:DDziewczyny a pro po książki :wnerwiło mnie ,że podczas gotowania muszę odpalać komputer ,to zaczęłam pisać na kartkach ,żeby mieć w kuchni przy sobie (moja kuchnia marzeń ma w najszerszym miejscu104cm.i długości 200cm. i jest ślepa) Shock nie żebym narzekała do wymiarów mini już dawno przywykłam);) to sama sobie zrobiłam pod tytułem" sprawdzone przepisy z przepisowni",na razie wydrukowałam spięłam razem i chyba zaniosę do oprawy ale temat muszę przemyśleć ,bo nie wiem jeszcze jak później dokładać następne przepisy Bigsmile Cool Love Love Love Love

 

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


;)Alu tak łatwo Ci nie odpuścimy .Wstaw jakiś przepis dla obydwóch panów,a nam będzie łatwiej zorganizować spotkania :D Love Love Love

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Marzenko - z przepisami to gorzej, bo ja kupuję 4 papryki, trochę pieczarek cebuli, pomidora (ale można dodać cukinię, dynię, czy co kto lubi. Wrzucam do TM cebulkę, rozdrabniam nie za bardzo, raczej "na oko". Wlewam trochę oliwy i 100 stopni na wstecznych obrotach do zeszklenia. Wrzucam warzywka jakie mam pod ręką (pamiętać, że kukurydza i groszek to węglowodany, nie warzywa), głównie to co lubię, czyli paprykę, kawałek marchwi - rozdrabniam i i dalej przesmażam: na końcu dodaję pieczarki . Chodzi o zeszklenie warzyw. Przerzucam je do pojemnika, a w TM mielę mięsko (oczywiście, że TM przed tą czynnością nie myję), do mięska dodaję warzywka, mieszam na wolnych obrotach do połączenia, faszeruję tym papryki (pomidory, pieczarki, kalarepkę) układam na Varomie na 30 min. Obok pod koniec na 10 min układam wstążki z marchwii i cukinii - krojone wzdłuż obieraczką. Mięso z dodatkiem warzyw nie jest takie zbite, a białko z mięsa ścina się, więc nic sie nie rozsypuje.

Ja lubię proste przepisy, nie przekombinowane - to lepsze dla naszego przewodu pokarmowego.

Paprykę (jak i pomidora, pieczarki) można też faszerować węglowodanami, np kaszą z warzywami lub ryżem z warzywami.

I to by bylo na tyle.

Pozdrawiam Ala.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Alu dziekuje za odpowiedz. Poczytam sobie Twoje stronki :D a papryczka nadziewana brzmi smakowicie tym bardziej ze z drobiem. Poprosze o przepisik :D pozdrawiam :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Marzenko - śniadanie to: owoc na czczo, po 15 min. dwie "tekturki" pieczywa chrupkiego, albo kromka własnej roboty na zakwasie z masłem + kawa albo herbata. Do tego dochodzą drugie śniadania i podwieczorki. Kochane - nie da się tego opisać w dwóch słowach, prowadziłam wątki na dwóch forach i oba zamknęłam - bo to ciężka praca i zabiera dużo czasu. Jeżeli któraś bardziej zainteresowana to wystarczy wpisać w wyszukiwarce:" Kokolidkowe zasady w kuchni" albo "zasady Kokolidka na wesoło". Nie gniewajcie się, ale po raz trzeci nie chcę tego przechodzić.

A wracając do przepisów - to ja nie odchudzam Waszych przepisów, ja po prostu modyfikuję niektóre, coby trójkącików nie było.

A cały szkopuł w tym, że trzeba się nieźle nagimnastykować, coby ani z mężem, ani z kochankiem nudno nie było Smile

troszkę wyobraźni a papryka faszerowana indykiem lub cielęcinką z dodatkiem pasków marchewki i cukinii, uparowana na varomie, z dodatkiem pomidorków koktajlowych już na talerzu, posypane zielona pietruszką i polane oliwą - nawet z mężem może nie być nudne. Smile  

 

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Love Wesoło się zrobiło na Przepisowni Bigsmile   Dziewczyny jesteście SUPPPPPPEEEEEEEEEEEEERRRRRR !!!!!!!!! Love Love Love Love Love :love:  Pozdrawiam serdecznie Love


Bardzo dziękuję Alu za odpowiedz, czekam jeszcze na poradę dotyczącą śniadań. Wiesz ja też staram się (czasami) nie łaczyć białek z węglowodanami :D i jak jeszcze ćwiczę to jest super :D :D :D bardzo wesoło nam to opowiedziałaś Smile Smile Smile Smile :)  Aneczko faktycznie zmieniłaś zdjęcie - super kobitka jesteś i bardzo ladnie wyglądasz z synkiem :D Haneczko no jest nas troszku i jak kazda dodaje coś od siebie to już jest gwarno i wesoło :D :D :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Haniu, Tobie też niewiele brakuje , jeszcze troche  i nam dorównasz.  Love

Alu, Ty tak na okrągło "warzywa + oliwa"? To chyba nudne. Podaj nam konkrety. Zapraszamy do większego "wysiłku" Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


:DDziewczyny widzę ,że mamy grono ekspertek ,o których dawno wiadomo ,że są .Dzięki Mixi za tą listę :D Gratuluję szczerze wszystkim Wink EXPERTKOM.DZIAŁAJCIE DALEJ DLA NASZEGO DOBRA Love Love Love

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Jadziu widzę Twoje nowe zdjęcie  :D  Ale słodziak z Twojego synka  Love  Razem wyglądacie super!  Love   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ha... ha... ha... super wytłumaczenie ;o) oj... to u mnie same konflikty na codzień jesli by przyjąć Alu Twoja zasadę ;o)

A co ze śniadaniami?

;o)


Swietne podejscie Wink Wink ;)  I wesoly styl zycia Bigsmile   Tylko co poradzisz kobietkom, ktòre kochanka nie maja ??? Maja sobie go sprawic, tak 2 razy w tygodniu ? :D Wink Wink ;)  Zartuje oczywiscie Bigsmile Wink Wink ;)  Pozdrawiam serdecznie Bigsmile   I wrzuc kilka odchudzonych przepisòw, przydadza sie Bigsmile Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


A więc problemem jest pilnowanie, coby się mąż z kochankiem nie spotkali w jednym posiłku, bo awantura gotowa :D

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Nie jest to żadna dieta, są to moje zasady, które stosuję w mojej kuchni.Opracowałam je "na wesoło", bo w taki sposób prowadziłam wątki, żaden problem je odnaleźć:ZASADY KOKOLIDKA NA WESOŁOobsada:Wy = warzywa na parze (gotowane, duszone) - bo delikatne, kruche ZAWSZE Z OLIWĄ , bo - na sucho to nie wchodzimąż = proteinykochanek = węglowodanyInstrukcja:1/ Mąż (proteiny) z kochankiem (węglowodany) nigdy się nie spotykają na talerzu - NIE LUBIMY TRÓJKĄTÓW.2/ Dla zdrowotności my (warzywa) polane oliwą mamy spotkania dwa razy dziennie - obiad i kolacja.3/ Preferujemy spotkania z mężem (proteiny) dwa razy dziennie.4/ Skok w bok na spotkanie z kochankiem tylko dwa razy w tygodniu i tylko w porze obiadu.wygląda to tak:poniedziałek: obiad - ja (warzywa z oliwą) + kochanek (węglowodany)wtorek, środa : obiad - ja (warzywa z oliwą) + mąż (proteiny)czwartek: obiad - ja (warzywa z oliwą) + kochanek (węglowodany)piątek, sobota, niedziela: obiad - ja (warzywa z oliwą) + mąż (proteiny)kolacja zawsze z mężem - ja (warzywa z oliwą) + mąż (proteiny)

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Alu slonko to my tutaj wyciskamy siodme poty i ciagle sie odchudzamy a wsrod nas ukrywa sie ekspertka od odchudzania. Z checia poznam twoje propozycje potraw w wersji odchudzonej.   A poza tym kilka sprawdzonych rad tez sie nam bardzo przyda. Tak wiec Alu do dziela :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


kokolidek wrote:

Dzięki za ciepłe przywitanie Smile Jestem "czytaczem", ponieważ Wasze przepisy usiłuję dostosować do zasad panujących w mojej kuchni, więc je modyfikuję (jeżeli się da). Mam własne zasady opracowane w oparciu o zasady zdrowego odżywiania - pozwalają mi one regulować wagę, bo wraz z wiekiem zwiększa się tendencja do zaokrągleń tu i ówdzie. Nawet przez przypadek popełniłam wątki, gdzie udalo mi się odchudzić dziewczyny o kilka kilogramów - rekordzistka schudła 30 kg. Natomiast nietaktem byłoby wpisywanie: "a ja bym zmieniła...", bo przecież nie o to chodzi. Wy, wstawiając przepis, dzielicie się swoim doświadczeniem - a ja dostosowuję go do własnych zasad. Dlatego pomimo długiego stażu nie wpisuję się.

Do teraz - ale to "w podzięce", jako dowód uznania.

Pozdrawiam serdecznie Ala.

 

Witaj Alu...;o) A może byś jednak udostępniła nam swoje "odchudzone" przepisy? ;o) Przy każdym z zamieszczonych przepisów można dołożyć jego inną wersję ;o) Ja chętnie skorzystam z takich "odchudzonych" i podejrzewam, że wiele dziewczyn na przepisowni również je wypróbuje ;o) Przemyśl to i do dzieła ;o)

Pozdrawiam

;o)


Dzięki za ciepłe przywitanie Smile Jestem "czytaczem", ponieważ Wasze przepisy usiłuję dostosować do zasad panujących w mojej kuchni, więc je modyfikuję (jeżeli się da). Mam własne zasady opracowane w oparciu o zasady zdrowego odżywiania - pozwalają mi one regulować wagę, bo wraz z wiekiem zwiększa się tendencja do zaokrągleń tu i ówdzie. Nawet przez przypadek popełniłam wątki, gdzie udalo mi się odchudzić dziewczyny o kilka kilogramów - rekordzistka schudła 30 kg. Natomiast nietaktem byłoby wpisywanie: "a ja bym zmieniła...", bo przecież nie o to chodzi. Wy, wstawiając przepis, dzielicie się swoim doświadczeniem - a ja dostosowuję go do własnych zasad. Dlatego pomimo długiego stażu nie wpisuję się.

Do teraz - ale to "w podzięce", jako dowód uznania.

Pozdrawiam serdecznie Ala.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Bardzo nam milo Alu. Fajnie ze sie odezwalas :D zapraszamy czesciej do wyrazania swoich opini i pogaduszek na forum. Pozdrawiam Cie serdecznie :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Witaj Alu Bigsmile   Swietnie, ze zdecydowalas sie odezwac, bedac "czytaczem" Bigsmile Wink ;)  Odezwij sie od czasu do czasu, bedzie nam wszystkim przyjemnie Bigsmile Bigsmile Love Love Love   Pozdrawiam serdecznie Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Witam :)  Gratuluję wszystkim "przodownicom" (być może niektórym słowo źle się kojarzy - zupełnie niepotrzebnie, wszak oznacza osoby najbardziej aktywne).

Jestem nieaktywnym użytkownikiem, a właściwie "czytaczem" Bigsmile , ale skoro czerpię z Waszego doświadczenie, którym się tak chętnie dzielicie - to chociaż Love pogratuluję i  .. dzięki Wam Bigsmile Pozdrawiam Ala.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Ale to jest super Mixi! Smile jakoś tak zapomniałam o tych punktach a teraz nawet zauważyłam ten fartuszek na stronie Smile

Gratulacje dla wszystkich i bardzo mi miło że znalazłam się w takim świetnym gronie mimo mojej opieszałości przez ostatnie miesiące Wink

Love


Poprawna liczba punktów Ekspertów Thermomixa:

veronicab71

9780

 

magi1

6426

 

Grażyna Kamińska

4470

 

ElaK

3123

 

gabi49

2979

 

Maszoperia

1356

 

lidien

1063

 

niusia

936

 

Anna500

910

 

Kamcia771

905

 

Pozdrawiam Mixi


Mixi Kochana, dziękuję za poprawienie ilości punktów rekordzistów,. MIło mi że jestem w tym szanownym gronie :D  I gratuluję wszystkim, którzy się na tej liście znaleźli   Love   :)  Pozrawiam serdecznie, radośnie, wiosennie i słonecznie  Love   Love   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Mixi cieszę się, że jest nas takie duże grono ekspartów Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ale mamy pokazne grono :D suuuuper Love dzieki Mixi  Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Jak zdobyć punkty:

Za co otrzymujemy punkty aktywności?

• 2 komentarze to 1 punkt

• Ocena 2 przepisów to 1 punkt

• Utworzenie 1 przepisu: pełny przepis = 10 punktów, tylko obowiązkowe pola = 5 punktów

• Dodanie 1 znajomego to 1 punkt

Punkty na fartuchu profilowym

Do osiągnięcia określonego poziomu potrzebne są następujące ilości punktów:

• 1/1 punkt

• 2/25 punktów

• 3/50 punktów

• 4/100 punktów

• 5/200 punktów

• 6/400 punktów

• 7/800 punktów

• 8/1600 punktów

• 9/3200 punktów

Pozdrawiam Mixi


Alu zgadzam się z Tobą, to są przodownice Przepisowni Wink To one nakręcają inne osoby i zachęcają do działania Love Smile


No, chociaz jedna sie ze mna zgadza Smile :)  I to calkowicie Bigsmile   Jak juz pisalam wiele razy, aktywne jestesmy wszystkie, a sama, zas, to co ja bym tutaj robila ???? Gadala sama z soba ???  Przepisownia dziala, bo wszystkie sie udzielamy Bigsmile :bigsmile:  I tak trzymac Bigsmile Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Alu, cieszę się, że potrawy wg moich przepisów Ci smakują i korzystasz ze wskazówek  Smile  Veronika gdzieć na Forum napisała, że gdyby była sama, to musiałaby rozmawiać / pisać sama ze sobą  :D  Dlatego ważne jest, że jesteśmy tu w coraz większym gronie  Smile  Każda coś od siebie dorzuci i Przepisownia tętni życiem  Smile  Cieszymy się z każdej nowej osoby, z każdego przepisu... Dobrze, że są osoby, które chcą się podzielić swoim doświadczeniem i są takie, które o wiele spraw pytają  Smile  W ten sposób się uzupełniamy i sobie pomagamy  Smile   Smile  Pozdrawiam poświątecznie  :D   Bigsmile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Love Dziewczyny macie racje, liczą się przepisy a nie komentarze Love :love:  Popieram pomysł Gabrysi Love Dzięki Przepisowni i komentarzom (które są niezbędne ) dużo się nauczyłam a to wszysto dzięki Veronice, Eli, Marzence ,Gabrysi, i wielu innym uczestnikom przepisowni Bigsmile Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni  Love Alu dziękuję za życzenia. Love   Pozdrawiam serdecznie Miłośników TM Party Love Love


Wink Bigsmile Marzenko, pięknie to ujęłaś!  Mam nadzieję, że Mixi w Święta odpoczęła i zacznie coś w tym temacie działać. Chyba, że to nie jest technicznie mozliwe?

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Alicjo bardzo dziekuje za uznanie, ciesze sie ze smakuja Ci moje przetwory :D masz racje jesr wiele aktywnych dziewczyn a i chlopaki sa :D i niejedna z nas ma zaslugi w tworzeniu przepisowni i sprawianiu ze strona tetni zyciem Love w swoim imieniu moge tylko wszystkim bardzo podziekowac ze jestescie i razem tworzymy wielka wspaniala rodzinke  Love Gabrysiu popieram Twoj pomysl zebrania nagrodzonych przepisow w jednym miejscu Smile to ulatwi zdecydowanie wyszukanie :D zatem kochani fani przepisowni i TM dziekuje jeszcze raz za to ze jestescie, piszecie, komentujecie i dzieki nam wszystkim przepisownia kwitnie Love i bardzo duzo mozna sie tu nauczyc i dowiedziec i ugotowac pyszne dania na kazda okazje Love Brawa dla wszystkich  Love i wielki uklon w strone naszej Mixi Love

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Wink Alu, masz rację. Na przepisowni jest więcej mocno aktywnych.  Mnie chodziło jednak o wyróżneinie tych, którzy opublikowali najwięcej przepisów. Tutaj wklejam kopię  tej mojej propozycji, dla ułtwienia, bo  po niej było już dużo wpisów i prawdziwa idea się trochę "rozmyła"

Czy dostrzegłyście ile przepisów opublikowała nasza Veronika?  Jestem pewna, że jest absolutną rekordzistką na naszej przepisowni!  Myślę, że warto byłoby wybrać dziesiątkę rekordzistek/tów , a Mixi chyba może to wyfiltrować. Nie wspomnę już o nagrodzeniu tych najaktywniejszych. Co na to nasza Mixi? Co o tym sądzicie?

 

Mam jeszcze jeden pomysł i prośbę do MIXI. Czy dałoby się utworzyć na forum jeden duży temat p/t "nagrodzone przepisy"?Jest już ich chyba sporo i gdzieś się zagubiły w gąszczu. Szkoda o nich zapomnieć, bo z pewnością warto wypróbować.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Smile  Wszystkie chwalicie Veronikę, za jeje wkład w tworzenie Przepisowni, ale ja obserwuję i widzę, że nie tylko ona jest taka aktywna. Często widzę wpisy Grażynki Kamińskiej -dziś jej imieniny, więc wszystkiego najlepszego Grażynko  Love  Poza nią aktywna jest Magi i Gabi... Bardzo często korzystam ze wskazówek i porad EliK... Wypróbowałam kilka jej przepisów i nigdy się nie zawiodłam, wszystko smakuje wyśmienicie i jest bardzo dobrze wytłumaczone  Smile Przetwory Magi są wspaniałe! Do dziś delektuję się dzemami, wg jej przepisów Smile   Myślę, że one wszystkie zasługują na jakąś wspaniałą nagrodę  Smile  


Smile No i sprawa wyjaśniła się Smile :D Bigsmile Love


Grażynko te książki już mam. ;o)

A co do wyjaśnień Eli... wniosek jest jeden... trzeba zostac Przedstawicielem ;o)

A Mixi może nam zdradzi kiedy pojawią się jakieś nowości książkowe w sklepie internetowym ;o)

;o)