Forum Płynna beza:(



14 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witam. Mi wyszła półpłynna beza ale w piekarniku upiekła si ę ok. była smaczna , krucha ale płaska.Pozdrawiam Ilona


Love Cieszę się,że mogłam pomóc Love Pozdrawiam bardzo sedecznie Miłe Panie,życząc udanych wypieków Love


Drogie Panie! Zrobiłam bezę wgprzepisu Pani Grażynki (choć nie do końca bo użyłam tylko cukry kryształ) i wyszła idealna piana bardziej sztywna niż podczas ubijania ręcznego. Thermomix po prostu wie najlepiej po to go kupiłyśmy żeby przy nim nie stać i on nam podpowiada że tu się wrzuca wszystko i wychodzi :D Dziękuję bardzo za podpowiedzi.  Bigsmile

 


Naczynie musi być idealnie suche - dla pewności suszę je suszarką do włosów  Wink

 


PAni Elu teraz się wczytałam i 4 łyżki to stosunkowo mało cukru. Ile to wychodzi gram? generalnie w przepisach na jedno białko przypada około 40-50 g cukru. cały czas się przymierzam przepisy są bardzo różne. Ostatnio koleżance beza Pavlova też nie wyszła a przepis z książki


Witaj Gunia Love Podaję link na sprawdzony mój przepis na torcik bezowy, polecam zawsze wychodzi. Pozdrawiam Grażyna ze Szczecina Love

http://www.przepisownia.pl/s%C5%82odkie-wypieki-przepisy/torcik-bezowy/452926


Dzięki Ada, zapomniałam dodać o tej miarce Smile Oczywiście ja też jej nie nakładam, żeby białka dobrze się napowietrzyły Smile A jeżeli chodzi o temperaturę? To ja niczego nie podgrzewam.

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


No spróbuję może się uda. Jeszcze znalalam przepis iż wszstko (białka cukier i sól) wrzuca sie od razu i ubija z temp 50 st. Czy ubijają PAnie białka z temp. 37 stopni?


 Miłe Panie, ubijam białka podobnie jak ElaK  ale ZAWSZE bez nałożonej miarki. Musi się udać. Powodzenia!


Gunia, mój sposób na bezę jest taki: 4 białka + szczypta soli i ubijam z motylkiem 3 min / obr.4 Potem dalej ustawiam obr.4 i wsypuję cukier kryształ (nie puder!!!) co 30 sekund 1 łyżkę (razem 4 czubate łyżki) Po ostatniej łyżce ubijam 1 minutę. Piana jest sztywna, można ją kroić nożem! Powodzenia 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dziękuję

Niestety to chyba nie to używam drobnego cukru do wypieków. Dziwi mnie że ręcznie zawsze mi wychodzi. Czy podczas wrzucania cukru nadal utrzmuje Pani temp. 37 stopni. Teraz znalazłam jeszcze przepisy że wszystko wrzuca się do naczynia i ubija z temp. 50 stopni. a Jak wolno dodaje Pani cukier i czy ubija PAni białka zupełnie na sztywno , ile minut?


Guniu, mnie tez tak się robiło, dopóki nie zrezygnowałam z bardzo miałkiego cukru-pudru. Najlepiej wychodzi ze zwykłym cukrem, a jeżeli puder to nie ze sklepu , ale cukier  zmielony krótko w TM , tak, żeby były maleńkie ziarenka. Spróbuj. Jeszcze jeden szczegół: dobrze jest ubijać białka przy włączonej temperaturze 37 st. C.  Bigsmile :

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam

Z uporem maniaka próbuję zrobić bezę w TM. Ręcznym mikserem wychodzi mi świetna zawsze sztywna i lśniąca. Niestety w TM nigdy. Naczynie suche piana z białek ubija sie pięknie na sztywno ale kiedy dodaję powoli cukier na koniec zawsze ma konsytencję lukru. Czy zwracacie uwagę na to by nie przebic białek? Ja ubijam 3 białka około 1 -1,5 min a następnie łyżka po łużce dodaję cukier. zawsze efekt tak samo przykry. Macie jakąś radę? Czy komuś też wychodziła płynna a potm sie udała?