Forum Pizza Hawajska



13 odpowiedzi | Ostatni wpis

Love Podziel się z nami swoim "odkryciem" Wink Pozdrawiam serdecznie Grażyna ze Szczecina Cooking  7


Lwica wrote:

Hurra! Wyszla mi pizza i juz wiem jaki popelnilam blad przy pierwszym razie

Cieszę się, że już wyszła. Podziel się, co zrobiłaś nie tak za pierwszym razem :) 

 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Hurra! Wyszla mi pizza i juz wiem jaki popelnilam blad przy pierwszym razie


Ananas byl odsaczony, ale rzeczywiscie mogl puscic sok, ktory w nim byl. Moj soso nie byl bardzo gesty, ale tez nie byl lejacy. Natomiast we wszystkich przepisach, ktore przeczytalam - ciasto musi wyrosnac. W ksiaze nie ma o tym mowy


Ananas byl odsaczony, ale rzeczywiscie mogl puscic sok, ktory w nim byl. Moj soso nie byl bardzo gesty, ale tez nie byl lejacy. Natomiast we wszystkich przepisach, ktore przeczytalam - ciasto musi wyrosnac. W ksiaze nie ma o tym mowy


Lwico, jeżeli lubisz pizzę na cienkim chrupiącym spodzie to nie trzeba zostawiać jej do wyrośnięcia tylko od razu rozwałkować i wstawiać do piekarnika. Jeżeli wolisz mięciutką i grubszą, to ciasto najlepiej uformować w kulę i zostawić w cielple, przykryte ściereczką (żeby nie wyschło) na ok. 20 minut. Po tym czasie lepiej ciasta nie wałkować, tylko rozciągnąć rękami na dowolną wielkość. Wtedy nie zgniatamy tych wyrośniętych włókien. Specjaliści "kręcą" ciastem, podrzucając je do góry, wtedy rozciąga się równomiernie we wszystkie strony. Do tego trzeba trochę wprawy ale warto próbować. 

Pozdrawiam, Ela z Mazowsza

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Przyczyną problemów z ciastem może być zbyt wodnisty sos. Dodatkowo ananas mógł być nieodsączony i mógł puścić wodę podczas pieczenia.

Pozdrawiam Mixi


Wiem, ze to zalezy od piekarnika. Ale jest ciekawa sprawa w ksiazce po wyrobieniu kaza rozwlakowac, a w przepisowni kazdy pisze ze cisto musi wyrosnac a potem je sie rozklada rekoma na blaszce.

Moje jak juz sie dopieklo bylo jak maca

 


Lwico, zupa pieczarkowa jest  świetna, ale jej sukces zależy od świeżości pieczarek. Muszą być świeżutkie i białe. Z kilkudniowych wychodzi bura choć smakowo niezła. ;)  Pizzę hawajską kiedyś piekłam, ale nie miałam problemów z niedopieczeniem. Wiesz, to zależy od rodzaju piekarnika. Trzeba czas dostosować i sprawdzać. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Bede bardzo wdzieczna.

Zupa pieczrakowa krem tez nie jest za specjalna - ale moze to kwestia gustu.

Dzisiaj testuje z ksiazki zupe cebulowa

 


Lwico przekażę informacje do naszych specjalistów ds. przepisów Smile

Pozdrawiam Mixi


Dzisiaj zrobilam wg przepisu z kasiazki "Radosc gotowania" pizze hawajska. Ale po 20 minutach byla niedopieczona, a dokladnie mowiac pod szynka, ananasem i sosem ciasto bylo surowe. Nie mam pojecia dlaczego?

Czy moze juz ktos z Was robila taka pizze i mu wyszla?

Moze cos zrobilam nie tak?

Pozdrawiam

Aga