Forum Mąka migdałowa



17 odpowiedzi | Ostatni wpis

Aniu, mąkę migdałową robimy małymi partiami: 100-150g obranych i bardzo dobrze wysuszonych migdałów (np w piekarniku) zmielić 15-20s / obr.9 Sprawdzić i ewentualnie jeszcze chwilę miksować na obr.9.

Jeżeli migdały są wilgotne i mielimy je dłużej to robi się masa migdałowa; po dodaniu cukru pudru i kilku kropel soku z cytryny zrobisz masę marcepanową.

Nie zrażaj się :)  Trening czyni mistrza; a czasami trzeba potrenować trochę więcej Smile  

Pozdrawiam, Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witam Smile

Mam na imie Ania , jestem od kilku dni zupelnie swiezutkim uzytkownikiem Thermomic  , wyprobowalam juz kilka przepisow i jestem pod duzym wrazeniem. Ale piewsze niepowodzenie niestety juz zaliczylam ,poniewaz jestem zwolennikiem zdrowej kuchni i chcialabym wyeliminowac make pszenna z mojej kuchni , sprobowalam zmielic migdaly na make no i niestety zrobila mi sie papa...... co zrobilam zle? moze za dlugo mielilam ....

Pozdrawiam

Ania


Mixi czuwa Smile

Pozdrawiam Mixi


Veroniko, spadłaś nam z nieba z tymi wszystkimi przepisami i radami. Mixi powinna to w jakiś sposób wynagrodzić. Bigsmile Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wink Wink Wink Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Jesteś boska;-)!!!

Maks21


Nie ma za co... jak moge, to pomoge:) Smile :)  A jak nie wiem, to staram sie dowiedziec;) Wink ;)  Podaje przepisy, opròcz tego "poinformowalam sie dokladnie" o wszystkim, bo temat mnie bardzo zainteresowal;) Wink . Mialam czas, wiec poswiecilam kilka godzin, na dokladne poszukiwania... teraz mi postawicie kawe za to;) Wink ;)  Cenne info podam w przedziale na diety, alergie, itd. Przestudiowalam wszystko dokladnie, a teraz kolej na wszystkich zainteresowanych... trzeba te przepisy przetestowac na wlasnej skòrze, by zobaczyc czy sie spodobaja i przypadna do gustu. Na mleko migdalowe przepis mamy w ksiazce podstawowej, reszta wzieta z dobrych zròdel... bedziemy pròbowac... cos z tego bedzie musialo wyjsc... Wink Wink Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


  Bigsmile Veroniko dzięki za informacje Smile Jesteś nieocenioną kopalnią wiadomości Bigsmile Love i za to Cię podziwiam Love Dzięki Love


veronico, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Smile

Zamówiłam już migdały i będę mielić na mąkę Smile A i mleko chętnie zrobię jeśli powiecie jak.


Veronico, czy macie we Włoszech przepis na mleko migdałowe z TM? W TAk lubię gotować jest przepis na sojowe, wiem, że można robić inne rodzaje, np. migdałowe i ryżowe. Są dobre dka dzieci z alergią na białko mleka krowiego.

 

 

 

 

 

Maks21


Zgadza sie:) :)  Maka migdalowa, to zmielone migdaly. Sa 2 typy: maka z migdalòw obranych oraz maka z migdalòw nieobranych. Mielenie: ok. 200g migdalòw: ok.20sek / obr 10.  Maka nie jest calkowicie pozbawiona weglowodanòw, ale ichj procent jest niewielki. Uzywana na duzej skali do produkcji marcepanu, a takze ciastek i innych "slodkosci", oraz jako dodatek do wielu potraw. Obniza poziom cholesterolu "zlego" i podwyzsza ten "dobry". Poza tym, wypieki z maki m. sa bardzo smaczne ( ciasteczka, spody do ròznych ciast, sernikòw, torcikòw;) Wink ;)   Bigsmile Bigsmile ). Jesli potrzebna bedzie jeszcze pomoc, chetnie sluze ( w miare mozliwosci , oczywiscie;) Wink ).

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


czyli my, szczęśliwi posiadacze TM możemy sami sobie zmielić migdały i mieć mąkę:)


Mąka migdałowa wg słownika jest zwykle wykonana z blanszowanych migdałów bez skórki. Konsystencją bardziej przypomina mączkę kukurydziana niż pszenną.

 

Pozdrawiam Mixi


Sam nie wiem co to jest dlatego pytam. Może to zmielone migdały bez skórki. Jest dostępna na allegro i w sklepach ze zdrową żywnością. I kto to pyta ....;)  przecież nie będziesz miała większego problemu ze znalezieniem tego w necie Smile


A co to takiego mąka migdałowa ? gdzie ją można kupić? Cooking  10


Szanowni. Czy ktoś z Was używał mąki migdałowej do wypieków ? Ponoć ma niską zawartość węglowodanów i można z niej  robić pieczywo dietetyczne.