Forum MLEKO KROWIE-ZAGROŻENIA

11 odpowiedzi | Ostatni wpis

Powiem Wam szczerze, że sama póki nie przeczytałam artykułu na temat szkodliwości picia mleka na http://aktywnienaplus.pl/ nawet nie miałam pojęcia o tym, że może ono szkodzić naszemu zdrowiu. W końcu jakby nie patrzeć, zawsze gdy byłam mała, wmawiano mi, że mleko to podstawa, a tutaj jak się okazuje, wcale tak nie jest:(

Może nie tylke co mleko krowie jest niezdrowe a, chodzi głównie o alergię, jeżeli nie ma alergi na mleko krowie ani laktozę to takie mloko jest wręcz wskazane, w innym przypadku szkodzi zdrowiu. http://www.produktyproducenta.pl . Jak ktoś się boi to mozna kupic suplement mlekow . proszku jest zdrowsze bo odtluszczone i bez laktozy i bakterii:)

Zróbcie sobie testy w instytucie mikroekologi w poznaniu, i dostaniecie na tacy, co mozecie czego nie, zamienniki itd. Najlepsza opcja, do tego badanie z kału na jelita _+ kolanoskopia zeby wykluczyc celiakie i wtedy mozna dietować itd bo wiadomo na czym sie stoi i nie trzeba strzelac albo dluzej testowac na sobie Smile

wiem ze ostatnio strasznie duzo ludzi ma nietolerancje na laktoze i wiem ze wcale nie jest takie dobre dla naszego organizmu, juz od dawna staralam sie uzywac mleko roslinne zamiast krowiego i rzeczywiscie przepisy zawsze wychodzily pyszne. macie moze przepis na takie mleko roslinne ? bo zawsze kupowalam

Niestety ale tak jest. Niezauwazamy wolimy myśleć, że mnie to niedotyczy. A potem szok.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.

Zgadzam się z tym co piszecie. Do wszystkich tego typu rewelacji trzeba podchodzić z dystansem, ale takie informacje są przydatne dla osób z alergiami i schorzeniami niewiadomego pochodzenia. Trzeba słuchać swojego organizmu, to nie jest łatwe, często nie zauważamy symptomów groźnych chorób i im nie zapobiegamy. Potem może być za późno.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"

Witaj Gabi

Wszystko co jemy może na nas wpłynać negatywnie lub pozytywnie bądź obojetnie - zależy to od indywidualnej reakcji organizmu Ale również od okoliczności w jakich znajduje sie człowiek. Jednen na dany skłądnik wogóle nie zareaguje, drugi będzie się po nim super czuł a trzeci ledwo przeżyje zjedzenei czegoś. Przykłądem mogą być orzechy, ktore są bardzo zdrowe i mają dużo witamin i wartości odżywczych ale mają również grzyby i bakterie i organizm, który je super toloerował w normalnych okoliczność w innych okolicznośćiach moze sobie nie poradzić z owymi grzybami i bakteriami.

Dawniej, ludzie którzy mieli olbrzymie pieniądze i władzę (np. królowie, carowie ....) umierali zazwyczaj poprzez skrytobójstwo, otrucie. I co robili żeby ustrzec sie przed trucizną? Przyjmowali małe dawki, stopniowo je zwiększając - w ten sposób organizm przyzwyczajał sie i uodparniał.

Każdy sam musi stwierdzić co mu szkodzi a co nie. Nie ma jednej recepty dla wszystkich.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.

Gabi,

alternatywą jest mleko roślinne, które można przygotować w Thermomixie. Warto oczywiście sprawdzić czy nie jest się uczulonym na składnik, z kórego jest ono robione.

Zespół Przepisy Thermomix

Przeglądam artykuł i dochodzę do wniosku, że to kolejny przykład bardzo skrajnego podejścia do tematu. Mleko czy nabiał pochodzące z dobrego źródła nie stanowią zagrożenia dla osób, które tolerują laktozę.Generalnie analizując każdy składnik, który nabywamy w zwykłym sklepie to potencjane zagrożenie zdrowia.Dlatego też rozwiązaniem jest rozsądne podejście do zakupów żywnościowych, nie demonizowanie określonych składników. Każdy organizm w różny sposób reaguje na jedzenie, trudno jest znaleźć jedyną słuszną metodę.

Podaję tutaj link do ciekawego artykułu na temat szkodliwości  picia mleka krowiego. Czytałam kiedyś o tym i nawet jest powiedzenie : "pij mleko , będziesz kaleką". Teraz właśnie wpadł mi ten obszerny i wyczerpujący temat- artykuł i sądzę, że tutaj jest dobre miejsce na poznanie nowych faktów/mitów.

Mleko, jogurty, śmietana, wszystkie desery na bazie mleka, w tym gotowe budynie (nawet te bio), stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Picie mleka powoduje osteoporozę, a hormony zawarte w krowim mleku zwiększają zachorowalność na nowotwory szczególnie raka jajnika, raka piersi i raka prostaty, a to nie koniec kłopotów…

Dalej zainteresowanych odsyłam pod adres :http://gurbacka.pl/sklep/11-powodow-aby-przestac-pic-mleko/?utm_campaign...

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"