Forum Gotowanie mleka



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Mleko powinno się gotować w 90 stopniach, na obrotach min. 3 - bez motylka, ale z miarką, żeby się nie rozchlapywało. CZas w zależności od ilości. Jeśli ma to być spienione mleko, np. do cappucino czy latte, to mamy w Przepisowni  świetny przepis: http://www.przepisownia.pl/przepisy/12392/spienione-mleko-do-cappuccino-latte-macchiato.html

 

Pozdrawiam:-)

Maks21


Gabi, Bardzo dziękuj. Jeszcze nawet  nie miełam okazji rozpakować mojego nowego nabytku, jako że kupiłem go na wyjeździe. Ale już przeglądam przepisy,robię listę zkupów i ustalam menu na pierwsze dni po powrocie do domu. Smile Cooking  4

Pozdrawiam,


Myślę, że wystarczy 8 minut , obr.1, temp.80 st. , jednak samego mleka nie gotowałam. Tak robię kawę capucino, do której używa się właśnie mleko. .Motylka nie trzeba używać, używa się go do robienia masła, ubijania białek, śmietany , kremów i innych w/g przepisu. Cooking  2

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam,Jestem bardzo nowym użytkownikiem TM31 i mam podstawowe pytanie - jak ugotować mleko ? Puzzled Czy podczas gotowanie trzeba używać motylka ? Jak długo trzeba gotować ?

Pozdrawiam,