Forum FAQ - przejście na TM 31 dla początkujących

Rozszerz wyszukiwanie
Filtry

  • Aktywność
  • Data

Anuluj
Wyników na stronę:

11 odpowiedzi | Ostatni wpis

Zgadza sie :)  Korzystaj z ksiazki i gotujcie z zona na calego, a niedlugo bedziecie zamieszczac Wasze przepisy..... Te " przerobione", z tradycyjnych, na TM Wink Wink Cooking  6 Cooking  9 Cooking  7 Cooking  1 Cooking  10   Szkoda czasu na przepisywanie ksiazki Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Tator, książki są właśnie po to, żeby z nich korzystać , a nie leżeć na półce. To nasz roboczy pomocnik, to one sa dla Ciebie, a nie Ty dla nich.  Jak już przećwiczysz wszystkie książkowe przepisy , to żadna ściąga nie będzie Ci potrzebna. To już będzie rutyna i to Ty będziesz podpowiadać nowicjuszom. Uwierz mi i nie żałuj książki. Nic jej się nie stanie jak bedzie miała kilka kolorowych plamek po użytych do  gotowania produktach. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Macie rację drogie Panie. Rzuciłem się na przepisy Smile a nie przejrzałem początku ksiązki RADOŚĆ GOTOWANIA.

Ale jesli chociaż mogę trochę ponarzekać to i tak brakuje mi takiej informacji w formie ulotki, którą mogę powiesić na lodówce i w każdej chwili mieć to pod ręką. Jakoś szkoda mi brudzić tak ładnie wydanej knigi od TM Smile

Może sam się zmuszę i zrobię taką ściągę.


W pełni się zgadzam z tym, co napisałyście. "Radość gotowania" od deski do deski;-), są jeszcze warsztaty kulinarne dla nowych klientów i pomoc przedstawiciela handlowego. W kilku książkach są świetne wskazówki uzupełniające, np.   w "Tak lubię gotować" i super w "Pełną parą" - na temat gotwania na parze. 

Maks21


Właściwie nie muszę nic dodawać, dziewczyny powiedziały wszystko  Smile  Wiem, że większość osób, które kupiły TM nie czyta instrukcji obsługi a książkę podstawową "Radość gotowania" zaczyna przeglądać od środka (ciasta, obiady...)  Smile  Można i tak ale dużo prościej jest od początku: zmielić cukier na puder, ubić białka na pianę (mogą być od razu bezy  :D  ), potem napoje ze świeżych owoców / warzyw, surówka (a jak  wyjdzie za bardzo rozdrobniona to dolewamy wody, miksujemy na obr.10 i mamy pyszny napój wielowarzywny  Smile  ). Jeżeli każdego dnia zrobicie 2-3 rzeczy w TM to po kilku dniach go opanujecie  Smile  A potem każdego dnia zdobywcie kolejne doświadczenie. Powodzenia!!!

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dziewczyny mają rację, warto przeczytać wstęp do książki i zacząć próbować.

Trzeba wyczuć jaki stopień rozdrobnienia odpowiada jakim obrotom i metodą prób i błędów dochodzić do tego jak co przygotowywać Smile To jest na prawdę dobra zabawa Smile

Życzę powodzenia Bigsmile


Cooking  1 Witaj :)  Ja kupując Thermomix dostałam instrukcję i książkę " Tak lubię gotować" a jak zrobiłam prezentację w domu dostałam następną książkę "Tak lubię gotować" i krok po kroku uczyłam się gotować  ;)  Korzystałam z  przepisów i porad na Przepisowni . Odwagi   Smile   Mixi pomoże


Witaj. Tak, Veronika ma zupełną rację, mimo, że książki polskiej nie zna. Kochani,  zacznijcie od str.12 (jeżeli juz wiecie z czego TM się składa)Jest w bardzo prosty sposób opisane krok po kroku jak z niego korzystać i jak dostosować własne przepisy do TM (str.23). W rozdziale 01 Przepsiy podstawowe macie opisane jak wykonać bukę tartą, siekanie cebuli, mielenie mięsa, robienie bitej śmietany,  piany z białek, itd. Tej książki nie można potraktować wybiórczo, niestety trzeba zacząć od początku Bigsmile   Tutaj są zawarte najczęściej gotowane potrawy , tradycyjne i to jest Wasz pierwszy krok w tajniki TM. Potem już doswiadczenie , czytanie przepisowni, rutyna.;)  Tak jak pisze moja koleżnka -Veronika, jesteśmy zawsze do dyspozycji, zaglądamy tutaj codziennie, o różnych porach, ale jesteśmy, dyskutujemy na forum, wymieniamy mnóstwo doświadczeń i porad. Zapraszamy do grona aktywnych użytkowników! Bigsmile Cooking  1

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witaj, a nie ma instrukcji??? A ksiazka podstawowa??? Dokladnie nie umiem Ci odpowiedziec, bo ja mam podstawowa ksiazke wloska, ni i jest tu wszystko. Ksiazk polskiej nie znam, niestety. W mojej, na poczatku, sa wszystkie wskazòwki, jak i przez ile czasu ubijac, mielic..., itd. Jesli chodzi zas o przepisy tradycjonalne, to mysle, ze kazdy z nas je ma. Poczatki , ale tylko poczatki sa ciut "trudniejsze", powiedzmy. Trzeba poznac, jak dziala (nie trzeba sie bac urzadzenia !! ), podstawy, a pòzniej kazdy dostosowuje przepisy na TM. Bardzo latwo, pròbujac, eksperymentujac.... Pomocne beda na poczatku przepisy ksiazkowe oraz gotowe przepisy na Przepisowni. Jesli zona jest ( a domyslam sie, ze jest) sprytna "kuchareczka", po kròtkim czasie bedzie w stanie realizowac przepisy, ktòre ma. Sprawa jest naprawde bardzo prosta, a TM tylko ulatwi prace. Jakikolwiek problem, jestesmy tutaj do dyspozycji,  jest Mixi, ktòra zawsze pomoza, jako odpowiedzialna za Forum. Odwagi i wszystko pòjdzie latwo Smile

Ps. naprawde w podstawowej ksiazce, na poczatku ( czy na koncu), nie ma tabelek pomocniczych ? Jestem ciekawa. Milej niedzieli Smile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Hello

PO rocznej walce z samym sobą zakupiłem TM 31. Nie będę tutaj odprawiał nabożeństwa typu ochy i achy bo jestem zadowolony oczywiście, ale...

Zarówno mi, żonie jak i innym znajomym brakuje jednej podstawowej rzeczy a mianowicie FAQ dla początkujących w którym byłby wykaz czynności wykonancyh tradycyjnie /ręcznie lub w jakimś "tradycyjnym" urządzeniu/ i jego odpowiednik w TM.

Przykładowo żona ma setki swoich przepisów tradycyjnych, ale nie wie jak np ubić białko, pokroić w kostkę jajko, jak porkoić np surową marchewkę a jak gotowaną. Uważam to za spore niedopatrzenie.

Wiem, że w przepisach można gdzie niegdzie to wyłuskać ale wydaje mi się że powinna być do tego jakaś tabelka albo nawet gotowa ulotka dołączana do urządzenia. 

Tylko tyle i aż tyle. MIłego pichcenia z TM!  Wink