Forum Czyżby przeciekał?


Edytowane przez: Hanna Gręda na 02.07.2015 - 05:26

20 odpowiedzi | Ostatni wpis

A jednak to były noże winne .Już jest OK. Cooking  7

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Powiem tak Gabrysiu ponieważ sama diagnoza to 100 więc wymieniłam jednego miesiąca uszczelki ,ale widzę jak spływa po nożach i po rozmowie tel. z serwisem jest to na 99% winny nóż cóż wymienię i zobaczę jeżeli trzeba będzie to kupię naczynie bo bez tego żyć nie można ,a zasada  w serwisie jest jest taka 92 zł jeżeli zawiozę cały sprzęt do nich bo inaczej jeszcze 65 no i koszt części więc wydatek jednorazowy jest spory .Powiem szczerze ,że myślałam ,że mi trochę dłużej posłuży bez awarii ale jak ktoś ma pecha to mu cegła w drewnianym kościele na głowę spada

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Haniu, Ty tak sama diagnozujesz przyczynę przeciekania? Może jednak warto byłoby dać do serwisu, który z pewnością bezbłędnie ustali przyczynę. Może to jednak nie noże? Kupisz je i co jak nadal nic się nie zmieni? A może to trzeba kupić samo naczynie?

Ja bym jednak zdała się na fachowców. Aw

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wracam do tematu przeciekania jednak zajechałam swojego TM ,Wymieniłam mu podstawę ,uszczelkę pod nożami ,uszczelkę pod pokrywą i nadal przecieka wiec niestety muszę kupić noże bo to po nich spływa woda ,chyba się tak wyrobiły na sworzniu .Myślałam ,że to cudowne urządzenie trochę dłużej wytrzma bez dokłądania do niego .Nie żebym się zniechęciła ot po prostu skończyła się gwarancja i z mercedesa robi się maluch do którego części są  , ale drogie :((

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Apetka,

 

bardzo nas cieszy Twoje zaangażowanie, a tym bardziej wymagania kulinarne. Jesteśmy przekonani, że Thermomix spełnia większość z nich.

Przepisy pochodzące z naszych pierwszych publikacji mogły posiadać błędy, które w kolejnych wydaniach były poprawiane. W książkach międzynarodowych takich jak Tak lubię gotować są przepisy z różnych krajów, więc smaki określonych potraw nie zawsze mogą odpowiadać użytkownikom.

Czy korzystałaś z naszych najnowszych publikacji tj. Kuchnia Śródziemnomorska?

 

Zachęcamy również do subskrypcji newslettera, co miesiąc przygotowujemy nowe, sezonowe przepisy:

http://thermomix.vorwerk.pl/fileadmin/data/pl/pdf/Newsletter_2015/Zielona_fasolka_szparagowa_na_Varomie.pdf

http://thermomix.vorwerk.pl/fileadmin/data/pl/pdf/Newsletter_2015/Sorbet_z_zielonego_ogorka.pdf

 

Mamy nadzieję, że dzięki Przepisowni i forum zmniejszą się Twoje wątpliwości dotyczące urządzenia.

Zespół Przepisy Thermomix


Robiłam dużo rzeczy w TM no bo, po to go przecież kupiłam. On ponoć miał robić "prawie" wszystko w kuchni, a żeby wyrazić swoję opinię musiałam przetestować wiele przepisów żeby otworzyły mi się oczy. Najciekawsze jest to, że wbrew własnemu przekonaniu muszę dalej udawać zachwyt z tej maszyny, nawet przed mężem, który trzeźwo odradzał mi zakup tego od początku, ale jak ja się uprę to koniec - no i mam to co chciałam.

pozdrawiam


Hanna Gręda wrote:

Za gorąco na gotowanie na Varomie bo tylko wtedy przeciekało do obudowy i pod nią ,będę się uważnie przyglądać i podzielę się uwagami :bigsmile

 

No i wszystko jasne wina leży po mojej stronie,za dużo dolałam wody ot poszłam na całość zapominając ,że wodę do Varomy też się przelicza

 

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


A ja kompletnie nie rozumiem Twojego wpisu apetko. Narzekasz ale bardzo dużo robisz w TM. Ja kompletny ignorator i laik kuchenny jestem zaskoczona, ze wychodzą mi rzeczy o które w życiu się nie podejrzewałam. Nie rozumiem dlaczego jak robisz jogurt to nie podniesiesz ręcznie temperatury?  Druga sprawa, ze jeżeli czegoś nie lubisz to zrobienie tego w TM tego nie zmieni. Tak samo nie rozumiem Twojego podejścia do przepisów. Przecież to tylko drogowskaz, ja doposowuje do siebie przepis, jeżeli pisze, ze mam dać tyle a tyle cukru - ja daję o 3/4 mniej lub wcale bo my tak lubimy. Niedawno nawet przeczytałąm, jak jakiś znany kucharz mówił" Przepis nie zwalnia z myślenia". Nie rozumiem tak naprawdę z czego wynika Twoje niezadowolenie.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Apetko a możeTwoje niepowodzenia są po troszku z Twojej winy?Ja mam TM od 3lat mieszam w nim ciasto na omlet,ubijam pianę ,a nawet śmietanę (czasami się przebijena masło),ciasto na pierogi z TM jest rewelacja pod warunkiem ,że przykrywasz ściereczką ,żeby nie obsychało ,TM można umyć ręcznie lub wlać wodę i włączyć i już .Spróbuj spojrzeć na swojego TM bardziej łaskawym okiem a się przekonasz ,że diabeł tkwi w szczegółach .Jeżeli któreś z moich stwierdzeń odbierzesz przykro to nie było moim zamiarem staram się tylko pokazać Tm od lepszej strony

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Dużo by pisać - po prostu jestem zawiedziona tym czymś, bo nawet w 20% nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Owszem żurek - super, wszystkie niemal przetwory wychodzą super i w lecie koktaile owocowe, karkówka po karkonowsku i pstrąg po holendersku i właściwie to tyle, czasem bułeczki lub drożówki. Serków homo dzieci nie lubią, jogurt naturalny no niestety nie jest właściwy bo jogurt ma być robiony w tem 38 - 42 stopnie a nie 37 niestety nie zabija tych złych bakterii ( ale to najmniejszy problem). Do tej pory nie odczuwałam jakie to dziadostwo, dopóki działał mi stary mikser. Niestety miesiąc temu się zepsuł, i sie zaczęło, ani bezy ubić po ludzku ani śmietany, już wolę trzepaczką coś robić niż tym ....A do tego jak mam ubić 2 jajka na omleta a potem to myć to mnie szlag trafia, a i ciasto na pierogi też robię na stolnicy bo to z tej "maszyny" przecież rozłazi się po 5 min, ja niestety nie robię na akord. No i przepisy - bądźmy szczerzy i bez wzajemnej słodyczy - to tylko są odpowiednio dopracowane w tej podstawowej książce a reszta niestety do niczego ( mam Pełną parą, Tak, lubię gotować, Słodkie inspiracje, Nasi przedstawiciele polecją,.Szybkie obiady, Boże narodzenie, Napoje) i pól segergatora wydrukowanych z przepisowni i z całym szacunkiem co 10 jaki taki a reszta szmelc. Kiedyś zrobiłam tiramisu....oj jojoj -zrobię jeszcze kiedyś ale z mojego starego przepisu i pożyczę od sąsiadki miskera...

To tyle bo mi się wiecej nie chce pisać....

 

pozdrawiam

 


Apetko, czy podzielisz się szczegółami? Może będziemy w stanie Ci pomóc i zachęcić do używania Thermomixa.

Pozdrawiam Mixi


Apetko czasem same jesteśmy sobie winne ale tu możesz zawsze dopytać co i jak ,bo samo stwierdzenie że kupiłam dziadostwo to trochę za mało Puzzled

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


apetka- może więcej szczegółów? 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witajcie użytkownicy tego dziadostwa - mam go prawie 2 lata i jest to do tej pory najgorszy mój zakup. Masakra - jeszcze go spłacam i co miesiąc przeklinam moją decyzję. To nie warte więcej jak 500 zł.

Ale sama chciałam - bo miało być takie cudowne - tak go "przedstawiciele" zachwalali....

 

pozdrawiam


Za gorąco na gotowanie na Varomie bo tylko wtedy przeciekało do obudowy i pod nią ,będę się uważnie przyglądać i podzielę się uwagami Bigsmile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Hanno,

cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Napisz, czy Twój Thermomix jest już sprawny?

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Ślicznie dziękuję za wskazówki no chyba wina leży po mojej stronie bo gotowałam  dwa razy pod rząd na Varomie i uzupełniłam gorącą wodą trochę się uspokoiłam i poobserwuję a nr.ser.to 1120571

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Witaj Hanno,

czynników wpływających na opisywany przez Ciebie "efekt" może być kilka, w zależności od tego, czy np.:

- podczas przygotowywania przepisu używasz np. większej ilości wody

- woda, którą wlewasz do naczynia miksującego jest gorąca

- ustawiasz większe obroty podczas gotowania z użyciem przystawki Varoma

- poprzednio przygotowywałaś potrawę z użyciem wysokiej temperatury

 

Z opcji technicznych być może wystarczyłoby:

- wymienić uszczelkę noża miksującego

lub

- wymienić uszczelkę pokrywy naczynia miksującego

 

Ewentualnie może to być poważniejsze uszkodzenie.

Czy mogło się zdarzyć tak, że w ostatnim czasie naczynie miksujące upadło, bądź zostało "przygniecione", co wpływa na jego rozszczelnienie?

Prosimy podaj numer seryjny urządzenia, o którym piszesz?

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Witam jak wiecie mam TM-31 od 3 lat i od kilku dni obserwuję że po gotowaniu na waromie mam wodę pod główną częścią (silnikiem ) i w środku wodę ?Czyżby przeciekał , miał ktoś takie objawy ? A może wina leży po mojej stronie ,dzwoniłam do łódzkiego serwisu ale pan skutecznie mnie zniechęcił wyceniając samo przyjście na 100-e więc może tu się czegoś dowiem

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.