Forum Czerwona porzeczka



15 odpowiedzi | Ostatni wpis

Myślę że wiele odpowiedzi uzyskanych od innych wystarczy.Ja robię z porzeczek tylko soki układając na Vaomie i w koszyku grona owoców. Do naczynia miksującego ok 1.2 l. wody i parować ok.1/2 godz na temp.Vaoma.

Smacznego Tongue

 


Cooking  1   c 


Pippi wrote:

Proszę - akurat znalazło się, wczoraj mnie olśniło też, że mam mnóstwo czarej porzeczki, z którą nie wiem co zrobić... tylko zrywać mi się nie chce Smile

Podeslij do mnie krzaczki Bigsmile   Zerwe sobie, polowe zjem, polowe przerobie, a krzaczki odesle Bigsmile ;)  Uwielbiam czarna porzeczke. I jesli masz agrest, to tez z mila checia Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Dzięki za przepis. Cool


Ilonko, prosimy o opublikowanie tego przepisiku. Zdjęcie też. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ja też mam czarną porzeczkę na działce , dziasiaj poszłam zobaczyć czy już dojrzała :)  można zrywać ale mi się też nie chciało Wink wracając zaszłam do sąsiadów i dostałam propozycję zerwania czerwonej porzeczki Smile a że u siebie nie mam więc się skusiłam Bigsmile zrobiłam sok, a owoce przetarłam ,dodałam jabłek i wyszedł pyszniutki dżemik Wink


Proszę - akurat znalazło się, wczoraj mnie olśniło też, że mam mnóstwo czarej porzeczki, z którą nie wiem co zrobić... tylko zrywać mi się nie chce Smile


Pippi , świetne te linki do porzeczkowych przepisów.Można je "przerobić " na Termomix.  Dzięki za inspiracje. Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


:) Pippi masz rację z tym drobiem -  ja gdzieś miałam przepis bodajże na kaczke z porzeczkami lub w porzeczkach , ale za żadne skarby nie mogę znależć  tego przepisu :~ Na necie pewnie można znależć :)


mam jeszcze wrażenie, że porzeczka pasuje do drobiu, może do nadzienia? może też coś takiego jak żurawina do wędlin?  :-) daj znać czy coś zrobiłeś.


 Może ciasto z porzeczkami i kruszonka?  Tu jest mnóstwo z porzeczki, nie na TM ale na pewno sobie przerobisz bez problemu http://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/z-czerwonymi-porzeczkami 

Moja mama zawsze robi galaratkę z porzeczek (tradycyjna metoda). Tu jest przepis na galaretkę z estragonem, myślę, że mozna zrobić bez cukru żelujacego - może z jabłami?  http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/56,110783,12144332,Przetwory_owocowe.html


Polecam tez dzemiki - mozna pomieszac z jablkami, malinami :D mozna takze zamrozic i wykorzystac zima do kompotu lub zmiksowac z jogurtem :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Witam,

odsyłam do  przepisu ,który zamiesciłam w ubiegłym roku - "Sok na zimę z Thermomixa". Porzeczki  ,maliny ,wisnie ,agrest - bez problemu.

Pozdrawiam Smile Życze powodzenia Smile


Witam,

poszukuję ciekawej propozycji lub przepisu z wykorzystaniem czerwonej porzeczki W Thermomixie.

Czy ktoś by miał pomysł, w jaki sposób można przerobić czerwoną porzeczkę?