Forum zalany thermomix TM5

Rozszerz wyszukiwanie
Filtry

  • Aktywność
  • Data

Anuluj
Wyników na stronę:

14 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dzień dobry, czy ktoś moze wie ile kosztuje wymiana ekranu dotykowego w TM5?
dzięki


Witam, dzisiaj po przyjsciu do domu chcialam na szybko zrobic kolacje córce wsypalam DO TM6 kaszke i zaczekam lac wode gdy zorientowalam siee ze lanie wody dziwnie brzmi i przypomnialam sobie ze noze suszą się na suszarce!!!!!! Szybko wylaczylam TM z prądu i wylalam zawartosc. Teraz odwróciłam urzadzenie do gory nogami i nue wiem co dalej czekac, czy od razu dzwdzwonic na serwis? Proszę poradzcie... zalamka bo TM6 mam zaledwie od 2 tyg 😭😭😭


Ile kosztuje serwis?i czy potrzeba wysyłać thermomix czy przyjedzie ktoś jeśli zglosze? Zalałam go i jestem załamana! Obejmuje nas gwarancja. Dzięki za odpowiedź


I dziala :D to jest moc!!! 


I dziala :D to jest moc!!! 


Wczoraj zrobilam to samo co Serja, mam tez nadzieje ze moj sie wysuszy Aw w koncu mam go zaledwie 2 tygodnie..

 


miałam to samo - zalałam tm5 olejem. 

Mąż postawił rano sam dzbanek bez noży na urządzeniu, a ja po południu wzięłam się za robienie sosu pomidorowego. Zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu wrzuciłam cebulę , czosnek i wlałam olej. Oczywiście przez moment sobie pomyślałam, że coś wolno reaguje waga , bo wlewam i wlewam te 40g. Potem zamknęłam dzbanek i chciałam wszystko zmiksować i dopiero odkryłam, że nie ma noży. Szybko wszystko wytarłam, zamontowałam noże i w rezultacie dokończyłam ten sos. Niestety następnego dnia, gdy chciałam zmielić żyto pojawił się na wyświetlaczu komunikat C34 - "sprawdź naczynie, coś blokuje noże" . Wysypałam zboże, umyłam dzbanek kilkakrotnie, niestety nawet przy pustym noże nie kręciły się i pokazywał się ten sam komunikat. Wyciągnełam silkonową nakładkę (tam gdzie wchodzą bolce z dzbanka) i przewróciłam urządzenie do góry nogami na dwa dni- żeby to co ewentualnie wpłynęło - teraz wypłynęło. Cały czas też osuszałam środek patyczkami do uszu. Nic nie pomagało. Już nawet sprawdziłam jaki to koszt naprawy - bo przecież gwarancja tego nie obejmie. Kolejne dwa dni zabierałam się za zamówienie serwisu, cały czas osuszając patyczkami ( bo jak odwrócony był- to pojawiał się ten olej) i próbując włączyć urządzenie. 6 dnia zaczął działać jakgdyby nigdy nic. 

Od 4 dni używam go kilkakrotnie w ciągu dnia i wszystko jest po staremu. Pechowo miałam z tym przepisem, bo zazwyczaj najpierw się sieka cebulę a potem wlewa olej. I nic by się nie stało.


Z przyjemnością ogłaszam, że mój TM ma się całkiem dobrze, wygrzanie  suszareczką dobrze mu zrobiło i śmiga aż miło patrzeć (podobnie jak ja po pierwszym przeziębieniu). Myślę że poczekam z wezwaniem serwisanta....

Pozdrawiam wszystkich troskliwych!


Witaj serja,

dziękujemy za opis zdarzenia.

W tej sytuacji prosimy wypełnij formularz zgłoszenia serwisowego.

 Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Niestety serjo Twojego TM5 czeka wizyta w serwisie. Nawet jeśli wyschnie i jakimś cudem ożyje to najprawdopodobniej długo nie pociągnie. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wezwanie serwisanta, który oszacuje uszkodzone elementy i wymieni je na nowe. 

Jak pisała szyszunia nie jest to pierwszy przypadek. Na każdej prezentacji zwracam szczególną uwagę by nie wkładać naczynia miksującego do TM bez noży. Jak naczynie jest w środku to nie widać, że noży nie ma. Wlanie płynu w takim przypadku w 100% skutkuje zalaniem wnętrza TM5. Trzeba wyrobić w sobie nawyk - nie ma noży nie wkładamy naczynia.

Na pocieszenie powiem tylko, że koszty części zamiennych wcale nie są tak dramatycznie wysokie.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu TM5 do zycia.


Dzięki za pocieszenie!

Siedzę teraz z suszarką do włosów i osuszam mój biedny TM i musze powiedzieć jest postęp!

Już załącza się, ale niestety jeszcze nie działa poprawnie wyświetlacz i nic nie mogę ustawić: wagi, tempertury itp. tylko obroty. Mechanicznie jest w porządku tylko ten nieszczęsny wyświetlacz .... ale mam jeszcze nadzieję że się wysuszy i będzie smigał!


 

Witaj,

 

Słyszałam o takich sytuacjach, co może być pocieszające, że nie Ty pierwsza coś takiego zrobiłaś.

 

Niestety sprawa jest poważna. Uszkodzenie może być mniejsze lub większe ale bez serwisu się nie obejdzie. 

 

Najlepiej go nie uruchamiać - wyłączyć z gniazdka.

 

 

 

Z serwisem możesz się skontaktować bezpośrednio  - kontakt jest chyba na stronie Vorweka albo przez swojego przedstawiciela.

 

Trzymam kciuki.

 

Ania

 

 

 

Wkręcona w Thermomix


Przez nieuwagę, zalałam thermomix (nie założyłam noży a koszyk postawiłam na urządzeniu) i cała woda zalała wnętrze. Pomyślałm,że może po osuszeniu coś się zmieni ale niestety po dwóch dnie nie włącza się.

Ratunku czy to już po nim czy może jeszce poczekać. Napiszcie czy miał  ktoś taki przypadek i co z tym fantem zrobić.