thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
15min
Czas całkowity
15min
porcja/porcje/porcji
5 słoik/słoiki/słoików
Poziom
Łatwy
 • TM 5
opublikowany: 10/14/17
zmieniono dnia: 11/4/17

Składniki

Pomidorowy przecier (sok)

 • 2000 gramów pomidory, dojrzałe

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Koszyczek
  Koszyczek
  kup teraz
 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  Sok lub Przecier pomidorowy
 1. 1/2 dzbanka pokrojonych w ćwiartki pomidorów (bawole serca), sól i pieprz. Ustawić 1min, obroty na 10 min. 100st. C obroty 2,5
  rozlej do słoików lub buteleczek.

Porady

Wkroić około pół dzbanka pomidorów (bawole serca) pokrjonych w ćwiartki ustawić czas 10 min temperatura 100°C na orotacha 2,5. Na pokrywce umieść koszyczek dla lepszego odparowania. Sok jest gotowy do picia w każdej chwili ale można dodać też do zup i sosów. Dodając świeżą pietruszkę lub oregano.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Pomidorowy przecier (sok)

Wydrukuj:

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?