thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
30min
Czas całkowity
30min
porcja/porcje/porcji
2 litr/litra/litry/litrów
Poziom
Łatwy

Składniki

KUBUŚ BEZ CUKRU

 • 250 g obranej marchewki
 • 350 g obranych jabłek
 • dojrzały banan
 • garść malin (można dać więcej lub zastąpić np. truskawkami lub brzoskwinią)
 • sok z połowy cytryny
 • woda (2x650g)

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Pokrojone na mniejsze kawałki marhewki zmielimy (10s/obr.5), zalewamy 650g wody (3 szklanki) i gotujemy (15min/VAROMA/obr.1). Dodajemy pozostałe składniki i miksujemy całość (40s/obr.10). Dolewamy 650g wody i ponownie gotujemy (5min/100°C/obr.2), a następnie jeszcze raz miksujemy (30s/obr.tmrc_emoticons.8). Gorący sok przelewamy do szklanych butelek i odstawiamy do ostygnięcia, a następnie przechowujemy w lodówce gdzie może stać do 7 dni.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

KUBUŚ BEZ CUKRU

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY

Znajdź podobne: