thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
5h 0min
Czas całkowity
35h 0min
porcja/porcje/porcji
-- --
Poziom
Łatwy

Składniki

PINSA ROMANA

Składniki 1750 g wody 35 g odwodnionego zakwasu 650 g mąki typ 0 30 g mąki ryżowej 20 g mąki sojowej 10 g oliwy z oliwek extra vergine 10 gramów soli przecier pomidorowy, do smaku 250 g mozzarelli, odsączonej i pokrojonej w plastry

 • 1750 gramy woda
 • 35 gramy ODWODNIONY ZAKWAS
 • 650 gramy MĄKA TYP "0"
 • 30 gramy mąka ryżowa
 • 20 gramy mąka sojowa
 • 10 gramów oliwy z oliwek extra vergine
 • 10 gramów przecier pomidorowy
 • 250 gramów mozzarelli, POKROJONA NA PLASTRY

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Koszyczek
  Koszyczek
  kup teraz
 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  PINSA ROMANA (przetłumaczona z włoskiego z przepisów dostępnych na Cookidoo)
 1. Sposób przygotowania  1.Wytnij arkusz papieru pergaminowego o takim samym rozmiarze jak podstawa pojemnika Varoma, umieść go w środku i posmaruj odrobiną oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.  2. Do naczynia miksującego wlać 500 g wody i drożdże, wymieszać: 1 min./obr. 1.  3.Dodać mąkę typu 0, mąkę ryżową, mąkę sojową, oliwę z oliwek extra virgin i sól, wymieszać: 15 min./Ciasto"Ciasto" [/size]. Przenieś ciasto na powierzchnię roboczą, ugnieć w bochenek i włóż do przystawki Varoma. Zamknąć przystawkę Varoma pokrywką i odstawić.  4. Do naczynia miksującego wlać 1000 g wody i ustawić Czyszczenie [/size]. Opróżnij kubek.  5. Do naczynia miksującego wlać 250 g wody, wstawić przystawkę Varoma i ustawić Fermentacja Fermentowanie"Fermentowanie" [/size]/3 h/37°C. Ostrożnie wyjmij przystawkę Varoma.

  6. Podziel ciasto na 3 bochenki mniej więcej tej samej wagi, zagnieć je i umieść na blasze. Przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia w stałej temperaturze na około 1 godzinę.  7. Rozgrzej piekarnik do 250°C i posmaruj blachę piekarnika oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia.

  8. Umieść kopiec mąki ryżowej na powierzchni roboczej i trochę go rozprowadź. Umieść w nim bochenek ciasta i rozwałkuj go na mniej więcej taką samą wielkość jak powierzchnia talerza. Rozłóż ciasto na talerzu i dopraw przecierem pomidorowym i odrobiną oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

  9. Piec w gorącym piekarniku przez 10 minut (250°C) umieszczając blachę na dolnej szynie. Ostrożnie wyjąć z piekarnika i obniżyć temperaturę piekarnika do 200°C.

  10. Dopraw mozzarellą, umieść blachę na środkowej szynie piekarnika i kontynuuj pieczenie przez 10 minut (200°C). Ostrożnie wyjmij z piekarnika i postępuj w ten sam sposób z pozostałymi 2 bochenkami.


  Podawać na gorąco.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 6 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 6
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

PINSA ROMANA

Wydrukuj:

Komentarze

 • Nie ma żadnych komentarzy
Are you sure to delete this comment ?