Forum tabletki do zmywarki - poszukuję



16 odpowiedzi | Ostatni wpis

CIASTO CYNAMONOWE

2 SZKL. MĄKI
1/2 SZKL. CUKRU
2 JAJKA
1 SZKL. MLEKA
1/2 SZKL. OLEJU
1 ŁYCZECZKA PROSZKU DO PIECZENIA
1 CUKIER WANILIOWY
1 ŁYŻKA CYNAMONU

USTAWIĆ NA 1 MIN., OBROTY 5,5

PIEC W TEMP. 180 STOPNI C, 3O MINUT. PODAWAĆ NA CIEPŁO - MOŻNA Z BITĄ ŚMIETANĄ

SMACZNEGO



Po wiecej szczegółów zapraszam tutaj : 

 http://www.youtube.com/watch?v=VD3CGHVTY18

 

 

 

 


Bigsmile Wink No, proszę. Niemożliwe- możliwe?  Ciekawe, a myślałam, że to żart. Rzeczywiście , cytryna i sól mają bardzo duze właściwości myjąco-czyszczące. Dziś właśnie to miałam okazję sprawdzić na moich plamach z herbaty, które były niedoprane na obrusach (białych). Wyczytałam to w internecie i udało się. Plamy zniknęły pod wpływem soku z cytryn. Zużyłam dwie cytryny , ale się udało.

Nie bardzo wiem jak zmieścic te 3 duże łyżki pasty w malutkim pojemniczku na proszek. Lidien, jeżeli zmywarki nie używasz codziennie to radzę przepłukać tylko naczynia w niej zgromadzone, sama wodą. Nie zaschną i nie będą "woniać". Ja prawie codziennie włącam zmywarkę i zużywam sporo proszku, więc taka pasta byłaby przydatna. Tata daj więcej konkretów.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


nie wiem czy u mnie sprawdził by się ten specyfik, gdyż zmywarkę puszczam co kilka dni i tylko program 70st. C daje rade zaschniętym resztkom jedzenia. Hm.. a gdzie aplikować taką pastę w zmywarce bo chyba nie do pojemnika na tabletkę bo się nie wypłucze chyba :/


Witaj Tato  Smile a jakie są efekty ? Podziel się z nami Smile


Otóż i przepis. Co prawda nie na tabletki , a pastę -lecz działa.

PASTA DO MYCIA NACZYŃ W ZMYWARCE

3 cytryny pokroiłem na kawałki i dodałem 200g soli grubej morskiej i zmiksowałem to razem ,20 sek przy obr.10

- dodałem 1 MT octu, 1/4 MT nabłyszczacza do mycia w zmywarce i 2 MT wody

- nastawiłem to na 15 minut,100 stopni C, poz.2, ....otwór zostawiłem otwarty(ma odparować i klarować się)

- po zakończeniu jeszcze włączyłem  na;  20 sek.  Turbo aby to miksować.

No i przelałem do pojemnika. Pasta jest dosyć gęsta.

Do zmywarki na jedno mycie dawka 3 pełne łyżki stołowe.

Gdy gotujemy  pastę po mieszkaniu  unosi się mocny zapach!

 


Bigsmile Fajny dowcip z tabletkami! ale może się da to zrobić? Skoro można kosmetykl i kostki rosołowe, to czemu nie tabletki do zmywarek? Może ktoś jest chemikiem i pomoże? Do dzieła!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


:)Proszę bardzo: Załóż płaszcz,weź portfel Wink , i idź kupić do dobrego sklepu  chemicznego! Uwaga!!!!!   NIE KUP PODRÓBEK!!!!! :((

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Komuś się pomyliło Święto Niepodległości z 1 kwietnia  :D   Bigsmile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


:D Bigsmile :D Bigsmile To chyba jakiś żart  Bigsmile Bigsmile


może trzeba coś opatentować Bigsmile  


hahahaha ale dowcip, z takim czymś sie jeszcze nie spotkałam, ale ktoś ma pomysł Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


beti.kr takie przepisy nie są Thermomixowe

Pozdrawiam Mixi


Witam serdecznie. Poszukuję przepisu na tabletki do zmywarki. Smile